Poniedziałek, 24.06.2019, Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Pracownicze Plany Kapitałowe - dla 3 mln Polaków już w tym roku. Ile można zyskać?

03.01.2019, 12:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pracownicze Plany Kapitałowe - dla 3 mln Polaków już w tym roku. Ile można zyskać?
Fot. Archiwum redakcji

Od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy miesięcznie. Tyle na starość mogą przynieść Pracownicze Plany Kapitałowe. Pokazujemy, jak rewolucja emerytalna PiS wpłynie na świadczenia przyszłych seniorów. 3 mln Polaków pozna PPK już w lipcu.

 

Zarabiasz 3 tys. zł brutto? Przez 45 lat w Pracowniczych Planach Kapitałowych możesz uzbierać 196 tys. zł. To zagwarantuje podniesienie świadczenia na starość o około 1,8 tys. zł.

 

Zarabiasz co miesiąc 4 tys. zł i do emerytury masz 30 lat? W PPK pojawi się 117 tys. zł. To przez 10 lat pobierania emerytury pozwoli mieć w portfelu o około 1 tys. zł więcej. Na swoją starość odłożysz 58 tys. zł, pracodawca dorzuci 44 tys. zł. Udział państwa to 14 tys. zł.

 

Masz 55 lat, za 10 lat wybierasz się na emeryturę i zarabiasz 5 tys. zł brutto? W PPK w tym czasie odłożyć możesz 29 tys. zł. To podniesie emeryturę o blisko 300 zł. Ty odłożysz 15 tys. zł, pracodawca dołoży 11 tys. zł, państwo 3 tys. zł.

 

Pracownicze Plany Kapitałowe zaczną działać od 1 lipca 2019 roku. Ustawa weszła już w życie od 1 stycznia. To jedna z największych zmian w tym roku - do programu trafi za sześć miesięcy blisko 3,3 mln Polaków, w ciągu najbliższych dwóch lat blisko 11 mln. Bartosz Marczuk, były wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, a obecnie członek zarzadu Polskiego Funduszu Rozwoju twierdzi, że PPK to "interes życia". Dlaczego? Bo do oszczędności dołożą się też pracodawcy. Więcej na www.money.pl

 

Informacja nadesłana

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Sławomir Saberniak
  Czwartek, 03.01

  raczej stracić część wynagrodzenia. Bo PPE było o wiele lepsze dla pracowników

 2. 2
  +1
  ~ Ehe
  Czwartek, 03.01

  Zbierać zbierać potem przyjdzie taki Tusk i powie ze to nie wasze pieniądze tak jak to zrobił z ofe

 3. 3
  +5
  ~ takie tam
  Czwartek, 03.01

  Morawiecki powiedział, że te pieniądze zebrane od ludzi mają rozruszać gospodarkę, natomiast Czarnecki miał już trochę inne zdanie. Dali 500+ , a ile zabiorą ludziom, ja w to niestety nie wierzę , że ktoś zyska.

 4. 4
  --5
  ~ Iva
  Czwartek, 03.01

  Nie ma co tez z gory przesadzac i przekreslac. 500+ tez bylo podejrzane, a jednak ludzie dostaja regularnie gotowke i zaczynaja jako tako życ. Jestem zdania, ze jak sie czlowiek nie przekona to nie dostanie. Szkoda byloby stracic doplaty i od pracodawcy i na starcie od panstwa a pozniej co roku 240 zl

 5. 5
  +1
  ~ OFE i NFI
  Piątek, 04.01

  Jak się trochę odłoży uchwalą ustawę upaństwawiającą te środki na inne ważne cele narodowe np "zwrot mienia pożydowskiego"

 6. 6
  0
  ~ Adf
  Piątek, 04.01

  @Iva Twój pracodawca już płaci 800zł na każdy 1000zł jaki dostajesz do reki. Co z tego masz? Chcesz by zabierano Ci jeszcze więcej? Efekt będzie taki, że nie dostaniesz podwyżki w kolejnym roku.

 7. 7
  0
  ~ Remus
  Czwartek, 10.01

  to, kiedy zaczniesz odkładać na pracownicze plany kapitałowe zależy od tego, w jak dużym przedsiębiorstwie pracujesz. Najszybciej zaczną odkładać w tych dużych, gdzie są w obrocie większe kwoty. Sam zainteresowałem się ppk , https://pracowniczeplanykapitalowe.org.pl/ to dobre źródło informacji, polecam się wczytać

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.