Poniedziałek, 16.05.2022, Imieniny: Andrzej, Malgorzata, Wienczyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2021/2022

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

W niedzielę rowerami nad Kanał Elbląski

08.01.2022, 15:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
W niedzielę rowerami nad Kanał Elbląski
Fot. MOSiR Elbląg

Pierwsza w 2022 roku odsłona Miejskiej Wycieczki Rowerowej, odbędzie się w niedzielę, 9 stycznia, o godz. 10.00  i będzie prowadziła wzdłuż Kanału Elbląskiego. Jedziemy do pochylni Oleśnica, będącej trzecią w kolejności, patrząc od Elbląga.
 

Wycieczka wystartuje z Ronda Kaliningrad, a następnie udamy się przez Komorowo Żuławskie i Węzinę do Jelonek, gdzie zaczniemy jazdę przy Kanale Elbląskim. Na pochylni Oleśnica przyjrzymy się tunelowi pod pochylnią, którym płynie rzeczka Klepina (Klempa). Powrót do Elbląga będzie odbywał się po drugiej stronie Kanału Elbląskiego i Jeziora Druzno, przez Jelonki, Krzewsk i Raczki Elbląskie Zobacz mapę - 53 km.  Na trasie będzie dominował asfalt różnej jakości, zaś przy Kanale Elbląskim czeka nas jazda po betonowych płytach.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki. 

Wzorem lat ubiegłych także w roku 2022 będzie trwał konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2022). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Kto książeczki nie ma, może ją nabyć za 5 zł w siedzibie elbląskiego oddziału PTTK przy ulicy Krótkiej. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do warunków terenowych. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie na pochylni Oleśnica. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 15 jest bezpłatny. Prosimy o stosowanie się do wytycznych związanych z pandemią koronawirusa. 

Dla pierwszych 50 osób będą przygotowane wodoodporne, najnowsze mapy Kanału Elbląskiego i okolic wydane przez Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski LGD w Elblągu. Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki i Gminą Elbląg.


Tekst i fot. MOSiR
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Cobi
  Czwartek, 06.01

  Wolę siedzieć przy kompie, a potem gnić w łóżku.

 2. 2
  +1
  ~ Ploterek
  Sobota, 08.01

  Kurde, pojechałbym, ale mój rower nie da rady po śniegu, wąskie opony :/

 3. 3
  --2
  ~ grejo
  Sobota, 08.01

  Ludzka głupota nie zna granic.

 4. 4
  +1
  ~ rambo 11
  Poniedziałek, 10.01

  Kamera na bani??? chyb po to aby trafić do domu-bardzo to płytkie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.80840587615967