Wtorek, 16.08.2022, Imieniny: Nora, Joachim, Roch
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Na jubileusz Oldboje zagrają z reprezentacją dziennikarzy

21.06.2022, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na jubileusz Oldboje zagrają z reprezentacją dziennikarzy

Oldboy’s Olimpia Elbląg, czyli drużyna złożona z byłych piłkarzy ZKS Olimpia Elbląg, świętuje w tym roku 30-lecie istnienia. W najbliższą sobotę (25.06) rozegra z tej okazji mecz z Piłkarską Reprezentacją Dziennikarzy. Spotkanie na stadionie przy ul. Agrykola rozpocznie się o godz. 16. Wstęp jest bezpłatny.


Przed laty trenowali i reprezentowali barwy Olimpii Elbląg. Po zakończeniu czynnej kariery nie zawiesili butów na kołku i nie zrezygnowali ze swojej pasji, czyli piłki nożnej. Tak w 1992 roku rozpoczęła się historia drużyny KS Olboy’s Olimpia Elbląg, która trwa do dzisiaj. Byli piłkarze Olimpii, mimo upływu kolejnych lat, wciąż razem trenują, rozgrywają towarzyskie mecze, biorą udział w turniejach. Są najlepszym dowodem na to, że w piłkę nożną można grać w każdym wieku. Jak dodają, tego typu drużyn nie ma w Polsce zbyt wiele.


Wspaniały jubileusz 30-lecia postanowili uczcić w najlepszy znany sobie sposób, czyli oczywiście na piłkarskim boisku. W najbliższą sobotę (25.06) Oldboje Olimpii zmierzą się z Piłkarską Reprezentacją Dziennikarzy. W barwach drużyny gości wystąpią znani dziennikarze, a także elblążanin, pracujący w Canal+, Rafał Nahorny.


Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - To ciekawa inicjatywa, która poprzez sportową rywalizację podsumuje dotychczasowe trzy dekady funkcjonowania Oldboy’s ZKS Olimpia Elbląg. Gratulując jubileuszu, życzę powodzenia w organizacji meczu oraz dalszych sukcesów sportowych – napisał do organizatorów prezydent.


Na trybuny stadionu przy ul. Agrykola zapraszamy w sobotę już o godz. 14.30. O tej porze rozpocznie się przedmecz w wykonaniu młodych zawodników Akademii ZKS Olimpia Elbląg z rocz. 2014.


- My też tak zaczynaliśmy i gramy do dzisiaj – podkreślają elbląscy Oldboje.


Starsi koledzy młodych piłkarzy i dziennikarze wybiegną na murawę o godz. 16:00. Jak zapowiadają obie drużyny, emocji na pewno nie zabraknie.


- Nasi goście to świetni dziennikarze, zobaczymy, jak grają w piłkę – mówi Jerzy Fiłonowicz.


- Chciałoby się powiedzieć, jak ten czas szybko leci. Z okazji jubileuszu 30-lecia zapraszamy na sobotni mecz. Zapraszamy wszystkich kolegów, którzy grali w naszej drużynie, a także kibiców, by wsparli nas dopingiem – dodaje Janusz Buczkowski.


Specjalnymi gośćmi na meczu będą wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Mazurskiej.


– Nawiązaliśmy współpracę z placówką. Podczas meczu dzieciom zostaną przekazane upominki od nas oraz od naszych gości, dziennikarzy – zapowiada Janusz Buczkowski.

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Czytelnik gazet
  Wtorek, 21.06

  Wspaniała inicjatywa i gratka dla elbląskich kibiców którzy zapewne pamiętają naszych OLDBOYÓW z meczów o mistrzostwo II ligi i PRAWDZIWYCH emocji związanych z nimi. Myślę że warto tu przypomnieć choćby spotkanie z Górnikiem Wałbrzych, gdzie okrzyki radości po obronionym żucie karnym, a później zdobytych 3 bramkach w ciągu zaledwie kliku minut, było słychać na osiedlu METALOWCÓW !!! Chciałoby się znów przeżyć takie emocje. Pozdrowienia dla Pana Janusza Buczkowskiego, jednego z głównych inicjatorów tego spotkania. Widzę że dalej interesuje się stanem naszej lokalnej piłki i można go czasami spotkać na jednym z kameralnych obiektów naszego miasta, w trakcie rozgrywanych tam meczów ligowych !

 2. 2
  +2
  ~ gumi
  Wtorek, 21.06

  bój to jest nasz ostatni- czarny pleban

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5292778015137