Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Spotkanie z Mobilną Rekreacją Muzyczną dr Macieja Kieryła

16.04.2018, 12:45:31 Rozmiar tekstu: A A A
Spotkanie z Mobilną Rekreacją Muzyczną dr Macieja Kieryła

W dniach 7 – 8 kwietnia 2018r. odbyły się warsztaty z Mobilnej Rekreacji Muzycznej, której autorem jest dr Maciej Kierył, który to osobiście poprowadził warsztaty.


Uczestnikami  byli terapeuci zajęciowi, pedagodzy, arteterapeuci  i uczniowie,  którzy kształcą się na kierunku Terapeuta Zajęciowy. Podczas zajęć była okazja aby doświadczyć różnorodnych ćwiczeń oddechowych, rytmicznych, perkusyjnych, wyobrażeniowych, relaksacyjnych stymulowanych muzyką improwizowaną na żywo.


Poznano wszystkie etapy MRM i związane z nimi ćwiczenia.  Pan doktor przybliżył również  bardzo ciekawą  historię leczniczego działania muzyki różnych epok oraz historię muzykoterapii w Polsce. Dziękujemy Panu dr Maciejowi Kieryła za bardzo ciekawe warsztaty, licząc na następne spotkanie.


Organizatorem spotkania było Elbląskie Stowarzyszenie „ PRO- FAMILIA”, spotkanie odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu przy ul. Bema. Pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcji za stworzenie wspaniałych warunków do przeprowadzenia w/w warsztatów.


Maciej Kierył – lekarz-anestezjolog. W latach 1964-2013 anestezjolog w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie (dawniej Centralny Szpital Kolejowy). Absolwent Studium Muzykoterapii we Wrocławiu (1980r.). Stosował muzyczną premedykacje w salach operacyjnych Centralnego Szpitala Kolejowego w latach 1970-2013. Muzykoterapeuta Domu Pomocy Społecznej w Warszawa Międzylesie (1977-1994), Poradni Odwykowej Wa-wa ul.Pawińskiego (80-85) oraz w Centrum Zdrowia Dziecka Warszawa Międzylesie (1985-2012).


Autor popularnej techniki – Mobilnej Rekreacji Muzycznej (MRM) 1986r – OZURA, 1995r – UZOZURA, poradników – Apteczki Muzycznej, Elementów Profilaktyki i terapii muzycznej (2004). Opracował kasety magnetofonowe i płyty – Muzyka na Rp., „Relaks rodzinny”, „Dla kobiet w ciąży” (analog, PN – 1987), wspólnie z Markiem Bilińskim „Refleksje”, Marcinem Siwcem „Wodospady”, Przemysławem Kieżlem „Kurki, pieski i kaczuszki”. Autorskie wydania: „CD-Reelax”, „NotOnlyMozart” , „MRM – instruktaż”, „Relaks Aktywizacja” (WSiP, 2014).


Były członek Krajowej Rady Muzykoterapii (2012). Prowadził trening relaksacyjny w Przychodni Rehabilitacyjnej Warszawa ul.Sielecka (2008-2013). Wykładowca Wydziału Muzykoterapii Akademii Muzycznej w Łodzi (od 1999 do 2015 roku).


Popularyzator medialny (250 autorskich audycji radiowych w „Czwórce” Polskie Radio w latach 1985-1990. Sekcja Prof. /Terap.SPAM/94/, Koncerty Rekreacyjne z Martą Gozdecką, Włodzimierzem  Nahornym, Jerzym Derflem, a także Markiem Bilińskim.

Od 1986r do chwili obecnej prowadzi szkolenia stacjonarne i wyjazdowe z MRM w ośrodkach pedagogiczno-medycznych (ponad 350 szkoleń).


Dysponuje autorskimi filmami z zajęć muzykoterapii. Aktualnie współpracownik Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości w Warszawie  – szkolenia MRM (2015), wczesne wspomaganie, zajęcia relaksacyjne w Polskim Centrum Edukacji w Warszawie. (źródło: maciejkieryl.wordpress.com)

 

 

 

W imieniu zarządu stowarzyszenia prezes 
Ludwika Załuska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Agata13
  Poniedziałek, 16.04

  Byłam uczestnikiem ;-)) bardzo profesjonalne i piękne prowadzenie zajęć przez Pana dr Kieryła !! Fantastyczna grupa uczestników i atmosfera naturalnej akceptacji i życzliwości . Dziękuję za piękne dwa dni warsztatów ;-))

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6666920185089