Piątek, 29.05.2020, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Jutro Wszystkich Świętych - komunikacja i organizacja ruchu

31.10.2019, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jutro Wszystkich Świętych - komunikacja i organizacja ruchu

Zbliża się okres Wszystkich Świętych, czas kiedy odwiedzamy nekropolie i groby bliskich. Z uwagi na zmiany w organizacji ruchu oraz ograniczoną liczbę miejsc parkingowych zachęcamy mieszkańców do korzystania z komunikacji zborowej.  Poniżej przedstawiamy informacje o tym jak i czym sprawnie dotrzeć w najbliższych dniach na elbląskie cmentarze oraz jak zorganizowany będzie ruch w ich pobliżu. Przypominamy jednocześnie, że w dniu 1 listopada wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne – nie dotyczy to autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”.

 

ORGANIZACJA KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W OKRESIE ŚWIĘTA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Z uwagi na przewidywany, wzmożony ruch pasażerski do cmentarzy planowane jest wzmocnienie komunikacji, szczególnie w kierunku cmentarza Dębica.

 31 października ( czwartek)

Wszystkie autobusy będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.

Od godz. 9:00 do ok. 16:30  uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów:

    na linii 11 –  z al. Odrodzenia do cm Dębica (od godz. 9:00 do ok. 13:00);
    na linii C - z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema do cm. Dębica (po trasie linii nr 11);
    na linii  31 - po swojej obecnej, okrężnej trasie przez ul. Królewiecką
    i Fromborską;

1 listopada  (piątek)

 

W tym dniu (1 listopada 2019) wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne – nie dotyczy to autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”.

 

Z uwagi na duże natężenie ruchu, 1 listopada autobusy oznaczone LITERAMI oraz autobusy przewoźników prywatnych będą dojeżdżały tylko do DOLNEJ pętli
przy cm. Dębica, natomiast autobusy oznaczone NUMERAMI tylko do GÓRNEJ pętli przy cm. Dębica.

Tradycyjnie, 1 listopada do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach dodatkowych oznaczonych jako:

    A – (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie zbliżonej do trasy linii 6: pl. Słowiański –Teatralna- Sienkiewicza/ cm. Agrykola - Bema – Dębica, pętla DOLNA (powrót przez ul. 12 Lutego i Hetmańską);
    B - (od 9:00 do ok. 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica,
    pętla DOLNA;
    C – (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie linii 11: al. Odrodzenia  - Hetmańska – Grunwaldzka – Mickiewicza - Bema – Dębica, pętla DOLNA;
    H - (od 8:00 do ok. 18:00) ul. Ogólna – Konopnickiej – Piłsudskiego - Dąbka - Nowowiejska – Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Mickiewicza – Grunwaldzka – Grottgera - Łęczycka – Dębica, pętla DOLNA;
    27 - (od 8:00 do ok. 18:00) po trasie zbliżonej do trasy linii 17: al. Odrodzenia  - Fromborska – Królewiecka – Kościuszki - Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica, pętla GÓRNA;
    40 - (od 9:00 do ok. 16:00) ul. Sienkiewicza/ cm. Agrykola – Bema – Dębica,
    pętla GÓRNA.

Ponadto, 1 listopada (piątek) od 8:00 do ok. 18:00 w pobliże cm. Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii 8 po trasie: Odrodzenia - Sienkiewicza – Skrzydlata.

Od 8:00 do ok. 18:00 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów
na liniach nr 6 i 31 do górnej pętli przy cm. Dębica.

Tak jak w poprzednich latach, utworzone zostaną dwie dodatkowe linie, zapewniające dojazd z parkingów przy al. Grunwaldzkiej  (przy PWSZ oraz Hali Widowiskowo – Sportowej)  do pętli przy Dębicy.

Autobusy tych linii będą kursowały od 8:00 do ok. 18:00. Pętla linii K i 41 będzie zlokalizowana na parkingu, naprzeciw głównego wejścia do budynku PWSZ.

Linia K

Parking PWSZ – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka – Dębica (pętla DOLNA)

Linia 41

Parking PWSZ – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka – Dębica (pętla GÓRNA)

UWAGA!

 

1 listopada (piątek), autobusy linii 31 nie będą kursowały ulicą Królewiecką (przy szpitalu) i Fromborską.

Z uwagi na planowane zmiany w organizacji ruchu, 1 listopada autobusy linii 6 nie będą dojeżdżały do Stagniewa, za wyjątkiem pierwszego i ostatniego kursu.

Ponadto, 1 listopada autobusy linii 6, od godz. 8:00 do ok. 18:00 nie będą kursowały ul. Rawską i Grottgera.

1 listopada od godz. 8:00 do ok. 18:00 do górnej pętli przy cm. Dębica dojeżdżać będą dodatkowo autobusy linii 7 i 9 oraz z ulicy Nowodworskiej autobusy linii 14. Autobusy tych linii będą kursowały m.in. przez al. Grunwaldzką i ul. Grottgera w obu kierunkach ze zwiększoną częstotliwością.

Od godz. 8:00 do ok. 17:00 do górnej pętli przy cm. Dębica z ulicy Dębowej kursować będzie także autobus linii 15 po trasie: Dębowa, Grunwaldzka, Grottgera, Dębica (górna pętla), powrót przez Rawską do Dębowej.

Autobusy linii 11 kursować będą do górnej pętli przy cm. Dębica wg niedzielnych rozkładów jazdy.

Ze względu na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola, 1 listopada 2019, przy ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii 6, 8, 31, A i H. Natomiast na przystanku przy ul. Wspólnej będą zatrzymywać się autobusy wszystkich linii, których trasa przebiega tą ulicą.

1 listopada na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz na obu pętlach przy cm. Dębica, a także na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza, będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta, każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską.

2 i 3 listopada (sobota i niedziela)

 

Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów właściwych dla danego dnia tygodnia. Autobusy na liniach 6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle
przy cm. Dębica.

Od godz. 9:00 do ok. 18:30 (sobota) i od godz. 9:00 do 16:00 (niedziela)  uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów na linii  31, A, C i 27 (tylko 2.XI). W tych dniach autobusy będą kursować przez obie pętle przy cm Dębica.

 

Z uwagi na wzmożony ruch drogowy prosimy pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Zachowanie bezpiecznej odległości od krawędzi chodnika, umożliwi kierowcom autobusów podjazd jak najbliżej krawężnika i ułatwi pasażerom wsiadanie do pojazdów.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA

 

1)      ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu

od dnia  31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22°°.

Wjazd  będzie możliwy także dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner)  i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem  przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2  (tel. 55 239 -32-96)

 

2)      ul. Chrobrego

od dnia  31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22°°.

na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

 

3)      ul. Tczewska

od dnia  31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22°°.

(od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu,

 

4)      na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza

będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

 

Miejsca postojowe w okolicy :

·         parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy)

·         ul. Chrobrego  (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej),  na jezdni,  na odcinku  tymczasowo wyznaczonym jako    jednokierunkowy.

 

Uwaga

W dniach poprzedzających Święto 1.11.2019, jak i w kolejnych  dniach po tym dniu  na ul. Agrykola handel okolicznościowy będzie udostępniony tylko  z chodnika.

 

 

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

 

1)      w sobotę  i niedzielę 26-27  października na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy ruch drogowy będzie odbywał się na niezmienionych zasadach.  

                 

2)       od czwartku  31 października od godz. 23 00 do  niedzieli  3 listopada do godz. 18 00  (wzorem lat ubiegłych) ruch drogowy na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy  będzie jednokierunkowy.

 

3)      W piątek 1 listopada od godz. 6.00 do godz. 22.00  na ul. Łęczyckiej na odcinku od ronda przy ul. Rawskiej do Dębicy Starej ruch drogowy będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:

 

a)  autobusów komunikacji zbiorowej (przejazdy bezpłatne)

b)      taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.

c)służb miejskich i porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner)

d)      pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elbląg tel.55 2341516.

e)      inne pojazdy np. mieszkańców ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej, czy osób niepełnosprawnych (za okazaniem dokumentów potwierdzających  uprawnienia ) będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.  

 

4)      dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony węzła DK 22 i DW 509.

 

5)      w dniu 1 listopada sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ul. Bema/ Saperów i Grottgera/Grunwaldzka będą wyłączone, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować  Policja.

 

        Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

·         ul. Łęczycka (wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo  wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na  jezdni (dojazd od  drogi   krajowej nr 22).

 

·         parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się.  Ruchem będzie kierowała Policja.

 

         Parkingi gruntowe – będą nieczynne.

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --8
  ~ Buss
  Piątek, 25.10

  Proszę Bus nr A B C H K rozkład jazdy wszystko przystanek lub aplikacje mobileMPK . A nie nie MyBus...

 2. 2
  --9
  ~ marko
  Piątek, 25.10

  A czy przejazdy są bezpłatne,czy trzeba mieć bilet? ,bo nie wiem...

 3. 3
  --5
  ~ Horror
  Piątek, 25.10

  Jazda tymi gruchotami konstal i autobusami bez klimy to porażka. O jakiej wy mówicie darmowej komunikacji, powinna cały rok być darmowa. Przyjezdni zobaczą to dziadostwo komunikacyjne.

 4. 4
  --2
  ~ Dobre
  Niedziela, 27.10

  I wy to nazywacie komunikacja, tramwaje zagrazajace zdrowiu i życiu i autobusy bez klimy. Czy tego nie zauważcie że mamy 2019 rok i nie ta epoka na taka komunikację.

 5. 5
  --2
  ~ Szydercożerca
  Poniedziałek, 28.10

  Ale horror oto autobusy bez klimy, tramwaje to złomy i taki mieszkaniec miasta musi nimi udać się na cmentarz. Normalnie jeździ swoją wypasioną bryką, albo wozi go prywatny kierowca limuzyną. No strach i teraz jak z tego wynika setki jak nie tysiące tego typu ludzi będzie podróżować takim badziewiem. Rzeczywiście jak na bogaty Elbląg to władze się nie postarały, bo przecież na polach koło Dębicy i na boisku Olimpii trzeba było zorganizować lądowisko śmigłowców dowożących pasażerów. A tak po prawdzie to w elbląskiej komunikacji są gorsze zjawiska jak autobusy bez klimy czy starszawe tramwaje. Chyba jakoś nasi mieszkańcy, albo raczej internauci ich nie dostrzegają, bo takich negatywów nie są w stanie dostrzec.

 6. 6
  0
  ~ Szydercożerca
  Poniedziałek, 28.10

  Wlasnie mieszkańcy tego miasta maja prawo by były godziwe warunki które proponuje przewoźnik. Płacimy za przejazdy a w zamian mamy byle co ,na odwał tzw komunikację. Mamy prawo rzadac od władz i firm komunikacyjnych lepszego taboru . A takie krytykowanie naszych wpisów od razu ukazuje że pisze ktoś z tych firm komunikacyjnych . Pora pojechać do miast podobnych do Elbląga i zobaczyć że mają w 100 % komunikację a Elbląg ma coś co powinno zniknąć.

 7. 7
  +2
  ~ Ludzie dajta se na luz
  Czwartek, 31.10

  Wciąż te same głosy i opinie. Od lat to tak działa i dobrze wychodzi. Głównie to efekt dobrze zorganizowanych umów z elbląskim PKS, który wspomaga naszą komunikację miejską w trudnych momentach, nie tylko w czasie listopadowego święta. Zastanawiam się skąd u niektórych komentujących bierze się tyle zawiści, szczególnie wypisywanie bzdur typu jeżdżą same złomy. Po naszych ulicach kursuje to na co pozwalają możliwości przewoźników, a w przypadku autobusów to nie jest najgorsza sytuacja i nie ma co podnosić krzyku. Tramwaje to inna sprawa, ale ograniczone zakupy nowych to też efekt tolerowania gapowiczów przez nasze społeczeństwo, a stanowią oni średnio ok. 40% spośród wszystkich pasażerów. Ale też bym nie przesadzał z tym narzekaniem, bo mamy to co mamy i należy o to dbać.

 8. 8
  0
  ~ Um to dno
  Czwartek, 31.10

  Co z tego ze z trójmiasta jedziemy 30 minut jak na wjazd do Elbląga czekam 20 minut.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.