Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

I Integracyjny Bieg Terenowy "Bażantarnia 2015"

26.05.2015, 19:25:11 Rozmiar tekstu: A A A
I Integracyjny Bieg Terenowy "Bażantarnia 2015"
Fot. Adrian Sajko

W Parku Krajobrazowym Bażantarnia, we wtorek 26 maja odbył się I Integracyjny Bieg Terenowy WTZ „ Bażantarnia 2015.” Udział w nim wzięło dziesięć Warsztatów Terapii Zajęciowej z kilku miast. Zawody mają na celu integrację społeczną, propagowanie aktywnych form wypoczynku, a także promowanie Elbląga oraz okolic.Warsztat Terapii Zajęciowej F.P.D.N. im. Matki Teresy z Kalkuty w Elblągu postanowił zorganizować I Integracyjny Bieg Terenowy „Bażantarnia 2015”. Chcieliśmy pokazać osobom niepełnosprawnym możliwości naszego lasu, pokazać trasy, zintegrować z młodzieżą. Tutaj mamy młodzież z PWSZ z kierunku Pedagogika. Pokazać walory Bażantarni, promować Bażantarnię i po prostu stworzyć klimat integracyjny, który jest bardzo ważny dla nas, dla młodzieży niepełnosprawnej, pełnosprawnej. Mamy wsparcie ze strony żołnierzy, więc mamy nadzieję, że impreza będzie super

– przyznała w rozmowie z nami  Justyna Głódź , instruktor Terapii Zajęciowej z WTZ F.P.D.N. im. Matki Teresy z Kalkuty w Elblągu


W biegu po Bażantarni na trasie trzy kilometrowej wzięło udział dziesięć WTZ: WTZ Kamiennik Wielki, WTZ Władysławowo, WTZ Morąg, WTZ Gdańsk, WTZ Tolkmicko, WTZ Marzęcino, WTZ Susz, WTZ Frombork, WTZ przy Stowarzyszeniu „Tacy sami” Elbląg, WTZ F.P.D.N. im. Matki Teresy z Kalkuty. Drużyny składały się z 6 osób, troje uczestników niepełnosprawnych, jeden instruktor terapii z danej placówki, a także dwoje wolontariuszy: studentów elbląskich uczelni.
    
- Cała trasa liczy 3 kilometry. Na trasie jest do zaliczenia 8 zadań i przy wygranej liczy się końcowy czas. Mamy super nagrody, dużo osób nas wsparło z pomocą rzeczową do nagród. Drużyna, która będzie pierwsza może wybrać sobie nagrodę. Mamy puchary, medale, naprawdę wiele wspaniałych nagród. Każda drużyna zostanie nagrodzona –  dodała Justyna Głódź.

Najlepszą drużyną okazał się WTZ Morąg, drugie miejsce zajął WTZ F.P.D.N. im. Matki Teresy z Kalkuty z Elbląga, a trzecie WTZ przy Stowarzyszeniu "Tacy Sami" Elbląg.
 

Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / I Integracyjny Bieg Terenowy "Bażantarnia 2015" ( zdjęć 69 )
Dodano: 2015-05-26 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Robert
  Środa, 27.05

  Więcej takich impres. Brawo dla organizatorów. Pozdrawiam.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6809279918671