Poniedziałek, 1.06.2020, Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Spełnili marzenie elblążanki!

24.09.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Spełnili marzenie elblążanki!
Fot. Ryszard Biel

Sześciu kucharzy z różnych stron Polski zaprosiło elblążan na niezwykła uroczystość. Pierwsze 30 osób, które wykupiło cegiełki wzięło udział w spotkaniu, podczas którego mogli spróbować pysznych dań, ale także pomóc w spełnieniu marzeń mieszkanki naszego miasta!


- To wydarzenie stworzyło się spontanicznie – przyznała Marta Makowska, szef kuchni i właścicielka restauracji Złote Jajo, gdzie w niedzielę (22 września) odbyło się wydarzenie.
 

Oprócz Marty Makowskiej, ucztę przygotowali Piotr Chrustek - podróżnik i odkrywca kulinarny, chef, kucharz w restauracji Hilton (Warszawa), Gaja Kuroń - uczestniczka programu Masterchef, dietetyk, kucharz (Warszawa), Anna Rotuska - szef kuchni i właściciel Restauracji Stara Kuźnia w Magnuszewie oraz założycielka projektu Anna Rotuska ze smakiem (Warszawa), dr.Józef Sadkiewicz - Instytut Sadkiewicz - Akademia Kulinarna Sadkiewicz (Bydgoszcz) i Bartosz Majchrzak - prezes Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni (Elbląg) oraz szef kuchni Amore Mio pizza grill.
 

- Na co trzymiesięcznym evencie u Gaji Kuroń staliśmy z Piotrem Chrustkiem przy gorącym grillu, w pięknym słońcu i debatowaliśmy. Koniec końców był taki, że zrobiła się potrzeba pomocy niezwykłej osobie – mówiła Marta Makowska.
 

O kim mowa? O Marcie Nadrowskiej, która pracuje jako pomoc kuchenna w restauracji Złote Jajo. Kobieta, która myśląc w pierwszej kolejności o innych (szczególnie o ukochanym synu) swoje potrzeby stawiała na sam koniec. Miała marzenie – mieć piękny uśmiech.


W spełnieniu tego marzenia postanowiła pomóc Marta Makowska. Do współpracy zaprosiła znajomych kucharzy, którzy bez chwili zawahania ustalili termin, w którym wszyscy będą mogli przyjechać do Elbląga na wspólne gotowanie.
 

Na portalu społecznościowym facebook powstało wydarzenie „Szefowie kuchni z Polski pomagają spełnić marzenie elblążanki”. Podano na nim cel wydarzenia oraz menu składające się z kilku dań tj: tatar z polskiej polędwicy w towarzystwie swojskiego chleba i naturalnych marynat, półmisek mięsiw, a w nim kaczka na dziko, kura zagrodowa, wieprzowina rasy zachowawczej z wolnego wybiegu Złotnicka Pstra i Mangalica, podany z ziemniakami opiekanymi masłem klarowanym wraz z bukietem naturalnych surówek, sernik nowojorski, brownie oraz domowe kruche babeczki z kremem patissiere.

Liczba miejsc była ograniczona. Uczta została przygotowana dla 30 gości.
 

Informacja, co do tożsamości elblążanki do końca była zachowana w tajemnicy. O tym, że jest to Marta goście dowiedzieli się dopiero podczas oficjalnego przywitania. Sama Marta również  została tym zaskoczona. Nie mogąc powstrzymać łez wzruszenia podkreśliła, że bardzo serdecznie wszystkim dziękuje.
 

Czasem wystarczy jeden dobry pomysł, szczypta dobrej woli, garść determinacji, by stworzyć coś bezcennego - radość w życiu drugiego człowieka.


Wydarzenie mogło się odbyć dzięki współpracy z Hurtownią Warzywno-Owocową Kinga, Hurtownią Mięs PiB, Firmą Highlander zioła, owoce, kwiatki jadalne, Sklepem Wódki i Wina, Firmie NZOZ „Twoje Zdrowie”.
 

Patronat medialny nad wydarzeniem objął elbląski dziennik internetowy info.elblag.pl

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Szefowie kuchni z Polski pomagają elblążance spełnić marzenie elblążanki ( zdjęć 31 )
Dodano: 2019-09-23 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Karolina
  Wtorek, 24.09

  Brawo! Martusia należy Ci się od bardzo dawna, w końcu będziesz się mogła pięknie uśmiechać :) Wspaniali ludzie ! :)

 2. 2
  +3
  ~ Martyna
  Wtorek, 24.09

  Świetna inicjatywa. Wielkie brawa! Warto pomagać - dobro wraca :)

 3. 3
  +3
  ~ Amelka
  Wtorek, 24.09

  Brawo Elbląg, brawo kucharze brawo Złote Jajo

 4. 4
  +2
  ~ Aga
  Wtorek, 24.09

  Fajna kobitka ta pani Marta Makowska, lubię ją za kreatywność i dobre serce

 5. 5
  0
  ~ anonim
  Wtorek, 24.09

 6. 6
  0
  ~ geronimo
  Poniedziałek, 30.09

  Ale co to znaczy, że chciała mieć piękny uśmiech? Sponsorzy zapłacili za to? Tylko pytam, bo zabrako tego w tekście. Jaki to był koszt? Gdzie to się odbyło? Super sprawa, tylko proszę o detale.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.