Poniedziałek, 25.09.2023, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Pobiegną po raz dziewiąty

12.06.2015, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pobiegną po raz dziewiąty
fot. Adrian Sajko (zdjęcie z jednej z edycji biegu)

Bieg na Sześć Łap to akcja, która od października zeszłego roku gromadzi coraz liczniejszą grupę elbląskich miłośników czworonogów. Już w sobotę (13.06) odbędzie się kolejna (ostatnia przed wakacyjną przerwą) edycja imprezy, dzięki której bezdomne psy ze schroniska OTOZ Animals w Elblągu mogą choć na chwilę opuścić boksy i pohasać po elbląskiej Bażantarni.

Inicjatorem ogólnopolskiej akcji Bieg na Sześć Łap jest Monika Dąbrowska z Olsztyna, która w 2013 roku wpadła na pomysł połączenia przyjemnego z pożytecznym, czyli zorganizowania spotkań osób aktywnych z bezdomnymi zwierzętami ze schronisk. Akcja stale rozrastała się na kolejne miasta i tym sposobem dzięki zaangażowaniu kilku osób dotarła do Elbląga.

Organizatorzy do udziału w biegu zapraszają osoby dorosłe, młodzież w wieku powyżej 16 roku życia (za zgodą rodziców) oraz dzieci pod opieką rodziców lub opiekunów. Na sobotnim biegu szczególnie mile widziane będą rodziny. Uczestnicy akcji zostaną podzieleni na grupy – biegnącą i maszerującą, więc osoby o słabej kondycji fizycznej nie muszą obawiać się zbyt szybkiego tempa.  Zapisy przyjmowane są na facebookowym fanpage-u akcji oraz na adres mailowy 6lapelblag@gmail.com.

Spotkanie uczestników odbędzie się w najbliższą sobotę, o godzinie 10:30 na parkingu leśnym przy wiacie Rusałka (ul. Królewiecka), który znajduje się w odległości ok. 300 m od schroniska (w kierunku Dąbrowy).Organizatorzy

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2311899662018