Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Poznaj trasę i pacemakerów

18.05.2023, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Poznaj trasę i pacemakerów
Fot. MOSiR
REKLAMA

XIV Elbląski Bieg Piekarczyka rusza za ponad dwa tygodnie (4 czerwca). Na liście startowej pojawia się coraz więcej osób, a wśród nich będą także nasi pacemakerzy. Poznajcie szczegóły na temat trasy oraz dyktujących na niej tempo „zajączków”.

 


Podczas XIV Biegu Piekarczyka startującym pomagać będzie grupa pacemakerów. Oni zadbają, by każdy chętny pokonał swój dystans w najlepszym dla siebie tempie. Na trasie 10 km warto wypatrywać pomocników, ubranych w charakterystyczne jaskrawe koszulki. Aby jeszcze łatwiej ich dostrzec, każdy z „zajączków” będzie miał przy sobie kolorowy balon z napisanym czasem, z jakim przybiegnie na metę. Wszyscy pacemakerzy reprezentują grupę biegową Team Karaś Elbląg, a więc są to zaprawieni i doświadczeni sportowcy, z którymi można wspólnie przygotowywać się do elbląskiej imprezy.

 


Podczas Biegu Piekarczyka pomagać nam będą:
•    Krzysztof Kraśnieński – 45 minut
•    Wojciech Bartnicki – 50 minut
•    Jacek Brzozowski – 55 minut
•    Jakub Jabłoński – 60 minut

 


Wszyscy razem wystąpimy na jednej trasie. Jest ona identyczna, jak w poprzednim roku i także posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jej cechą charakterystyczną jest płaski dystans, występujący przez większą część biegu. Co ciekawe, mało jest także wirażów czy zakrętów, co sprawia, że biegaczy będzie dobrze widać na efektownych prostych. Tak jak na początku trasy, gdy ruszą w kierunku ul. Nowowiejskiej. Rywalizować będziemy z reguły po asfalcie, ale uczestnicy będą musieli poradzić sobie z  kostką brukową, napotkaną na Starym Mieście. Na mecie, przy ul. Teatralnej, ruszamy po upragniony medal, pokonując miejscowy podbieg.

 


Aby wziąć udział w „Piekarczyku” wystarczy wejść na oficjalną stronę www.biegpiekarczyka.pl i przejść do zakładki „Zgłoszenia”, gdzie zamieszczona jest instrukcja dotycząca zapisów. Na stronie elektronicznezapisy.pl istnieje możliwość zakupu koszulek technicznych dla dzieci oraz dorosłych. Organizator gwarantuje możliwość zakupu koszulki tylko do 25 maja 2023 roku. Koszt zakupu koszulki wynosi 30 zł.

 


Sponsorem Strategicznym XIV edycji Elbląskiego Biegu Piekarczyka jest Studio Łazienkowe AWANGARDA.

 


Sponsorzy i Partnerzy: Centrum Handlowe Ogrody, Salon CANAL+ CH Ogrody Elbląg, Klimat-el, Hotel Kahlberg, Wolność – Fabryka Słodkości, Centrum Ubezpieczeń EXPERT, OSK EXPERT, BUS EXPERT, Sport SPA – Centrum Odnowy Biologicznej i Fizjoterapii, GRIZ „Bielik”, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Elblągu, Elbląski Szkolny Związek Sportowy, REPROSKAN, Grupa Merlin.

 

 

 

MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2492039203644