Sobota, 16.10.2021, Imieniny: Florentyny, Ambrozego, Gawla
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Elbląscy strażacy ponownie odwiedzili Angelikę wraz ze... Świętym Mikołajem

20.12.2017, 15:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląscy strażacy ponownie odwiedzili Angelikę wraz ze... Świętym Mikołajem
Fot. Ryszard Biel

Mając dwa latka Angelika wypadła z okna. Upadek uszkodził rdzeń kręgowy i sprawił, że dziewczynka nie może oddychać samodzielnie. Dziś 11-letnia już dziewczynka promienieje, obdarowując wszystkich dookoła niezwykłym uśmiechem. Tak wyjątkowym, że po raz kolejny elbląscy strażacy odwiedzili ją wraz ze... Świętym Mikołajem!

W 2012 r. do elbląskiego hospicjum wezwano strażaków. Mieli pomóc w pozbyciu się gniazda os. Ich pojawienie się zaciekawiło Angelikę. Wystarczyło jedno spotkanie, jedna rozmowa, by elblążanka skradła ich serca. Od tamtego czasu strażacy starają się spełniać marzenia dziewczynki.

Angelika pod opiekę Elbląskiego Hospicjum trafiła przed 8 laty. Po wypadku miała uszkodzony rdzeń kręgowy, nie oddychała samodzielnie, potrzebowała specjalistycznej opieki. W Hospicjum otrzymała całościową opiekę medyczną i dużo troski. Po kilku latach, gdy stan zdrowia na to pozwolił Angelika wróciła do domu, do mamy, przeszła pod opiekę Zespołu Długoterminowej Opieki domowej dla dzieci i młodzieży wentylowanych mechanicznie,   Hospicjum Elbląskiego

– mówi Anna Podhorodecka, Członek Zarządu Elbląskiego Hospicjum.

Dziś, 20 grudnia, po raz kolejny grupa elbląskich strażaków, w towarzystwie św. Mikołaja, odwiedziła Angelikę, by złożyć jej świąteczne życzenia i podarować prezenty. A ich nie brakowało.

Angelika sprawiła strażakom wiele radości pokazując postępy, jakie robi dzięki rehabilitacji. 

Angelika jest w domu pod opieką mamy, zabezpieczona przez Hospicjum Elbląskie w wysokospecjalistyczny sprzęt oraz objęta opieką Zespołu w skład którego wchodzą m. in.: lekarz anestezjolog, pielęgniarka anestezjologiczna, fizjoterapeuta, psycholog

– dodała Anna Podhorodecka.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Elbląscy strażacy ponownie odwiedzili Angelikę ( zdjęć 20 )
Dodano: 2017-12-20 | Fot.Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Hela
  Środa, 20.12

  Piękna dziewczynka. Dobrze, ze ma taką opiekę.

 2. 2
  0
  ~ 112
  Czwartek, 21.12

  super

 3. 3
  0
  ~ 998
  Piątek, 22.12

  fajna akcja,tylko dziękować że są ludzie którzy pomagają bezinteresownie choć znając mentalność Polaka znajdzie się i taka osoba że ci panowie robią to dla siebie ,brawo chłopaki super że ktoś ma uśmiech na twarzy widząc i wiedząc że ktoś choć raz w roku go odwiedzi należy się tej malej dziewczynce i to bardzo,oby więcej takich ludzi jak nasi strażacy ps: dziękuje strażacy jeszcze raz wielkie brawo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.