Poniedziałek, 30.01.2023, Imieniny: Martyna, Maciej, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Młodzi waleczni. Zawodnicy KSW Tygrys przywieźli medale z Pucharu Polski - zdjęcia z treningu

24.11.2022, 14:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Młodzi waleczni. Zawodnicy KSW Tygrys przywieźli medale z Pucharu Polski - zdjęcia z treningu
fot. MB

Mikołaj Podpora, Marek Bojanowski, Kacper Bobkowski, Natan Kruczyński - o tych zawodnikach KWS Tygrys Elbląg usłyszymy nie raz. Mają po 13 lat, a swoje umiejętności (z sukcesami) pokazali podczas turnieju Pucharu Polski, który odbył się w Ciechocinku. Zobacz zdjęcia z treningu.

 


Mikołaj Podpora ma 13 lat i uczy się w Szkole Podstawowej nr 12. - Odkąd pamiętam interesowałem się sportami walki – przyznaje. - Pomyślałem, że Tygrys będzie dla mnie najlepszym wyborem i się nie pomyliłem. Pierwszy trening to były zajęcia indywidualne z trenerem Patrykiem Drzewieckim, który pokazał mi podstawy.
 

Po roku trenowania Mikołaj Podpora przyznaje, że boks to sport dla niego. - Od początku bardzo podobało mi się zaangażowanie trenera. Zauważyłem też, że szybko „łapię” to, co do mnie mówi i że mogę być w tym dobry – stwierdził. - Cieszę się, że podczas Puchary Poslki udało mi się zdobyć złoto.

 

Jestem zadowolony z zawodów, ale zawsze może być lepiej. Nie zamierzam spoczywać na laurach. Boks nauczył mnie, żeby zawsze walczyć do końca. Nauczył mnie systematyki i odwagi. A to dopiero początek mojej drogi

 

-  podkreślił Mikołaj Podpora.13-letni Kacper Bobkowski trenuje w KWS Tygrys od roku. Na co dzień uczy się w Szkole Podstawowej nr 18. - Na pierwszy trening zaprosił mnie kolega – przyznał. - Strasznie się stresowałem. Na pierwszym treningu w ogóle mi nie wychodziło. Myliłem nawet prawą rękę z lewą. Stres zrobił swoje, ale nie podałem się. Przyszedłem na kolejny i kolejny trening. Z czasem wszystko minęło i załapałem tego bakcyla.
 

Kacper Bobkowski do Elbląga przywiózł brązowy medal. - Poszło mi dobrze, ale miałem nadzieję, że pójdzie mi lepiej. Liczyłem na złoto. Mam do czego dążyć – przyznał.


Natomiast 13-letni Marek Bojanowski ze Szkoły podstawowej nr 19 w KSW Tygrys trenuje od 1,5 roku. - W ogóle nie myślałem o boksie, ale mój najlepszy przyjaciel Borys trenował boks i nakłonił mnie, abym przyszedł na pierwszy trening – opowiadał. - Na początku miałem obawy, że będą się ze mnie śmiać, bo nie umiałem się bić, ale wyszło dobrze. Atmosfera było bardzo fajna.

 

Startowałem w kategorii 45 kg. Poszło mi nieźle. Zdobyłem srebrny medal. Walka była bardzo wyrównana. Byłem z niej zadowolony, trener też

– zapewnił  Marek Bojanowski.Natan Kruczyński (13 l.) ze Szkoły Podstawowej nr 4 rozpoczął swoją przygodę z boksem dwa lata temu. - Oglądałem różne walki w federacji i mi się to spodobało. Chciałem schudnąć, więc stwierdziłem, że jak mam coś trenować to właśnie boks – przyznał  Natan Kruczyński. - Pierwsze zajęcia były super. Te dwa lata zleciały bardzo szybko.

 

Boks nauczył mnie odwagi, pewności siebie, dyscypliny. Teraz w zasadzie niczego się nie boję. Mam motywację do działania, nie odkładam czegoś na później

 

– wymieniał.Natan Kruczyński zmierzył się z zawodnikiem z wyższej kategorii wagowej. - Walkę przegrałem, ale wytrzymałem trzy rundy. Przeciwnik był bardzo dobrze przygotowany. Był w takiej samej kategorii wiekowej, ale nie wagowej. Ja miałem wagę 63 kg, ale nikogo w tej wadze nie było, więc żebym mógł zawalczyć musiałem się zmierzyć z zawodnikiem z 66 kg – opowiadał. - Oczywiście, że chciałem spróbować swoich sił.

Zawodnicy KSW Tygrys zgodnie przyznają, że zawody były bardzo dobrze przygotowane. - Było bardzo dużo ludzi. Nie spodziewałem się aż takie frekwencji – dodał Kacper Bobkowski.
 

 

Zawody były bardzo dobrze zorganizowane. Było bardzo dużo zawodników. Nie spodziewałem się, że może to tak wyglądać

 

– przyznał Mikołaj Podpora.Zawodników KSW Tygrys Elbląg prowadzi Trener Patryk Bursztynowicz. - Nigdy nie lekceważę tego, co mówi trener. Szanuję go i to co mówi. U niego nie ma taryfy ulgowej – zaznaczył  Kacper Bobkowski. - Nie wiem, co będę robić w przyszłości, ale wiem, że nauki trenera zapamiętam do końca życia.


- Trener jest bardzo dobrym motywatorem. Bardzo dobrze podpowiada w ringu, motywuje i bardzo dobrze uczy. Boks nauczył mnie dyscypliny. Stałem się też odważniejszy do ludzi i świata – zapewniał  Marek Bojanowski.


- Bardzo dobrze układa mi się z trenerem. Bardzo dobrze motywuje nas do działania przed każdymi zawodami i na treningach. Zachęcam wszystkich, aby przyszli na trening i sami to sprawdzili – podkreślił Natan Kruczyński.


A co na temat zawodników miał do powiedzenia  Patryk Bursztynowicz? - Chłopaki bardzo dobrze się prezentują. Fajnie się zapowiadają – przyznał. - Stoczyli walki na wysokim poziomie. Dla mnie wszyscy są zwycięzcami. Są zdyscyplinowani, widać, że lubią trenować.

 

Boks daje mi satysfakcję. A zawodnikom... Nie raz się nie chce wychodzić z domu i są tacy co wybierają granie w gry, a zawodnicy jednak się mobilizują i chodzą na treningi.  Boks buduje charakter. Zapraszamy wszystkich, aby sami to sprawdzili. Trenujemy w hali w Hotelu Atleticon przy ul. Agrykola, w poniedziałki, wtorki o 18.30, w środy o 18.00, a w czwartki i piątki o 19.00

 

– informował Patryk Bursztynowicz.


Więcej informacji o KSW Tygrys można uzyskać pod nr 884 879 752.
 

KSW Tygrys Elbląg dziękuję za wsparcie Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz Departamentowi Sporu.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Trening KSW Tygrys ( zdjęć 55 )
Dodano: 2022-11-27 | fot. MB
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ jacek
  Czwartek, 24.11

  Chociaż tu jakieś sukcesy :)

 2. 2
  +2
  ~ 100% elblążanin
  Czwartek, 24.11

  Gratuluję- tak trzymać !!!

 3. 3
  +2
  ~ Geks
  Piątek, 25.11

  Brawo, gratulacje

 4. 4
  --3
  ~ detektyw
  Piątek, 25.11

  Chłopaki spoko -a kim jest ten łysy ,gruby, mały dziadek?

 5. 5
  +1
  ~ ella
  Sobota, 26.11

  czy to nie Kozakiewicz ?

 6. 6
  +1
  ~ Mirula
  Sobota, 26.11

  Bravo Niuniek….

 7. 7
  +1
  ~ Mirula
  Sobota, 26.11

  Bravo Niuniek….

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2327818870544