Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Hubert, możesz na nas liczyć

05.09.2023, 10:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Hubert, możesz na nas liczyć

Po raz kolejny przekonaliśmy się ile dobroci w swoich sercach mają biegacze oraz mieszkańcy Elbląga i okolic. Ponad 100 uczestników zameldowało się w niedzielę w Bażantarni podczas III Mistrzostw Elbląga w Biegach Przełajowych, których organizacji zawsze przyświeca szczytny cel. W tym roku naszym bohaterem był 3-letni Hubert, zmagający się z ciężką wadą genetyczną. Zobacz zdjęcia.


Na polanie z wiatami zrobiło się tłoczno, głośno, ruchliwie i wesoło. To wszystko za sprawą sportowych zawodów, których ideą było zebranie środków na rzecz potrzebującego naszej pomocy Huberta z Elbląga. Ten mały bohater każdego dnia walczy z bólem i słabościami, a mimo to codziennie zaraża wszystkich uśmiechem i miłością do świata i ludzi. Mistrzostwa Elbląga w biegach przełajowych stały się okazją do odwdzięczenia się chłopcu i pomocy w procesie rehabilitacji. Chętnych do niesienia pomocy było mnóstwo, a na miejscu, oprócz biegaczy i kibiców, zameldowało się szerokie grono sponsorów, którzy zadbali o dodatkowe atrakcje oraz wsparcie energetyczne.


Sportowa część wydarzenia rozpoczęła się od biegów dziecięcych, podzielonych na kategorie wiekowe. Tutaj nie liczył się najlepszy czas, a przede wszystkim dobra zabawa oraz uczestnictwo w charytatywnej inicjatywie, za co każdy otrzymywał pamiątkowy medal. W tej ceremonii towarzyszył nam Piotruś, któremu poświęcona została ubiegłoroczna edycja biegów.


O godzinie 11:00 wystartowali biegacze mierzący się z 5-kilometrowym dystansem wiodącym szlakami miejskiego lasu. Najszybszy okazał się Jory Teixeira (SKLA Sopot), który do pokonania pętli potrzebował 17 minut i 3 sekund. Na drugim miejscu podium stanął Michał Trębacz (17:56), a za nim Artem Maltsev (19:02) z KlugeTeam.


Natomiast z biegiem na 10 kilometrów najlepiej poradził sobie Michał Telepski (Browery Team / Null), który linię mety przekroczył z czasem 48 minut i 9 sekund. Drugi najlepszy wynik (50:17) osiągnął Arkadiusz Wicenbach (Pruszcz Biega), a na trzecim miejscu uplasował się elblążanin Bartosz Wojciechowski (Meble Wójcik) z czasem 50:29. Ci zawodnicy, a także najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych, otrzymali pamiątkowe puchary, a także prezenty z rąk sponsorów wydarzenia.


Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim biegaczom oraz wszystkim osobom dokładającym cegiełkę do zbiórki na rzecz Huberta. Za rok ponownie będziemy pomagać.


Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Wystarczy jeden uśmiech” w Elblągu, a współorganizatorami: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Bartnicki Team Elbląg.

 


Tekst. MOSiR fot. Wystarczy jeden uśmiech

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Biegaczka
  Wtorek, 05.09

  Starszy Pan z trzeciego zdjęcia kiedyś w Modrzewiu odgonił ode mnie dzikie psy. Widzę, że jest pracownikiem Urzędu Gminy. Brawo!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2837810516357