Piątek, 30.07.2021, Imieniny: Ludmila, Julita, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Fiskus wypełni PIT za ciebie. Usługa już dostępna

18.02.2019, 08:14:00 Rozmiar tekstu: A A A
Fiskus wypełni PIT za ciebie. Usługa już dostępna

Od 15 lutego na stronie podatki.gov.pl znajdziesz swój e-PIT za 2018 rok. Po raz pierwszy, to nie podatnicy, ale urząd wypełni formularz rozliczenia rocznego. Usługa Twój e-PIT jest dostępna dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38.

Aby uzyskać dostęp do swojego zeznania podatkowego za 2018 r., przygotowanego w ramach usługi Twój e-PIT, nie trzeba składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego – zeznanie będzie wystawione automatycznie i bezpłatnie dla wszystkich podatników, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Można je sprawdzić od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 r. wyłącznie elektronicznie na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów (podatki.gov.pl).

Co będzie zawierać Twój e-PIT

W usłudze Twój e-PIT to system automatycznie przygotuje i udostępni dla podatnika zeznanie roczne. Usługa wykorzystuje przy tym wyłącznie te dane, które posiada administracja skarbowa. Są to informacje od pracodawców, dane z ubiegłorocznych zeznań dotyczące ulgi na dzieci czy informacje o organizacji pożytku publicznego, którą podatnik wskazał rok wcześniej.

Jeżeli podatnik chce skorzystać np. z odliczenia darowizny na cele krwiodawstwa czy kultu religijnego, wydatków na cele rehabilitacyjne lub użytkowania internetu czy wpłat na IKZE – uzupełnia swoje zeznanie samodzielnie, po zalogowaniu do usługi.

Zeznanie w usłudze Twój e-PIT jest wypełnione dla podatnika indywidualnie. Sposób rozliczenia można zmienić na wspólny z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Aby to zrobić, również wystarczy się zalogować do usługi i wybrać odpowiednią opcję.

 

Aneta Dziemidowicz
Kierownik Działu
Dział Obsługi Bieżącej
Urząd Skarbowy w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ daz
  Piątek, 08.02

  a jak ja już wysłałem elektronicznie swój pit?

 2. 2
  +6
  ~ czytelnik
  Środa, 13.02

  "a jak ja już wysłałem elektronicznie swój pit?" To ten jest ważniejszy od tego co wystawi US.

 3. 3
  +10
  ~ ddd
  Środa, 13.02

  niech sie biora lepiej za wyplate zwrotow podatku dal tych co juz zlozyli elektronicznie a nie czekaja do 1 kwietnia

 4. 4
  +5
  ~ daz
  Środa, 13.02

  czytelniku, dziękuję za informację, a może wiesz jak tam ze zwrotami kasy?

 5. 5
  +3
  ~ groszek
  Środa, 13.02

  Wszystkie zeznania złożone przed 15 lutego będą uważane za złożone w tym dniu (15 lutego). Ta dziwna konstrukcja została wprowadzona po raz pierwszy w tym roku. Tym samym termin do zwrotu nadpłaty będzie liczony od tego dnia, a nie od dnia faktycznego złożenia. W moim przypadku zwrot może być opóźniony o 1 miesiąc.

 6. 6
  +5
  ~ daz
  Środa, 13.02

  uuu Groszek to mnie zmartwiłeś, kiedyś to chociż była stronka gdzie można było podejrzeć na jakim etapie jest nasz pit, teraz tego nie ma, a szkoda, to co dobre to usuwają

 7. 7
  +3
  ~ Pity
  Piątek, 15.02

  No tak, stało się to, co można było łatwo przewidzieć. 20 mln Polaków będzie mogło sprawdzić pit? Będzie, ale może w ciągu miesiąca, dwóch. Na chwilę obecną serwery nie żyją i nie wróżę im powrotu do sprawności w najbliższym czasie. Żenada państwo z MF.

 8. 8
  +4
  ~ fd
  Piątek, 15.02

  taaa, nic nie działa, jak zwykle, tylko kase brać to pierwsi, żenada

 9. 9
  0
  ~ jannam
  Piątek, 15.02

  Rewelacja, Już wszystko mam rozliczone trzeba tylko ewentualnie ulgi sobie dodać , zapisać i wysłać. Proste jak budowa cepa.

 10. 10
  +2
  ~ Odtjbno
  Piątek, 15.02

  Byłam z samego rana w urzędzie...przemiła zdążyła sie zalogować,pokazać mi ,jak to działa, naniosła dane do rozliczenia...wydruk i....serwery sie zawiesiły...co dalej nie wiem,bo już wyszłam z urzędu..panie bardzo miłe, pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości mto sie teraz przyda...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.