Wtorek, 16.04.2024, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Elblążanka wystąpiła w "Rozmowach w toku" i w kalendarzu, który przełamuje stereotypy

07.11.2013, 11:12:29 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanka wystąpiła w "Rozmowach w toku" i w kalendarzu, który przełamuje stereotypy
zdjęcie pochodzi ze strony Fundacji Jedyna Taka (www.jedyna-taka.pl)

Natalia Grynkiewicz, elblążanka, która wzięła udział w I Wyborach Miss Polski na Wózku jest bohaterką sesji zdjęciowej zorganizowanej przez Fundację Jedyna Taka. Zdjęcia elblążanki i dziewięciu pozostałych finalistek konkursu znajdą się w kalendarzu na 2014 rok. - Tym kalendarzem chcemy pokazać, iż kobieta poruszająca się na wózku to kobieta atrakcyjna i piękna. Sesja w bieliźnie jest dowodem na to , że niepełnosprawność nie oznacza utraty kobiecości – czytamy na stronie internetowej Fundacji Jedyna Taka.

To właśnie przełamanie stereotypów o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich miał na celu zorganizowany w tym roku konkurs piękności, w którym wzięła udział elblążanka. - Fundacja chce kontynuować swoją misję zmiany wizerunkowej osób z niepełnosprawnością i w tym celu w trakcie Warsztatów Finalistek Miss na wózku powstała sesja w bieliźnie do kalendarza, której autorem jest Sebastian Wolny – czytamy na stornie internetowej Fundacji.

Działalność Fundacji Jedyna Taka skupia się na promowaniu osób z niepełnosprawnością oraz ich aktywizację społeczną. Natalia Grynkiewicz, jest świetnym przykładem na to, że poruszanie się na wózku, nie musi ograniczać. W wielu wywiadach podkreśla, że jej udział w I Wyborach Miss Polski na Wózku dał jej wiele pewności siebie i był ciekawą przygodą. Jak widać, jej aktywność jest coraz większa.

Co o takiej inicjatywie sądzi Natalia i jak się czuła podczas sesji? - Podczas sesji oczywiście był stres, tym bardziej że była to typowa pościelowa sesja w bieliźnie. Ale ma to pokazać, że kobiety z niepełnosprawnością też są atrakcyjne. Wózek absolutnie nie odbiera im kobiecosci. Właśnie dlatego bardzo spodobala mi sie taka inicjatywa – mówi Natalia Grynkiewicz.

Niedawno, 9 października elblążanka była gościem Ewy Drzyzgi w programie "Rozmowy w toku". W programie popularnego talk-show, bohaterki odcinka odpowiadały na pytanie: "Czy osoba na wózku może być pociągająca?" Uczestniczki I Wyborów Miss Polski na Wózku udowadniają, że tak właśnie jest. Potwierdzeniem tego są zdjęcia w kalendarzu Fundacji Jedyna Taka. Link do odcinka programu "Rozmowy w toku" z udziałem Natalii Grynkiewicz tutaj.

Kalendarz będzie wydany jeszcze w tym miesiącu. Będzie sprzedawany w formie cegiełki na stronie internetowej: www.jedyna-taka.pl. Dochód ze sprzedaży Fundacja przeznaczy na cele statutowe, tj. aktywizację zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnością.

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 18

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Yhy
  Czwartek, 07.11

  Wow!! :)

 2. 2
  0
  ~ ola
  Czwartek, 07.11

  wielkie brawa .jesteś piękna

 3. 3
  +2
  ~ studio fotogradi uczen
  Czwartek, 07.11

  wykonanie zdjec porazka fotograf nie powinien sie nazywac fotografem tylko pseudo fotograf amator PORAZKA .W gimnazjum na zajeciach fotografi robia lepsze przerobki xdjec .wogole tam nic nie jest tej pani oprocz oczow i wlosow okragla twarz ma ta pani na innych foto i jest niska a na fotografi wydlurzyl je twarz nogi rece heheeheh jakis laik amator robil ta sesje .nie dal bym za kalendarz 1 zl tandeta straszna

 4. 4
  0
  ~ @orange
  Czwartek, 07.11

  Jak zaobraczkowany facet jest dopuszczany i na samym końcu do swojej zaobraczkowanej, to nic dziwnego ze idzie na boki. I tak się to kręci od zawsze. Często ( w Polsce 65%) ci zaobraczkowani wychowują nie swoje dzieci i nawet o tym nie wiedzą, w Polsce to temat tabu jeszcze. Taka babska natura. A Pani na zdjęciu bardzo ładną. Dużo uśmiechu i zdrowka życzę.

 5. 5
  --1
  ~ Jus
  Czwartek, 07.11

  Tylko natalia czy niema już kogoś innego wiecznie to samo porażka

 6. 6
  --1
  ~ gosc
  Czwartek, 07.11

  Fajna jestes, chetnie bym Ci kupil kwiatka, przytulil i nosil na rekach! Jestes PIEKNA!

 7. 7
  --2
  ~ Sprężyna
  Piątek, 08.11

  Panie ~ studio fotogradi uczen, a widziałeś tę Panią jak stoi? wtedy może byś zobaczył jak ma długie nogi :) każdy wydaje się niski, siedząc :)

 8. 8
  +4
  ~ c:
  Piątek, 08.11

  jak nisko trzeba upaść w tych czasach by ci pomogli :( =

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2372169494629