Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Ferie z MOSiR-em pełne atrakcji [zobacz film]

08.02.2024, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ferie z MOSiR-em pełne atrakcji [zobacz film]

Przez dwa tygodnie dzieci i młodzież z naszego miasta mieli okazje spędzać ferie na sportowo podczas bezpłatnych zajęć przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z elbląskimi klubami. Było różnorodnie, aktywnie i każdy uczestnik z pewnością znalazł coś dla siebie.  Zobacz filmowe podsumowanie ferii.

 

 

Od 22 stycznia do 4 lutego najmłodsi elblążanie odpoczywali od szkoły i regenerowali siły przed kolejnym półroczem. Niektórzy z nich wyjechali na zorganizowane obozy, jeszcze inni spędzali czas na wyjazdach z rodzicami. Dla tych, którzy pozostali w mieście, elbląski MOSiR przygotował ofertę bezpłatnych zajęć z różnych dyscyplin sportowych, które były zorganizowane w Hali Sportowo-Widowiskowej, Lodowisku Helena, Krytej Pływalni, Torze Kalbar, a także w Bażantarni i na Starym Mieście.

 

 

- Nie każde dziecko ma możliwość pojechania na kolonie, czy skorzystania z odpłatnych propozycji. Zależało nam na tym, aby podczas tej dwutygodniowej przerwy zimowej miały okazje do skorzystania z atrakcyjnej oferty bezpłatnych zajęć. Oprócz tego, że spędzały aktywnie czas, poznały rówieśników, spróbowały nowych dyscyplin, to oderwały się chociaż na chwilę od telefonów. Zachęcenie w obecnych czasach młodych do ruchu nie jest takie proste

 

- mówi Marek Kucharczyk, dyrektor MOSiR.

 

 

W Hali Sportowo – Widowiskowej odbywały się zajęcia z: judo, piłki nożnej, siatkowej i ręcznej, kickboxingu, tenisa stołowego. Chętni mogli również nauczyć się podstaw pierwszej pomocy ze strażą pożarną. Na Torze Kalbar i Lodowisku Helena można było skorzystać z bezpłatnych ślizgawek, ale nie tylko. W sali fitness krytego lodowiska odbywały się zajęcia dla najmłodszych z zumby kids i na trampolinach. W niecce basenu rekreacyjnego w Krytej Pływalni dzieci i młodzież oddawali się beztroskiemu szaleństwu grając między innymi w wodną siatkówkę i koszykówkę. Pod okiem trenera, w sali fitness, można było poznać tajniki boksu, a na strzelnicy KS Orzeł postrzelać do celu.  Oprócz zajęć w obiektach, uczestnicy skorzystali z atrakcji na świeżym powietrzu, wybierając się na spacer z leśnikiem po Bażantarni, wycieczkę rowerową za miasto lub saunowanie i morsowanie na rzece Elbląg.

 

 

- Możemy śmiało powiedzieć, że z propozycji skorzystał naprawdę każdy. Przychodziły do nas całe rodziny, były same dzieci, które pod okiem trenerów i instruktorów szlifowały umiejętności lub po prostu spędzały miło czas. Było też bardzo dużo młodzieży, która licznie korzystała z darmowych ślizgawek na Lodowisku Helena i Torze Kalbar. Mamy już podsumowanie ferii i ta liczba naprawdę robi wrażenie. Ponad 5 000 osób wybrało spędzenie wolnego czasu wspólnie z nami, podczas 113 imprez. To o 700 więcej niż w ubiegłym roku. To z całą pewnością motywuje do działania i daje sygnał, że wstrzeliliśmy się z oczekiwaniami. Mam nadzieję, że każdy uczestnik zabrał ze sobą również miłe wspomnienia  

 

 

– mówi Marek Kucharczyk.

 

 

Zwieńczeniem dwutygodniowego odpoczynku była bezpłatna impreza na Lodowisku Helena – muzyczne zakończenie ferii. Czas na łyżwach umilały gry, konkursy i zabawy oraz muzyka. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za skorzystanie z naszej oferty i do zobaczenia w czasie kolejnych imprez sportowych i rekreacyjnych. O wszystkich bieżących i organizowanych wydarzeniach można przeczytać na stronie www.mosir.elblag.eu.

 

 

Organizatorami ferii byli: Prezydent Elbląga Witold Wróblewski i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dziękujemy naszym partnerom za współpracę: EKS Mlexer Elbląg, Handballowy Elbląg, ZKS Olimpia Elbląg, Elbląski Klub Karate, UKS Olimpia Judo Elbląg, Elbląski Szkolny Związek Sportowy, MKS Truso, KS Orzeł, UKS Kontra, Straż Pożarna w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, Grupa Wodna.

 

 


 

Tekst i fot. MOSiR

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1679599285126