Niedziela, 21.04.2024, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Spełniły się marzenia 16-letnie Oli z Elbląga

01.02.2012, 13:15:16 Rozmiar tekstu: A A A
Spełniły się marzenia 16-letnie Oli z Elbląga

18 stycznia Fundacja Dziecięca Fantazja spełniła fantazje trójki ciężko chorych dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego. Codzienne rehabilitacje, dojazdy do szpitala i leki bardzo nadwyrężają rodzinne budżety. Rodziców tych dzieci nie stać na zakup wymarzonych przedmiotów.

16-letnia Ola z Elbląga
walczy z guzem mózgu. Od połowy 2010 roku była poddana chemioterapii. Wiele miesięcy zmagała się z bólem i cierpieniem. Od sześciu lat Ola jest fanką zespołu Tokio Hotel. Jej ogromnym marzeniem jest spotkać się z nimi i zobaczyć na własne oczy ich berlińską willę. We środę 18 stycznia do drzwi Oli zapukała przedstawicielka fundacji wraz z dziennikarzem z elbląskiego portalu i kamerami dwóch elbląskich telewizji. Nastolatka była zmieszana i onieśmielona.

Ola dostała płyty, gadżety jej ulubionego zespołu Tokio Hotel, kosmetyki w gustownym kuferku oraz trochę ciuchów. Jak każda nastolatka ucieszyła się z takich prezentów a najbardziej z płyty i kubka swoich idoli. Ola każdego dnia walczy z chorobą i rehabilituje się. Dzięki pracownikom prywatnej lecznicy ENEL – MED oraz OBI Centrala Systemowa, którzy podarowali prezenty Ola i jej mama z całą pewnością łatwiej będą przechodzić przez trudy ciężkiej choroby z jaką przyszło się dziewczynce zmagać.

7-letni Hubert z Morąga (pow. ostródzki) żyje z wieloma wrodzonymi wadami genetycznymi, m.in. zrośniecie odbytu, wada kręgosłupa, wada serca, zaburzenia czucia i układu nerwowego. Chłopiec do tej pory przeszedł aż 10 operacji a przed nim jeszcze kolejne. Hubert to niezmiernie wrażliwy, delikatny chłopiec, który uwielbia muzykę i uczy się grać na keyboardzie. We środę 18 stycznia przedstawicielka fundacji odwiedziła chłopca wraz z telewizją z Olsztyna i przyniosła wspaniały keyboard ze statywem. Kiedy instrument „ogrzewał” się w mieszkaniu Hubert dostał plecak z różnymi artykułami szkolnymi i grą planszową.

Chłopiec wyjmował prezenty i za każdym razem mówił wow! Jaki fajny ołówek albo wow ! Jaki fajny klej. Jednak kiedy mama podłączyła keyboard i chłopiec pokazał co potrafi zagrać, to dopiero była radość. Hubert nie mógł oderwać się od instrumentu, grał, grał i co chwila odkrywał nowe możliwości sprzętu. Chłopiec zdradził, że chciałby jeszcze założyć zespół pod nazwą Metalowe Wilki, w którym będzie grał na klawiszach a wokalistą zostanie jego tata. Goście wyszli z domu małego muzyka zostawiając chłopca w krainie muzyki i fantazji, spełnionych fantazji. Chłopiec dostał wyróżnienie w konkursie zorganizowanym przez Fundację Dziecięca Fantazja i Kredyt Bank „ZACZARUJ BOŻE NARODZENIE” na pracę plastyczną jako korporacyjną kartkę świąteczną Kredyt Banku. Dzięki temu spełniło się jego marzenie o keyboardzie. Hubert nadal marzy o wspólnym pływaniu z delfinami, ale na to marzenie Fundacja nadal poszukuje sponsorów.

4-letni Kubuś z Iławy urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym obustronnym. Chłopiec ma zeza, oczopląs, jest opóźniony w rozwoju intelektualnym, społecznym i emocjonalnym, jest autoagresywny. Kubuś ma o rok młodszego braciszka Jasia, który również cierpi na MPD. Obydwaj chłopcy wymagają nieustannej rehabilitacji. Do tego niezbędne są zabawki edukacyjne, stymulujące wzrok, słuch i dotyk. O takich właśnie marzył Kuba. Marzenie Kubusia spełniło się we środę 18 stycznia. Kiedy przedstawicielka Fundacji Dziecięca Fantazja weszła do mieszkania Kuby wraz z dziennikarzem wyposażonym w kamerę, nie tylko Kuba się zdziwił jego braciszek i rodzice również.

Chłopiec początkowo był wręcz niezadowolony z obecności obcych osób w jego domu. Jednak kiedy Joanna zaczęła wyjmować wielkie kolorowe zabawki, chłopiec zainteresował się nimi. Ułożył kolorową wieżę z kółek i przymierzył zimową czapkę uszatkę. Sprawiło to wielką radość nie tylko Kubusiowi, ale też jego rodzicom, ponieważ do niedawna ich synek nie potrafił w ten sposób bawić się. Dzięki pracownikom prywatnej lecznicy ENEL –MED oraz OBI Centrala Systemowa, którzy podarowali prezenty Kuba i jego rodzina z całą pewnością łatwiej będą przechodzić przez trudy ciężkiej choroby z jaką przyszło się chłopcu zmagać.

Fantazje te spełniliśmy już w styczniu dzięki funduszom pozyskanym podczas przedświątecznych akcji charytatywnych.

Fundacja Dziecięca Fantazja zajmuje się spełnianiem marzeń i fantazji dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu. Naszymi podopiecznymi są głównie dzieci walczące z różnymi nowotworami oraz  ciężkimi chorobami genetycznymi.  Podczas 8 lat działalności udało się spełnić ponad 2000 marzeń nieuleczalnie chorych polskich dzieci.

Dzieci mają bardzo różne marzenia od tych bardzo egzotycznych jak dalekie wyprawy przez poznanie swoich idoli do tych najbardziej podstawowych jak choćby konsole do gier, nowe ubrania czy meble do pokoju. Spełnienie marzeń podopiecznych  jest możliwe dzięki pomocy wielu osób i firm. M.in. dzięki marketom OBI oraz kwestujących w nich wolontariuszom z całej Polski, w tym także z województwa warmińsko - mazurskiego. Jest to dla nas niesamowicie wzruszające, że zaangażowało się już w akcje ponad pół tysiąca młodych ludzi, którzy zamiast odpoczywać w weekend po całym tygodniu zajęć idą do marketu i kwestują, chcąc zebrać jak najwięcej funduszy na spełnienie marzeń swoich nieuleczalnie chorych rówieśników. Wspólnie z marketami OBI zorganizowaliśmy w zeszłym roku dużą akcję charytatywną i właśnie dzięki pozyskanym środkom finansowym możemy uszczęśliwić wiele dzieci.

Dzięki tym pieniądzom spełnimy również wiele wspaniałych fantazji nieuleczalnie chorych dzieci z całego kraju. Firma OBI spełniła już ponad 200 marzeń naszych podopiecznych.

Jednak na realizację następnych oczekuje w każdej chwili ponad 400 dzieci, napływają też kolejne zgłoszenia. Marzenia chorych dzieci są bardzo różne od skromnego akwarium czy zabawki interaktywnej,  przez sprzęt elektroniczny, po wyjazd do Disneylandu. Każdy może pomóc wpłacając 1% swojego podatku na rzecz podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym nr KRS: 0000168783

Każde dziecko zmagające się z chorobą nieuleczalną lub zagrażającą życiu, może zgłosić swoje marzenie, wysyłając do fundacji list tradycyjną pocztą na adres, Kickiego 1, 04-373 Warszawa lub e-mail na adres: info@f-df.pl. Więcej o tym, co robi fundacja można znaleźć na www.f-df.pl.

 

Joanna Polakowska, Fundacja Dziecięca Fantazja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90437197685242