Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Rowerowa niedziela z mennonitami

23.04.2024, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rowerowa niedziela z mennonitami
Fot. MOSiR

Pomimo wietrznej pogody w minioną niedzielę, 21 kwietnia, 40 osób wzięło udział w Miejskiej Wycieczce Rowerowej, która prowadziła śladami menonitów. Uczestnicy ruszyli o godzinie 10:00 z elbląskiej starówki, aby dotrzeć do wsi Rozgart. Na miejscu mogli dowiedzieć się kilku ciekawostek o życiu tej grupy wyznaniowej. Zobacz zdjęcia. 

 

 


Na miejscu zbiórki oprócz stałych uczestników rowerowych wycieczek, pojawiło się kilka nowych osób. Po zbiórce wszyscy ruszyli w kierunku ul. Żuławskiej, aby przejechać przez Władysławowo, Wikrowo i Jegłownik, gdzie odbył się pierwszy postój. Następnie wszyscy udali się do Gronowa Elbląskiego, aby obejrzeć od strony torów kolejowych, zabytkowy budynek dworca. Z historią tego miejsca zapoznał uczestników Leszek Marcinkowski z PTTK Odział w Elblągu. Potem wycieczka ruszyła w kierunku Fiszewa i Rozgartu – cel wycieczki. Na miejscu zaplanowany był postój przy domu podcieniowym, przy którym uczestnicy wycieczki mogli wysłuchać opowieści i ciekawostek o menonitach, zabytkowym kościele i unikatowej dzwonnicy.
W drodze powrotnej do Elbląga, jadąc przez Różany i Jezioro, na przejeździe kolejowym w Karczowiskach Górnych zatrzymaliśmy się na krótki postój, gdzie na domku dróżnika obejrzeliśmy znak wysokiej wody związany z ogromną powodzią na Żuławach Wiślanych w roku 1888.  Wycieczka zakończyła się w okolicach godziny 14:00, przy rondzie Bitwy Warszawskiej. 

 

 


Wszyscy uczestnicy wycieczek na spotkaniach otrzymają mapę turystyczną, prezent od Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej, która jest przydatnym gadżetem na wyprawach rowerowych i pieszych. Również podczas każdej wycieczki można liczyć na energetyczne wsparcie w postaci słodyczy ufundowanych przez Gminę Elbląg. 

 

 


Kolejne spotkanie w ramach Miejskiej Wycieczki Rowerowej odbędzie się 19 maja, a celem będzie Kraina Kanału Elbląskiego, odwiedzimy miejscowości Topolno Wielkie i Wysoka. Warto już teraz zarezerwować sobie ten dzień na tę niesamowitą wycieczkę. 
Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Salon-Serwis Rowerowy Wadecki,  Gminą Elbląg i Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej.

 

MOSiR Elbląg 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


3.3930389881134