Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Zdezorientowany, w klatce czeka na nowych właścicieli

15.03.2012, 13:30:43 Rozmiar tekstu: A A A
Zdezorientowany, w klatce czeka na nowych właścicieli

Pikuś, nazwany przez pracowników elbląskiego schroniska Henrykiem, od lat radził sobie sam. Po śmierci swojej właścicielki nie chciał opuścić mieszkania. W końcu to był jego dom. Nowi lokatorzy przygarnęli psinę, która większość czasu spędzała na dworze, tylko na noc wracając do domu. Tak minęło kilka lat, do czasu, kiedy psa znaleźli pracownicy schroniska i zabrali go do siebie. Niestety w tym samym czasie lokatorzy zmienili mieszkanie, więc Pikuś musiał pozostać w schronisku. Zdezorientowany, w klatce czeka na nowych właścicieli.

Trafił do elbląskiego schroniska 2 marca. - Otrzymaliśmy telefoniczne zgłoszenie, że pewna pani zabrała do domu psa, który bawił się z jej psem na podwórku – opowiada Małgorzata Wilińska, pracownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu. - Powiedziała, że to mały szczeniak i chce, żebyśmy go od niej zabrali. Gdy dojechaliśmy na miejsce, okazało się, że owszem pies jest mały, ale wcale nie jest szczeniakiem - ma już kilka lat. Pani stwierdziła, że na pewno nie jest to pies mieszkający w okolicy, gdyż nigdy wcześniej go nie widziała.

- Henryk jest bardzo ufny. W domu tamtej pani leżał spokojnie na podłodze i patrzył na nią z oddaniem. Tak samo patrzył później na pracownicę schroniska, gdy wiozłyśmy go samochodem – dodaje Małgorzata Wilińska.

Ta psina kocha całym sercem. Lubi dzieci, dorosłych, inne zwierzęta. Przez parę miesięcy mieszkał razem z kotem, który nagle pojawił się w domu. Psina nie miała nic przeciwko temu. Lubi się bawić. Kiedy był wypuszczany na dwór sam wracał do domu, szczekaniem alarmując o swoim powrocie. To w zasadzie jedyny moment, w którym szczekał. Ta psina ze wszystkiego się cieszy. - Jeżeli tylko człowiek okaże mu zainteresowanie, Henryk patrzy w niego jak w obrazek – zapewnia Małgorzata Wilińska.

Więcej informacji na temat Henryka (Pikusia) można uzyskać u pracowników schroniska dzwonią pod numer tel.:(55) 234 16 46.

Przypominamy również konto elbląskiego schroniska, na które można wpłacać datki na rzecz bezpańskich zwierząt:

OTOZ ANIMALS Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu
ul. Królewiecka 233
82-300 Elbląg
41 1160 2202 0000 0001 2949 7297
BIC/SWIFT: BIGBPLPWXXX
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%55.6 %44.4
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3610351085663