Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Rusza 10. edycja Garmin MTB Series

24.09.2023, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rusza 10. edycja Garmin MTB Series

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja 10. edycji Garmin MTB Series 2023. To cykl wyścigów w kolarstwie górskim, organizowanych dla miłośników błota, pyłu, korzeni i stromych zjazdów. Na mapie cyklu znów pojawią się Elbląg oraz Kadyny.

 

 

 

Pierwszy etap odbędzie się już 30 września 2023 w Gdańsku, drugi 7 października 2023 w Elblągu, a wielki finał cyklu odbędzie się 14 października 2023 w malowniczych Kadynach (gmina Tolkmicko). Zawodnicy, którzy ukończą 3 edycje wezmą udział w konkursie, w którym do wygrania będzie rower górski.

 

Garmin MTB Series od początku istnienia cieszy się popularnością wśród amatorów ścigania na dwóch kółkach. Główna zasada zawodów brzmi: im mniej asfaltu tym lepsza zabawa! Zgodnie z hasłem, wszystkie trasy są prowadzone zawsze tak, aby zawodnicy mieli z tego jak największą zabawę. We wszystkich trzech lokalizacjach zawodnicy rywalizować będą na jednym z dwóch dystansów:

 

MINI (ok. 25 km) - również dla osób, które rocznikowo mają 14 lat i więcej,


MAXI (ok. 50 km).

 

Drugi etap cyklu zawita do Elbląga, a trasa zostanie poprowadzona malowniczymi ścieżkami elbląskiej Bażantarni. Zawodnicy zmierzą się z wymagającą trasą, która poprowadzi m.in. przez Górę Chrobrego, Gęsią Górę, Belweder czy Dolinę Srebrnego Potoku. Bażantarnia przywita zawodników sporą ilością singli, mocnymi podjazdami i szybkimi zjazdami. Start, meta oraz miasteczko zawodów znajdować się będą na ul. Sybiraków. Trasa dystansu MINI będzie liczyć 22,5 km (+/- 450 m), a dystansu MAXI 45 km (+/- 900 m).

 

Finałowy etap Tolkmicko/Kadyny to niezwykłe i malownicze trasy Wysoczyzny Elbląskiej. Start znajdować się będzie na terenie Folwark Kadyny Hotel&Spa. Trasa etapu prowadzić będzie ścieżkami znajdującymi się w Lasach Kadyńskich m.in. przez Dolinę Grabianki, Białą Drogę oraz Czarną Drogę. Nie zabraknie pięknych widoków na Zalew Wiślany, wymagających podjazdów oraz technicznych zjazdów. Trasa dystansu MINI będzie liczyć 27 km (+/- 580 m), a dystansu MAXI 54 km (+/- 1160m).

 

Każdy zawodnik, który ukończy 3 imprezy w ramach cyklu Garmin MTB Series na danym dystansie, weźmie udział w końcowej klasyfikacji generalnej cyklu Garmin MTB Series 2023. Ponadto z okazji finału cyklu odbędzie się konkurs, w którym finisherzy będą mogli wygrać rower Cannondale Trail 29 SE2 rozm. M EMR,  ufundowany przez sponsora cyklu – Adventure Team .

 

We wszystkich trzech lokalizacjach odbędą się również zawody dla dzieci i młodzieży Garmin MTB Series Junior. Najmłodsi w zależności od kategorii wiekowej będą rywalizować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 600 m i 1000 m. Będzie to idealna okazja do promocji aktywności fizycznej wśród dzieci oraz nauki wytrwałości i zdrowej rywalizacji.

 

Szczegółowe informacje na temat cyklu znajdują się na oficjalnej stronie zawodów www.mtbseries.pl.  

 

 

LABOSPORT Polska

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91902494430542