Sobota, 22.06.2024, Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

XXV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego w Biegu na Orientację

11.06.2024, 12:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
XXV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego w Biegu na Orientację

Zawody odbyły się przy pięknej, ciepłej i słonecznej pogodzie. Centrum zawodów znajdowało się w przy amfiteatrze.  Na starcie zjawili się tradycyjnie wszyscy spragnieni entuzjaści biegu na orientację  ze szkól podstawowych i ponadpodstawowych, całe rodziny a także zawodnicy z innych  miejscowości i spacerowicze. Frekwencja zaskoczyła organizatorów. Uczestniczyło około 120 zawodników.  Był to klasyczny bieg na orientację.. Wszyscy otrzymali mapę z naniesionymi punktami, które trzeba było kolejno zaliczyć wybierając optymalna trasę biegu.  

 


Mistrzostwa odbyły się przy pomocy systemu SI /SPORT-IDENT/ czyli elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik otrzymał tzw. chip, który zakłada się na palec lub wiesza się na ręce lub szyi. Natomiast na każdym punkcie kontrolnym jest stacja, która wczytuje do chipa czas przybycia zawodnika. Po osiągnięciu mety, każdy z uczestników otrzymuje gotowy wydruk z osiągniętym czasem oraz międzyczasami na poszczególnych odcinkach. Wyniki są gotowe od ręki. Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane.  

   

W kategorii OPEN- kobiety zwyciężyła Natalia Dzika –EKO GRYF przed Patrycją Kucharczyk-Lachowicz tez EKO GRYF  i Anną LIŚKIEWICZ /ind./.


W najliczniejszej kategorii rodzinnej rodzin zwyciężyła rodzina NAZIMÓW , drugie miejsce zajęła rodzina SZYMAŃCÓW a trzecie miejsce zajęła rodzina JAKSZEWICZÓW. W sumie wystartowało 26 rodzin. Dlatego warto biegać na orientację zwłaszcza w kategorii rodzinnej i uczyć swoje pociechy, bo ta konkurencja sportowa daje wymierne efekty pod każdym względem.


W kategorii szkoły podstawowe –dziewczęta klasy I-IV zwyciężyła Julia FIEDOROWICZ /SP 3/ przed  Vanessą MIERZEJEWSKĄ / SP-11/ trzecie miejsce zajęła Agata BORZĘCKA  /SP-18/.   W kategorii szkoły podstawowe –chłopcy klasy I-IV zwyciężył Ksawery CZERKAWSKI /SP-18/ przed Stanisławem DZIDO / SP-23/   trzecie miejsce zajął Witold PŁOSKI /SP 15/ 

            
W kategorii szkoły podstawowe –chłopcy klasy V-VIII/zwyciężył  Mateusz NAZIM /SP-11/,  drugi był Sebastian MIRON /SP-SK/ a  trzeci Mateusz BORZĘCKI /SP-14/


W kategorii szkoły podstawowe –dziewczęta klasy V-VIII/zwyciężyła Tosia PESTA /Szkoła Muzyczna/ przed Oliwią JAKSZEWICZ- SP19 .


W kategorii szkoły ponadpodstawowe zwyciężyła Marta Gutowska /ind./ jako jedyna uczestniczka. A szkoda bo było o co walczyć, bardzo zacięta była walka w najmocniejszej kategorii OPEN- mężczyźni /gdzie zwyciężył Mariusz KRZYSZTOPIK /EKO GRYF/  przed Karolem STRUMIŁOWSKIM /ind./ i Sławomirem JAKSZEWICZEM  /ind./

 

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami POLSKIEGO ZWIĄZKU ORIENTACJI SPORTOWEJ.  Zwycięzcy otrzymali puchary,  medale i upominki.  Ponadto tradycyjnie już wylosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez niezawodną  sponsorkę Jankę Banach i jednocześnie najaktywniejszą działaczkę klubu. Protestów nie zanotowano. Panowała bardzo miła i serdeczna atmosfera.  W zawodach uczestniczyli zarówno dzieci, młodzież szkolna jak i dorośli gdyż bieg na orientację jest sportem dla każdego. Był to prawdziwy relaks i bardzo miłe spędzenie czasu dla wszystkich uczestników zawodów. Dziękujemy .  Udział wzięło 120 osób w tym w większości rodziny z dziećmi i młodzież szkolna. Zawody zorganizował i przeprowadził ELBLĄSKI  KLUB  ORIENTEERINGU GRYF przy KLUBIE PUŁKU WSPARCIA DOWODZENIA MND przy wydatnym wsparciu STAROSTWA POWIATU ELBLĄSKIEGO.


                                                
                                                                             Prezes klubu
                                              Bolesław CZECHOWSKI  EKO GRYF


Pliki dołączone do informacji:


Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2586522102356