Środa, 18.05.2022, Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

"To święto radości, życia! Jak można tu nie być?" - zobacz zdjęcia z Marszu Zdrowia

17.10.2015, 15:30:51 Rozmiar tekstu: A A A
"To święto radości, życia! Jak można tu nie być?" - zobacz zdjęcia z Marszu Zdrowia
Fot. Adrian Sajko

Elbląskie Amazonki konsekwentnie od 20 lat prowadzą w naszym mieście swoją działalność. Dziś, 17 października, zaprosiły swoich sympatyków, by wspólnie przejść ulicami Elbląga w ramach 14. już edycji Marszu Zdrowia pod hasłem "Kocham Cię życie".

Przed Urzędem Miasta zebrał się tłum osób, który uzbrojony w różowe akcenty, chciał okazać wsparcie Amazonkom. - Przypominam, że różowy kolor i różowa kokardka są symbolami walki z rakiem piersi - mówiła Alicja Tomczyk, prezes Stowarzyszenia Elbląskich Amazonek.

To już czternasta edycja Marszu.

Ma on przypominać, że zdrowy styl życia, dbanie o własne zdrowie, zapobieganie chorobom, to nasz obowiązek wobec siebie, wobec naszych bliskich, naszych rodzin i społeczeństwa. Szczególnie zwracamy uwagę na profilaktykę raka piersi. Wczesne jego wykrycie daje szansę na jego wyleczenie. Cieszmy się zdrowiem, manifestujmy naszą radość i pamiętajmy  o badaniach profilaktyczny

- podkreślała Alicja Tomczyk.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, który nie mógł osobiście wziąć udziału w marszu. Zastąpił go wiceprezydent Elbląga, Bogusław Milusz. - Cieszę się, że  w naszym mieście już od 14 lat są organizowane Marsze Zdrowia pod hasłem" Kocham Cię życie", bo któż lepiej może wiedzieć o zdrowiu i życiu, jak nie Amazonki - zaznaczył. - Chciałbym również pogratulować Elbląskim Amazonkom 20-lecia istnienia i życzyć dalszych lat owocnej pracy.

Jak przyznała prezes Stowarzyszenia, ciepłe słowa pod adresem Amazonek utwierdzają je w przekonaniu słuszności ich pracy. - Wiemy, że zawsze możemy liczyć na wsparcie w naszych poczynaniach zarówno ze strony Urzędu Miasta, jak i Urzędu Marszałkowskiego czy Urzędu Wojewódzkiego - dodała Alicja Tomczyk.

Elbląskie szkoły również wspierają Amazonki. Specjalnie na Marsz przygotowały hasła promujące profilaktykę badań piersi. Wszystkie hasła będą brały udział w konkursie, który rozpocznie się we wtorek, 20 października, na łamach info.elblag.pl. Stworzyliśmy specjalną aplikację na portalu społecznościowym facebook.pl, dzięki której,  za pomocą jednego kliknięcia, będzie można oddać swój głos na najlepsze hasło.

 

Zapraszamy wszystkich elblążan do głosowania i wyboru najlepszego hasła. Trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone statuetką Jabłuszko Zdrowia i Drzewek Zdrowia. Ponadto autorzy wszystkich haseł zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi. Głosy będzie można oddawać na info.elblag.pl do 25 października, do godz. 24.00

-  tłumaczy Alicja Tomczyk.


Zebrani przeszli ulicami Elbląga, by zwrócić uwagę przechodniów oraz kierowców na to, jak ważne jest życia i pozytywne do niego nastawienie. - W 2002 r. miałam mastektomię. Teraz z wnuczkami uczestniczę w marszu odkąd się urodziły. Jedna z nich ma pięć, druga cztery lata - mówi z dumą Barbara Nowosad, babcia Amelki i Kingi. - To święto radości, życia. Jak można tu nie być? Los dał mi szansę, więc sądzę, że jest po co. To też manifestacja, by pokazać, że trzeba się cieszyć życiem.

Marsz zakończył się przed  Ratuszem Staromiejskim na Starym Mieście. - Tam odbyły się badania profilaktyczne, paramedyczne oraz poczęstunek, który przygotował Zespół Szkół Gospodarczych - dodała Alicja Tomczyk.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Galeria / Marsz Zdrowia elbląskich Amazonek ( zdjęć 84 )
Dodano: 2015-10-17 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Polak
  Poniedziałek, 19.10

  Komu te bzdurne transparenty (mamo, tato.... itp.)? Przecież każdy wie i chce się badać JEDNAK UZYSKANIE OBECNIE SKIEROWANIA OD LEKARZA NA JAKIEKOLWIEK BADANIE TO DROGA PRZEZ MĘKĘ (o terminach samych badań nie wspominając) - WIEC NIE DO NAS TE TRANSPARENTY TYLKO DO RZĄDZĄCYCH I LEKARZY

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0122468471527