Wtorek, 26.01.2021, Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2020/2021

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka Ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Ferie w Elblągu: półzimowiska, zajęcia w MOS i MDK

22.12.2020, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ferie w Elblągu: półzimowiska, zajęcia w MOS i MDK

Nadchodzące ferie, jak wiele wydarzeń w ostatnim czasie, odbywać się będą w szczególny sposób. Ferie na miarę epidemicznych obostrzeń i możliwości przygotował elbląski samorząd, bo po czasie wyjątkowej dla dzieciaków nauki zdalnej należy im się wypoczynek.

 

Gmina Miasto Elbląg jest organizatorem ferii zimowych dla dzieci w elbląskich placówkach oświatowych. Organizowane będą zarówno półzimowiska w wybranych szkołach, jak i zajęcia rozwijające zainteresowania sportowe i artystyczne w Międzyszkonym Ośrodku Sportowym i Młodzieżowym Domu Kultury.

 

Podobnie jak w roku poprzednim wypoczynek jest organizowany dla 500 dzieci na półzimowiskach i dla około 200 dzieci w MOS i MDK. Łącznie Miasto przygotowało 700 miejsc, z których będą mogły skorzystać dzieciaki.

 

Bezpieczeństwo
Co ważne! Wszystkie zajęcia będą odbywały się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego, m.in. liczebność grup wynosić będzie maksymalnie 12 osób. Placówki, gdzie prowadzone będą zajęcia zabezpieczono w potrzebne środki higieny i dezynfekcyjne.  

 

Organizatorzy półzimowisk:
- Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3
- Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Sadowa 2
- Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Mickiewicza 41
- Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Zajchowskiego 12    
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, ul. Kopernika 27

 

Odpłatność - zgłoszenia
Pełna odpłatność za turnus wynosi 340 zł (w tym 50 zł za wyżywienie). Gmina Miasto Elbląg pokrywa 40% kosztów, tj. 140 zł za uczestnika. Natomiast rodzice, podobnie jak w roku poprzednim, ponoszą koszt 200 zł.
Osoby zainteresowane udziałem dziecka w półzimowisku mogą już zgłaszać się do placówek organizujących zimowiska.

 

W MOS i w MDK
Zajęcia sportowe i artystyczne organizowane przez MOS i MDK w czasie ferii będą odbywały się w dni robocze od godz. 7.30 do 15.30. Dzieci będą mogły skorzystać z różnorodnej oferty na obiektach sportowych lub pracowniach artystycznych MDK (przy ul. Warszawskiej i Bema).

 

Udział w zajęciach jest bezpłatny, a samorząd zapewnia dzieciom biorącym w nich udział bezpłatne obiady. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego - dla ośmiu grup po 12 osób (zarówno w MOS, jak i w MDK). Zapisy na zajęcia prowadzone są już w obu placówkach.

 

Miejskie instytucje kultury
Swoją ofertę feryjnych zajęć on-line dla dzieci przygotowują w tej chwili także miejskie instytucje kultury. Będą to zajęcia artystyczne, promujące czytelnictwo, historię miasta i regionu. Szczegółowa oferta zajęć zaprezentowana zostanie do końca roku, zamieszczona będzie także na stronach internetowych poszczególnych instytucji i przekazana mediom.

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ mama
  Wtorek, 22.12

  Z dnia dzisiejszego artykuł a kartę w MDK na zajęcia można było składać do wczoraj . Brawo.

 2. 2
  +1
  ~ Mdk
  Wtorek, 22.12

  Już przedłużono termin do wyczerpania miejsc

 3. 3
  +1
  ~ Wertex
  Wtorek, 22.12

  Mdk - a miejsca skończyły się wczoraj? No i niech ktoś powie, jak te dzieci mają pójść na te zajęcia jeśli rodzice pracują? Przecież wg nowego rozporządzenia, dzieci nie mogą same wychodzić z domu do godz. 16, zajęcia są 8 godzin od 7.30 do 15.30 - z reguły każdy rodzic pracuje co najmniej 8 godzin, jak więc miałby zgodnie z prawem dziecko przywieźć a potem je odebrać?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.363322019577