Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Tańczyli dla Pauliny by wesprzeć ją w walce z chorobą

01.02.2016, 07:00:12 Rozmiar tekstu: A A A
 Tańczyli dla Pauliny by wesprzeć ją w walce z chorobą
źródło: facebook.com

Instruktorka Salsation, Katarzyna Bukowska, na wieść o chorobie elblążanki Pauliny Hebel postanowiła zorganizować cykl zajęć, z których dochód przeznaczony będzie dla Fundacji Dary Losu.

Skąd pomysł, aby właśnie poprzez zajęcia taneczne zorganizować zbiórkę pieniędzy? - Paulina kiedyś sama tańczyła w formacji Jantar Lotos, a także przed zachorowaniem, w Warszawie prowadziła zajęcia z Zumby. Ze względu na jej powiązanie z tańcem i programem Dance&Fitness, nie mogło być inaczej. Jestem sama instruktorem jednego z programów Dance&Fitness Salsation, dlatego postanowiłam zorganizować zajęcia charytatywne z Salsation - wyjaśnia Katarzyna Bukowska, organizatorka akcji "Tańczymy dla Pauliny"

Przypomnijmy, że Paulina Hebel w 2012 r.  zasilała drużynę Ryszarda Rynkowskiego i w programie "Bitwa na głosy" walczyła o 100 tys. zł dla elbląskiej fundacji.

Paradoks jest taki, że dziś sama potrzebuje podobnej kwoty na specjalistyczny zabieg, który pomoże jej się pozbyć niebezpiecznego guza z mózgu

- zaznacza Katarzyna Bukowska.

Cykl zajęć rozpoczął się 24 stycznia, a zakończył wczoraj, 31 stycznia. - W zajęciach uczestniczyło kilkanaście osób. W tych wydaniach zajęć postanowiłam mianować kilku elbląskich sportowców, którzy na co dzień nie mają styczności z tańcem i fitnessem, by spróbowali swoich sił w czymś zupełnie odmiennym niż to, czym zajmują się w życiu codziennym - opowiadała organizatorka akcji. - I tak do wyzwania przystąpili zawodnicy MMA Underground, którzy dwa tygodnie temu zmierzyli się z  Salsation i Jogą. Wczoraj odwiedził nas Marcin Trudnowski, instruktor pływania, były triathlonista. 

Ostateczna kwota, jaką udało się uzbierać jeszcze nie jest znana. - Do tej pory udało nam się zebrać ok. 800 zł. Ale jeszcze nie podliczyliśmy pieniędzy z dwóch zajęć - zaznaczyła Katarzyna Bukowska. - Pod koniec lutego otworzymy puszkę, która otrzymaliśmy z Fundacji Dary Losu, której Paulina Hebel jest podopieczną. Puszka jest zaplombowana, jeszcze do końca lutego można przychodzić do Studia Tańca Hipnotic i wrzucać pieniążki. 

W akcję zaangażował się także były nauczyciel Pauliny, Piotr Beńko. - Właściciel Studia Tańca Hipnotic nieodpłatnie udostępnił  nam sale do zajęć. Należą mu się za to wielkie podziękowania - dodała Katarzyna Bukowska.

Choć akcja "Tańczymy dla Pauliny" dobiegła końca, w niedalekiej przyszłości elblążanie mogą się spodziewać kolejnej inicjatywy.

To były ostatnie zajęcia charytatywne, ale planuję jeszcze zrobić charytatywny Maraton Fitness z Salsation i Zumbą na rzecz Pauliny

- zapewniała Katarzyna Bukowska.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9715359210968