Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Elblążanie chcą remontu chodników. Na co jeszcze będziemy mogli zagłosować w BO 2020?

22.08.2019, 16:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie chcą remontu chodników. Na co jeszcze będziemy mogli zagłosować w BO 2020?

Z 80 wniosków złożonych przez elblążan do budżetu obywatelskiego na 2020 rok 55 zostało pozytywną opinię urzędników. Wśród nich tradycyjnie już najwięcej jest tych dotyczących remontów chodników, alejek parkowych i budowy parkingów. Które pomysłów powinny zostać zrealizowane? O tym zdecydują elblążanie. Głosowanie rozpocznie się we wrześniu.

VIII edycja Budżetu Obywatelskiego wchodzi w decydującą fazę. Łącznie elblążanie złożyli 80 wniosków. W trakcie wakacji urzędnicy oceniali wnioski pod względem praktycznej możliwości ich realizacji, gospodarności, kwestii formalno-prawnych oraz możliwości finansowych i technicznych. Pozytywnie zaopiniowanych zostało 55 projektów: 36 inwestycyjne i 18 małych projektów.

Duża część pomysłów – tak jak w latach ubiegłych dotyczy miejskiej infrastruktury, a więc chodników, parkingów, poprawy stanu alejek w parkach, czy nowych placów zabaw. W zgłoszonych propozycjach są również innowacyjne pomysły takie jak stworzenie w mieście pumptracka, czyli toru do jazdy na rowerze. Jeśli chodzi o małe granty, dotyczą one przede wszystkim działań integrujących lokalną społeczność. Wśród zgłoszonych pomysłów są między innymi rodzinne pikniki, eventy promujące zdrowy styl życia, aktywność fizyczną, czy I elbląskie regaty modeli żaglówek na rzece Elbląg

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Pomysłodawcy wniosków ocenionych negatywnie, do 30 sierpnia mają czas na odwołanie się od decyzji Ratusza. Ewentualne wnioski w tej sprawie, prezydent rozpatrzy, w terminie od 2 do 6 września. Głosowanie rozpocznie się 23 września i potrwa do 20 października.

Wszystkie wnioski znajdziemy na stronie internetowej www.budzetobywatelski.elblag.eu.

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Goobba
  Czwartek, 22.08

  Remonty chodników proponowane przez wnioskodawców są bezsensowne. Włożone w nie pieniądze to swoiste marnotrawstwo, bo w krótkim czasie zostaną zniszczone przez kierowców parkujących na nich swoimi samochodami i dostawców towarów lub przesyłek. Natomiast budowę nowych parkingów powinni realizować posiadacze samochodów z własnych środków.

 2. 2
  +1
  ~ mieszkanka
  Czwartek, 22.08

  Gobba ma rację .Tak naprawdę to czasami nie ma jak przejść bo całymi rzędami stoją samochody na pół lub nawet trzy czwarte chodnika . Dzisiaj wieczorem szłam Pionierską i na chodniku przed domkiem stał duża szeroka terenówka a płot jest porośnięty żywopłotem i nie było jak przejść .Pytanie czy te chodniki mają być remontowane dla pieszych czy dla samochodów ? Niech nasi rządowcy najpierw o tych zastawionych chodnikach.

 3. 3
  +3
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 23.08

  Od kilku lat nie biorę udziału po tych ustawkach ze szkołami zajmują się bzdurami, kiedy można byłoby naprawdę fajne projekty zrobić!

 4. 4
  +3
  ~ KZ
  Piątek, 23.08

  Elblążanie! Bardzo proszę o głosowanie na remont muszli koncertowej w Bażantarni. To jest naprawdę fajne miejsce które wymaga odnowienia. Miejmy nadzieję że w tym roku się uda :-) Pozdrawiam serdecznie i dziękuję

 5. 5
  +1
  ~ Bojkot B.O.
  Piątek, 23.08

  http://www.budzetobywatelski.elblag.eu/bo-2019-2020-okreg-3-male Budżet Obywatelski w elbląskim urzędniczym wykonaniu to fikcja. Nie bierzemy w tym czymś udziału, bo małe społeczności nie mają szans. Znów ul. Skłodowskiej Curie do remontu,przekładana z roku na rok, dziwnie, ze już ul. Chopina z planu zeszła? Czyżby już wyremontowane ?NIe. Ale kasa pewnie wzięta za remont, którego nie było. Zamierzamy zgłosić sprawę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego za olewanie mieszkańców przez urzędasów. Choć spodziewamy się marnego efektu bo w SKO siedzą te same decydujące biurwy.

 6. 6
  0
  pampi - ZAWADA
  Piątek, 23.08

  ~ KZ temat dojrzewał już od wielu lat . Elblążanie zapewne poprą . Myślę , że tym razem uda się . I odnowimy muszlę koncertową . Tym bardziej , że na urzędników miejskich nie ma co liczyć w tej kwestii . Z kulturą to Oni potrafią , co najwyżej , tylko .... " wojować " ?? Pozdrawiam elblążan .

 7. 7
  +2
  ~ 997
  Piątek, 23.08

  Złodziejskie oszukiwanie Elblążan.Naprawa chodników to zafajdany obowiązek budżetowy miasta a nie oszukiwanie ,że to WY mieszkańcy ze SWOICH pieniędzy to zrobicie.Opamiętajcie sie zwolennicy napraw chodników !!!!!

 8. 8
  +2
  ~ KZ Kamil Zimnicki
  Piątek, 23.08

  Pampi Zawada > dziękuję za głos wsparcia! wniosek składam od kilku lat, póki co przegrywaliśmy ze szkołami. Ale wierzę że będzie dobrze! :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.