Czwartek, 24.09.2020, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Chcesz się wykąpać? Śmiało, wskakuj do wanny, bo kąpielisk brak

04.07.2013, 07:00:03 Rozmiar tekstu: A A A
Chcesz się wykąpać? Śmiało, wskakuj do wanny, bo kąpielisk brak
fot. archiwum redakcji

Kiedy żar leje się z nieba, a mieszkańcy chcą się, choć na chwilę ochłodzić, myślą o kąpieli. Niestety, w tym roku, w naszym mieście nie ma zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o takie miejsca.

Kryte kąpielisko miejskie przy ul. Robotniczej na czas wakacji jest zamknięte. – W związku z pracami remontowymi i modernizacjami, Basen Miejski został zamknięty na czas wakacji – mówi Marek Kucharczyk, specjalista ds. marketingu i reklamy MOSiR. – Chcemy się dobrze przygotować, aby we wrześniu szkoły i mieszkańcy mogli w pełni korzystać z naszej oferty – dodaje.

W 2011 roku kąpielisko miejskie przy ul. Spacerowej zostało zamknięte z powodu wykrycia w nim sinicy. W zeszłym roku, po licznych konsultacjach, zrezygnowano z otwierania go dla mieszkańców. – Ten obiekt został zaopiniowany przez specjalistów i sanepid. Według nich, ten obiekt nie nadaje się do użytku. Pozostaje, więc czekać, aż władza w Elblągu się wyklaruje, wtedy będzie można zacząć jakieś działania – mówi Marek Kucharczyk. Stan odkrytego basenu od lat wzbudzał krytykę, zarówno ze strony mieszkańców, jak i władz, jednak jego zamkniecie spowodowało, że elblążanie nie mają, gdzie spędzać upalnych weekendów w mieście.

Obok zaniedbanego kąpieliska, znajduje się niewielka niecka, brodzik, z którego, w latach świetności, korzystały dzieci. Obecnie, to obiekt zarośnięty trawą, pełen nieczystości i odpadków, butelek i szkła, z którego nie ma możliwości korzystania.

Obietnice o budowie Aquaparku w Elblągu, są mieszkańcom znane tak samo, jak obietnice o przekopie Mierzei Wiślanej. Według kandydatów startujących w drugiej turze wyborów jest to inwestycja niemożliwa do zrealizowania. - O tym mówią wszyscy, także wszystkie ugrupowania i ja tak samo sadzę - mówiła Elżbieta Gelert, kandydatka na Prezydenta Elbląga z ramienia Platformy Obywatelskiej, podczas konferencji prasowej zorganizowanej 25 maja br.

Zdaniem Jerzego Wilka z PiS, miasto nie dysponuje środkami finansowymi na budowę Aquaparku i na późniejsze utrzymanie obiektu. W razie wygranej w wyborach, prowadzone będą działania mające na celu likwidację Spółki Aquapark. - Generuje ona tylko koszty i jest zupełnie zbędna - podkreślał Jerzy Wilk w czasie konferencji z 3 czerwca. - Zdajemy sobie jednak sprawę jak bardzo zależy elblążanom na umożliwieniu im dostępu do krytych pływalni, dlatego będziemy promowali ideę budowy basenów osiedlowych np. przy ul. Sadowej, wspierając przedsiębiorców chcących inwestować w takie zadania – dodał kandydat, zapowiadając także chęć przeprowadzenia modernizacji kąpieliska przy ul. Spacerowej.

Wygląda na to, że chcący korzystać z kąpielisk mieszkańcy, będą się musieli udać do innych miejscowości. Sopot, Braniewo, Pluski, Mikołajki czy Ostróda, to miejsca, do których warto się udać chcąc skorzystać z Aquaparków, pływalni z atrakcjami czy basenów rekreacyjnych. Uparci i w Elblągu znajdą miejsce do rekreacji na pływalniach, które w swojej ofercie mają ekskluzywne hotele.

Wodnych atrakcji, wprawdzie bez zjeżdżalni, brodzików, wanien z hydromasażem i wielu innych, uświadczymy poza granicami Elbląga. Do nadmorskich i nadzalewowych miejscowości mamy od kilku, do kilkunastu kilometrów, warto, więc udać się tam, by zaznać kąpieli, morskiej bryzy, piaszczystej plaży i odpocząć od miejskich upałów.

 

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Ale NOWACZYK prezesa Aguaparku zrobił
  Czwartek, 04.07

  Pani GELERT Gdzie jest AQUAPARK skoro NOWACZYK prezesa zrobił? Tak rządzi PO !

 2. 2
  --3
  ~ drachma
  Czwartek, 04.07

  baseny osiedlowe to fajny pomysł i mi się podoba. jestem na tak ze względu na fajną ideę

 3. 3
  +2
  ~ obcy
  Czwartek, 04.07

  Sezon ogórkowy się zaczął ?? To już w Elblągu nie ma o czym pisać ??? Ile razy można wałkować jeden temat ???? Z dnia na dzień nic się nie zmieni !!!!

 4. 4
  +12
  ~ Kate
  Czwartek, 04.07

  Dwa baseny kryte w Elblągu do których nie mają dostępu mieszkańcy wtedy kiedy najbardziej tego oczekują. Miejski zamknięty pod przykrywką przygotowań do roku szkolnego??? przecież to śmieszne... Nie chce się pracować im i tyle... tylko dlaczego w okresie wakacyjnym z basenu tego korzystają dyskretnie pracownicy i ich rodziny ??? Wojskowy zamknięty dla mieszkańców od tylu lat... a za czyje został wybudowany??? za pieniążki wojska? a wojsko to skąd niby ma? SKANDAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! całe szczęście że jeszcze tylko rok szkoły w tym porąbanym mieście. Zaczniecie myśleć jak będzie za późno...

 5. 5
  +6
  ~ Bezpartyjna
  Czwartek, 04.07

  Aquapark to bzdura, mamy niedaleko do innych tego typu obiektów, a w mieście bezrobocia wystarczyłoby tylko nie zamykać jedynego otwartego kąpieliska, wyremontować te, które są i nie byłoby takich tragedii jak ta sprzed kilku tygodni. PO miało w poważaniu obywateli, którzy dali temu wyraz w referendum, a czy po ewentualnym zwycięstwie PISu coś się zmieni, czy dalej będzie obowiązywała zasada układzików i "manus manum lavat", to okaże się już niebawem. Zawsze może być kolejne referendum, władza ma być dla ludu, a nie odwrotnie.

 6. 6
  +2
  ~ By żyło się lepiej
  Czwartek, 04.07

  o czym wy piszecie, w 21 wieku gdzie w 25 tys. miasteczkach mówi się o centrach naukowych a w sasranym elblążkowie nawet głupiego basenu nie ma. za to PO rączkami Nowaczyka prezesa Aquaparku zrobiło.

 7. 7
  +4
  ~ oli
  Czwartek, 04.07

  porazka !!!!!!!!!! jest mi smutno ze mieszkam w tym miescie :(

 8. 8
  +1
  ~ sadf
  Czwartek, 04.07

  Kate...brawo.!!!!

 9. 9
  +3
  ~ jamaleg
  Czwartek, 04.07

  Dzieki PO dzieci muszą kąpać się w fontannach i na dzikich kąpieliskach czym to się konczy wiemy wszyscy , P oprzednia rada miejska i nowaczyk ma na recach krew chłopca który utopił sie w rzece przy mazurskiej

 10. 10
  +1
  ~ 666
  Czwartek, 04.07

  nowaczyk rozwalil taki basen w elblagu wystarczy wyremontowac i bedzie gdzie sie kompac

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.