Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Ciąg dalszy porażek Startu. Tym razem z Perłą Lublin

20.01.2021, 20:45:06 Rozmiar tekstu: A A A

EKS Start Elbląg przegrał u siebie z MKS Perłą Lublin 22:25 (11:12). Dla elblążanek było to 9 z kolei starcie bez zdobytego kompletu punktów.

Pojedynek lepiej rozpoczęły nasze dziewczyny. Obydwa zespoły nie popisywały się jednak w ataku, szczególnie że bardzo dobrze radziły sobie bramkarki, które powstrzymywały szczypiornistki w kilku trudnych sytuacjach. W 4 minucie pierwszego gola zawodów rzuciła Joanna Waga. Przyjezdne nie sprawiały zbyt dużo problemów gospodyniom, co pozwalało im narzucić swoje warunki gry. W 6 minucie Wioletta Pająk obroniła trudny rzut rywalek, a chwilę potem Milena Rancić na 4:1 zmieściła piłkę między słupkami.

Drużyna mistrzyń Polski nie odpuściła  jednak miejscowym, dlatego w 12 minucie na tablicy był już remis 6:6, po trafieniu Joanny Gadziny. EKS zwarł szyki w obronie i znów zaczął skutecznie grać. W 14 minucie Milena Rancić zamieniła rzut karny na gola, a Marta Gęga otrzymała indywidualną karę. Start wykorzystał tę sytuację. Później podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy podwyższyły rezultat na 9:6. To nie zniechęciło przyjezdnych. W 26 minucie szczelna obrona dała efekty. Magda Balsam trafiła ze skrzydła i było 10:10. Perła nadal atakowała, co zaowocowało skuteczną końcówką pierwszej części. Kapitalny kontratak i do przerwy 11:12.

W drugiej partii pojedynek nadal był wyrównany i ciekawy. Po rzucie Dagmary Nocuń, w 36 minucie, lublinianki miały wtedy dwie bramki przewagi. W kolejnych akcjach powiększały swój dorobek bramkowy. MKS nawet w podwójnym osłabieniu zdołał rzucić gola, za sprawą Patrycji Królikowskiej i prowadził 16:12. Emocji na boisku było jednak coraz więcej, w efekcie EKS doprowadził do remisu. Start naciskał i minimalnie prowadził 18:17. W 51 minucie Jaqueline Anastacio trafiła na 19:20 dla Perły. Jeszcze miejscowe miały szansę na zdobycie punktów, po bramce na 21:22 autorstwa Nikoli Szczepanik, jednak w decydujących momentach MKS pokazał swoją klasę.

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 22:25 (11:12)

EKS Start Elbląg: Kepesidou, Pająk – Rancić 6, Shupyk 5, Waga 3, Świerczek 3, Szczepanik 3, Bojicić 1, Agović 1, Pękala, Choromańska, Gędłek, Stapurewicz, Cygan

MKS Perła Lublin: Razum, Gawlik - Gęga 6, Królikowska 5, Balsam 3, Nosek 3, Nocuń 2, Anastacio 2, Olek 1, Malovic 1, Gadzina 1, Szarawaga 1, Tatar, Więckowska, Wdowiak