Czwartek, 2.07.2020, Imieniny: Jagoda, Urban, Otton
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Dzieci pomogą napełnić psie brzuszki. Szkolny konkurs dedykowany schronisku

04.10.2018, 10:00:18 Rozmiar tekstu: A A A
Dzieci pomogą napełnić psie brzuszki. Szkolny konkurs dedykowany schronisku
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu

Schroniskowe łakomczuszki chcą mieć zawsze pełne brzuszki. Tak brzmi hasło czwartej edycji konkursu na zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Tym razem konkurs dedykowany jest bezdomnym zwierzętom znajdującym się w  pasłęckim schronisku „Psi raj” prowadzonym przez Warmińsko – Mazurskie Stowarzyszenie Obrońców Praw Zwierząt  Im. Św Franciszka z Asyżu.

Organizatorem konkursu  jest Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Sadowej 2 w Elblągu przy współpracy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Pasłęku - „Psi Raj”.

Adresatem konkursu  są uczniowie i ich rodzice z przedszkoli i świetlic szkolnych, którym leży na sercu dobro zwierząt,  są wyczuleni na krzywdę i cierpienie czworonogów.

Cele jakie przyświecają tej akcji to motywowanie do działania na rzecz bezdomnych zwierząt, uczenie odpowiedzialności za ich los , budzenie wrażliwości na potrzeby naszych pupili, wdrażanie do niesienia pomocy oraz
kształtowanie empatii.

Placówki, które chętne są do włączenia się w akcję proszone są o zgłoszenie deklaracji do SP 16 oraz zbieranie jak największej ilość karmy (suchej i mokrej) dla psów i kotów, następnie przywiezienie  zebranej karmy  do organizatora (świetlicy SP16)  w dniach 23-24 października 2018 r.

Organizator przeliczy kilogramy przywiezionej karmy. Wyłonione zostaną 3 placówki, które zbiorą i przywiozą największą ilość.

Koordynator konkursu poinformuje   zwycięzców  o terminie  i miejscu rozdania nagród. Nagrodą za I miejsce  jest  sprzęt  rekreacyjno sportowy o wartości  200  złotych. Dla miejsc II i III przewidziano nagrody niespodzianki. Wrażliwych na los bezdomnych zwierząt prosimy o zaangażowanie się w akcję, której cel jest tak szczytny. Dzięki wspólnym wysiłkom, podjętym działaniom mamy szansę osiągnąć sukces.

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ Kocisko
  Czwartek, 04.10

  Znowu te kundle. Ile można? Wyjątkowo, srają, szczają, a potem znowu wyją. Ile można?

 2. 2
  +2
  ~ Wielbiciel zwierząt
  Czwartek, 04.10

  Głupi jesteś Kocisko!

 3. 3
  --3
  ~ Arc
  Piątek, 05.10

  Kasa na psy w schronisku, a jak chcesz wziąć psiaka do domu i trzymać tak samo jak oni w budzie, to ci nie wydadzą gderając, że nie można trzymać w budzie - żadnej kasy dla nich!

 4. 4
  +1
  ~ Rodzic
  Piątek, 05.10

  Brawo dzieciaki wspaniała inicjatywa. Nie przejmujcie się idiotycznymi wpisami. Tylko niewrazliwi ludzie nie kochają zwierząt.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.