Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Klucz do lepszej przyszłości dzieci. Bezpłatne warsztaty dla rodziców

29.08.2019, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Klucz do lepszej przyszłości dzieci. Bezpłatne warsztaty dla rodziców
Źródło: https://pixabay.com/pl/ zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Oddziału Okręgowego w Elblągu zaprasza rodziców i opiekunów prawnych zainteresowanych rozwijaniem swojego potencjału wychowawczego do uczestnictwa  w bezpłatnych warsztatach edukacyjno – profilaktycznych.

To cykl spotkań, podczas których rodzice będą mogli poszerzać swoją wiedzę na temat rozwoju dziecka oraz rozwinąć umiejętności, które pozwolą im lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach wychowawczych.

Podczas warsztatów postaramy się pomóc rodzicom znaleźć najlepsze rozwiązania  w zakresie rozmawiania ze swoimi dziećmi i budowania swojego rodzicielskiego autorytetu. Podpowiemy także, po co ustalać reguły i jak konsekwentnie się ich trzymać, jak mądrze formułować swoje oczekiwania wobec dziecka oraz jak motywować je do nauki. Nie zabraknie także informacji           o tym, jak kształtować postawy wolne od agresji, jakie są metody radzenia sobie z agresją, ukażemy czym jest przemoc w rodzinie, jakie są jej źródła i mechanizmy, jakie są jej konsekwencje i jak zachowanie dorosłych wpływa na dzieci. Podczas zajęć poznamy również przyczyny wchodzenia młodzieży w uzależnienia, ukażemy od czego młodzież może się uzależnić oraz przekażemy informację gdzie i jaką pomoc można uzyskać chcąc pomóc swojemu dziecku.

Nie zabraknie informacji o tym, jak reagować w sytuacjach trudnych i konfliktowych, kiedy dziecko ma na dany problem zupełnie inne spojrzenie niż rodzic.

W razie pytań dotyczących udziału prosimy o kontakt z biurem: tpdzo@o2.pl , tel. 55 233 82 10.

Serdecznie zachęcamy do udziału w warsztatach!

Warsztaty są organizowane w ramach projektu „Edukacja rodziców kluczem do lepszej przyszłości ich dzieci” – warsztaty edukacyjno – profilaktyczne dla rodziców/opiekunów prawnych z Elbląga w zakresie problematyki uzależnień i przemocy.

Zadanie realizowane w okresie od 01.09.2019 r. do 30.11.2019r. dofinansowano ze środków Gminy Miasta Elbląg.


TPD Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2995018959045