Sobota, 13.08.2022, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Za nami festyn na Kalbarze - zobacz zdjęcia

26.07.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami festyn na Kalbarze - zobacz zdjęcia
Fot. MOSiR Elbląg

W Dniu Bezpiecznego Kierowcy (25 lipca), na Torze Kalbar odbył się festyn dla dzieci i młodzieży. Wśród wielu przygotowanych atrakcji znalazły się m.in.: pokaz sprzętu wojskowego, paintball, symulator zderzeń, rowerowy tor przeszkód oraz gry i zabawy.
 

Każdy kto odwiedził festyn mógł zapoznać się, jak działa symulator zderzeń. Przy stoisku Komendy Miejskiej Policji można było sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Każdy, kto prawidłowo odpowiedział na pytanie otrzymał do wyboru odblaski w kształcie policjanta lub policyjnego samochodu, baloniki, gwizdki i wiele innych gadżetów. Funkcjonariusze promowali bezpieczeństwo na drodze nie tylko wśród najmłodszych. Każdy dorosły mógł zapoznać się z nowinkami w przepisach oraz przebadać alkomatem.
 

Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z paintballem oraz pokaz sprzętu wojskowego przygotowane przez 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie. Wszyscy chętni mogli poćwiczyć celność strzelając do tarczy za pomocą kulek z farbą. Żołnierze WOT oprócz karabinów, lunet, siatek maskujących oraz efektownego toru przeszkód, zachęcali także starszych uczestników festynu do wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Każdy chętny mógł także zasiąść za kierownicą wojskowego quada lub samochodu ciężarowego.
 

Uczestnicy z dużą ochotą próbowali także swoich sił w specjalnie przygotowanej strefie z bicyklami. Na torze przeszkód dla rowerków biegowych i hulajnóg, w otoczeniu efektownych znaków drogowych, dzieci doskonaliły swoje umiejętności i koordynację. Można było także zapoznać się jak działają alkogogle i spróbować przejść specjalnie wyznaczoną trasą. Na boisku do koszykówki Straż Miejska przygotowała grę planszową dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a na boisku do piłki ręcznej królowały kręgle oraz stół do teqballa. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i partnerom za udział w festynie.
 

Organizatorzy festynu: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski. Partnerzy: 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Miejska Policji w Elblągu, Straż Miejska w Elblągu, Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu.
 

Tekst i fot. MOSiR 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Bezpieczny festyn na Kalbarze ( zdjęć 12 )
Dodano: 2021-07-26 | Fot. MOSiR Elbląg
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ jeee
  Poniedziałek, 26.07

  WOT to nie żołnierze, a rzut mięsem armatnim był ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2844948768616