Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Nowożeńcy poprosili gości, by zamiast kwiatów podarowali im karmę dla psów. Podarunki trafią do elbląskiego schroniska

14.06.2012, 13:00:34 Rozmiar tekstu: A A A
Nowożeńcy poprosili gości, by zamiast kwiatów podarowali im karmę dla psów. Podarunki trafią do elbląskiego schroniska
Pani Agata na spacerze ze swoim ulubieńcem (fot. arch. pryw.)

W oryginalny i bardzo pożyteczny sposób elblążanka Agata Sobala włączyła się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Pani Agata w sobotę staje na ślubnym kobiercu i zamiast o kwiaty, które zwyczajowo daje się po uroczystości zaślubin, poprosiła gości weselnych o przekazanie dowolnej ilości karmy dla bezdomnych psów i kotów zamieszkujących elbląskie schronisko.

Pani Agata Sobala i Pan Piotr Derkowski w dniu swojego ślubu postanowili wspólnie ze swoimi gośćmi podzielić się swoim szczęściem z innymi i wybrali bezdomne zwierzęta z elbląskiego przytuliska przy ul. Królewieckiej.

- Pomysł pojawił się nagle - mówi pani Agata. - Niektórzy zamiast kwiatów chcą artykuły szkolne dla dzieci z ubogich rodzin lub maskotki dla maluchów z domów dziecka. Ja wpadłam na pomysł z karmą dla zwierząt - wyjaśnia przyszła panna młoda.

Pani Agata wychowuje psa, jak sama mówi „po przejściach”, którego stara się otoczyć troskliwą opieką. - Od zawsze jestem uczulona na krzywdę zwierząt i staram sie chociaż raz w miesiącu wspomóc nasze schronisko jakimś datkiem - opowiada pani Agata. - Na mój ślub przyjdzie trochę osób i pomyślałam, że jeśli każdy z nich przyniesie chociaż jedną paczkę czy puszkę z karmą, to będzie to super pomysł i pomoc, szczególnie dla naszego, elbląskiego schroniska.

A jak na nietypowy pomysł pani Agaty zareagowali weselni goście? - Różnie. - śmieje się kobieta. - Chociaż każdy z nich wie, że to fajna i przydatna akcja, to pojawiły się obawy, jak w ogóle to zorganizować? Przyjść z workami karmy do kościoła? I ile ma jej być? Jedna puszka, czy np. 10-cio kilogramowy worek? Powiedziałam wtedy, że nie będę ingerowała w ilość karmy - mówi pani Agata. - Goście mogą przynieść jej tyle, ile chcą. I na pewno nie będzie mi przeszkadzało, że wejdą z nią do Kościoła - zapewnia kobieta.

Czy elbląskie schronisko spodziewa się takiego prezentu? - Tak, dostaliśmy już informacje na ten temat - mówi Marlena Wiśniewska ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu. - To doskonały pomysł. Kilkukrotnie zdarzyło się, że dostaliśmy prezenty z takich właśnie „akcji” ślubnych - mówi pani Marlena. - Nawet dziś przyjechał busik z karmą dla zwierzaków ofiarowaną nam jako prezent od nowożeńców. Dziękujemy za wsparcie.

- Chciałabym zachęcić innych przyszłych nowożeńców, aby również pomyśleli o tego typu akcji i zamiast kwiatów zbierali karmę dla zwierzaków i przekazywali ją dla schronisk - mówi Pani Agata.

Stęsknione ludzkiej miłości  i czułości czworonogi w schroniskach na pewno zasługują na taki gest.

AS

Oceń tekst:

Ocen: 10

%80.0 %20.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ PalSecam
  Czwartek, 14.06

  primo - AGATKO wszystkiego najlepszego. Po drugie - wspaniały pomysł

 2. 2
  +18
  ~ kot w butach
  Czwartek, 14.06

  tak jak w treści: takie pomysły były realizowane już dużo wcześniej, ale widać poprzednicy nie mieli parcia by się z tym ujawniać, tak czy inaczej najważniejsze,że skorzystają z tego zwierzaki i to popieram.

 3. 3
  +11
  ~ A
  Czwartek, 14.06

  świetny pomysł:)

 4. 4
  --14
  ~ wrażliwy
  Czwartek, 14.06

  a nie lepiej pieniądze dla ubogich pop....para nie wróże im długiego współżycia

 5. 5
  --16
  ~ jasio
  Czwartek, 14.06

  no niektórzy mają nasrana w głowie pies ważniejszy od człowieka wróże im pieskie życie-sprawde

 6. 6
  --15
  ~ rejtan
  Czwartek, 14.06

  ja bym dał na hospicjum czy na coś innego ale żeby na pieski na pieski niech płaci Nowaczyk i własciciele psów cokje póżniej porzucają wszystkie powinny posiadać czipy a właściciele płacić po 5 tys rocznie za swoje zachcianki i ***o co się wala pocałym mieście i NO PROBLEM!!!1

 7. 7
  0
  ~ Ben
  Czwartek, 14.06

  wrażliwy i jasiu (tylko prymiytw wyraża taki pogląd) , myślę,że to nie do was powinna należeć ocena tej pary , to co robią jest piękne i szlachetne jestem pełen podziwu ...BRAWO oby więcej takich akcji

 8. 8
  0
  ~ ben
  Czwartek, 14.06

  wow

 9. 9
  --1
  ~ zks
  Czwartek, 14.06

  tez mi nowosc

 10. 10
  --1
  ~ Kinga
  Czwartek, 14.06

  gratuluje pani Agatko już od kiedy mama mi powiedziała że tak zamierza pani zrobić ucieszyłam się , niech te psiaki dostaną coś dobrego

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0867779254913