Wtorek, 21.09.2021, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Uczniowie zmierzyli się w Festiwalu Talentów. Zobacz, kto został wyróżniony

05.01.2016, 17:42:11 Rozmiar tekstu: A A A
Uczniowie zmierzyli się w Festiwalu Talentów. Zobacz, kto został wyróżniony
Fot. Adrian Sajko

Po raz ósmy uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących mieli okazję zaprezentować swoje możliwości podczas Festiwalu Talentów. Dziś, 5 stycznia, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, zmierzyło się 35 osób. Zobacz, kto został doceniony przez jury.

Uczniowie zaprezentowali się, jak co roku, w trzech kategoriach. - Pierwsza to szeroko pojęta sztuka, czyli plakat, rzeźba, zdjęcia. Kolejną kategorią jest taniec - zarówno współczesny, jak i klasyczny, standardowy -wymienia Anna Luiza Górecka, rzecznik prasowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących. - Ostatnia kategoria jest instrumentalno-wolakna, czyli  tam mogą się wykazać i ci, którzy grają, jak i ci, którzy śpiewają.

W Festiwalu wzięli udział uczniowie z Gimnazjum nr 8 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących. - Konkurs wymyśliła Izabela Świerżewska. Pierwszy konkurs miał miejsce w murach szkoły I LO. Był on typowo szkolny, dla naszych uczniów. Ze względu na to, że było tak wielu chętnych i bardzo wiele osób chciało dopingować swoich kolegów i koleżanki, wyszliśmy z auli - wyjaśniała Anna Luiza Górecka.

Jedna z edycji miała miejsce w Kinie Orzeł, inne zaś w Centrum Spotkań Europejskich Światowid. W tym roku zdecydowano się na dużą salę Teatru im. Aleksandra Sewruka. - Staramy się pilnować, aby uczniowie zasiadający na widowni się zmieniali - zaznacza rzecznik prasowa. - Chcemy, by każdy chociaż raz miał szansę uczestniczyć w Festiwalu.

Inne zasady tyczą się występujących. - Mogą brać udział w Festiwalu rok w rok. Nie oznacza to jednak, że co roku wygrywają te same osoby - podkreśla Anna Luiza Górecka.

A jest o co walczy. Oprócz nagród rzeczowych, drugi rok z rzędu zostały przyznane również szklane statuetki. - Głównymi nagrodami są bony do Empiku o wartości 150 zł bądź 50 zł - mówi rzeczniczka.

W tym roku nagrodzone zostały pierwsze miejsca z każdej kategorii oraz osoby wyróżnione.

Mieliśmy głosy od jurorów, że określona liczba wyróżnień to jest dla nich za mało. W jednej  kategorii widzą więcej talentów, w innej mniej. Chcieli mieć większą możliwość przydzielania nagród. Mogli przyznać jedno wyróżnienia, albo pięć

- wyjaśniła Anna Luiza Górecka.

W skład jury wchodzili: polonistka I LO- Lucyna Murawska, właściciel Klubu Muzycznego Mjazzga - Wojtek Minkiewicz, Mistrz Świata Formacji Tanecznych - Piotr Czyżyk oraz aktorka elbląskiego teatru- Beata Przewłocka.

Wyniki:

Kategoria Sztuka:
I miejsce:
Oliwia Kwiecień (ZSO)

Wyróżnienia:
Karolina Kwant (ZSO)
Natalia Konopko (ZSO)

Kategoria Muzyka:
I miejsce:
Mirella Burcewicz (ZSO)

Wyróżnienia:
Mark Saunders (Gim)
Agnieszka Kercz (ZSO)
Ada Lasinkiewicz (ZSO)
Michał Trzyna (ZSO)
Małgorzata Sinica (ZSO)

Kategoria Taniec:
I Miejsce: Alicja Pakieła (Gim)

Wyróżnienia:
Alicja Klarkowska (ZSO)
Agata Dworzyńska i Agnieszka Izdebska (Gim)

Nagroda Publiczności:

Alicja Klarkowska (ZSO)


Z roku na rok to wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.  Tym razem castingi odbyły się już w październiku. 

Okazało się, że zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia jest w całym mieście. Inne szkoły deklarują, że chętnie by wzięły udział w ogólnopolskim konkursie talentów. Być może w przyszłym roku to się uda

- dodała  Anna Luiza Górecka
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Festiwal Talentów ( zdjęć 174 )
Dodano: 2016-01-05 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ ?
  Środa, 06.01

  To był konkurs jednej szkoły? I V LO kiedyś miało takie konkursy dla wszystkich szkół i nikt o tym nie pisał.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.