Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Ogrzewanie 10 tys.zł miesięcznie i 350 zwierząt do nakarmienia-to są problemy schroniska. Ten film musisz zobaczyć!

07.12.2015, 11:00:52 Rozmiar tekstu: A A A
Ogrzewanie 10 tys.zł miesięcznie i 350 zwierząt do nakarmienia-to są problemy schroniska. Ten film musisz zobaczyć!

Zima zbliża się wielkimi krokami. Mrozy, które doskwierają ludziom są też nie lada wyzwaniem dla zwierząt znajdującym się w elbląskim schronisku. Miesięczny koszt ogrzewania boksów, w których mieszkają czworonogi, wynosi 10 tys. zł.

Pomagać zwierzętom można w różny sposób. Oczywiście najważniejszy to adopcja, czyli danie zwierzęciu domu, otworzenie serca i przyjęcie morza miłości, jakie w zamian podaruje swojemu właścicielowi zabrane do domu zwierzę. Nie każdy jednak ma warunki, które pozwoliłyby mu na zapewnienie domu psu bądź kotu. Co w takim wypadku można zrobić?

Jest możliwość adopcji wirtualnej. Zwierzę, choć niestety nadal pozostaje w boksie, ma dodatkowe środki na utrzymanie. Można również schronisku podarować koce, kołdry czy karmę. Można także zostać wolontariuszem i pomagać przy opiece nad psami bądź kotami.

Więcej informacji na temat możliwości pomocy pod numerem (55) 234 16 46 lub na stronie schroniska.

Karolina Orłowska i Jakub Rynkiewicz postanowili sprawdzić, z jakimi problemami muszą poradzić sobie pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu. Liczba znajdujących się tam zwierząt wprawia w osłupienia, a lista potrzeb zdaje się nie mieć końca.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 10

%90.0 %10.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ pies
  Poniedziałek, 07.12

  Miasto winno wprowadzić podatki od psów i podatek za sprzątanie po pieskach to przyszłych właścicieli ostudzi przy podejmowaniu tak ważnej decyzji czy mieć pieska. Dziecko chce to rodzice kupują a potem biednego psa na ulicę .

 2. 2
  +12
  ~ izkaa
  Poniedziałek, 07.12

  brawo aby takich filmików więcej !!! może nakręcajcie co jakiś czas filmiki o pieskach które szukają domu o ich historii o ich charakterze a może ktoś przeglądając info.elbląg zamiast kupić pieska właśnie zaadoptuje go ... pomyślcie

 3. 3
  +5
  ~ Ana Hana
  Poniedziałek, 07.12

  ~pies i tu się mylisz bo to że ktoś ma kasę i stać go na zapłacenie podatku nie znaczy, że będzie lepiej dbał o zwierzę. Nie raz widzę w hipermarketach gdzie wypacykowana do granic możliwości pańća kupuję psu z najniższej półki karmę, 2 zł za kilogram. Zaś biedniejsi ludzie potrafią sobie od buzi jedzenie odjąć żeby tylko ich zwierzę miało dobrze. Nie jest to reguła oczywiście ale przykład, że podatek niczego nie załatwi. Poza tym jak ściągnąć taki podatek? Myślę, że lepszą opcją byłoby obowiązkowe czipowanie spów dzięki temu ktoś kto porzuci zwierzę będzie do namierzenia i chlast 2 tys. mandatu. Czipowanie łatwo byłoby nawet na ulicy sprawdzić przez straż miejską, wystarczy czytnik. Nie masz czipa, łup mandat 500 zł...

 4. 4
  +3
  ~ zez
  Poniedziałek, 07.12

  może sprobować także rozpropagować akcję adopcji psów przez placówki podległe Urzedowi Miasta : szkoły , przedszkola, żłobki , WPWiK , Zieleń Miejska , WPEC , itp , , zafundować budy ? , może to sposób ,by na dzień dobry 50 psów znalazlo nowych gospodarzy .

 5. 5
  +2
  ~ ciekawski
  Wtorek, 08.12

  Miasto bogate,ustąpiło jakiemuś francuskiemu pieskowi co mu za głośno było,to niech płaci te 10 tysięcy.Bogate miasto !!!!

 6. 6
  +1
  ~ Obserwator
  Wtorek, 08.12

  W Nałęczowie na jednym z pomników odczytałem taki napis " Bóg dał człowiekowi jedno serce, tak jak i do ludzi tak i do zwierząt" Ja jeszcze dodam, że Bóg też dał człowiekowi rozum by się nim posługiwał. Jeżeli jestem właścicielem suki, to muszę się liczyć z tym, że będzie miała szczeniaki. Chyba, że zgłoszę się z suką do weterynarza by on zadziałał by nie miała potomstwa. Ja mieszkam w bloku i nigdy nie miałem psa. Miałem natomiast psa gdy mieszkałem w domku i mieliśmy podwórko, gdzie pies biegał. Psa nie można traktować jak martwą zabawkę. Jak się znudzi to go wyrzucam z domu. Trzeba być odpowiedzialnym człowiekiem. Popieram natomiast by właściciele psów płacili podatek. Jeżeli od dziecka płaci się podatek tz śmieciowi, to dla czego właściciele psów są z niego zwolnieni?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5048389434814