Czwartek, 28.03.2024, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Olimpia bez punktów w meczu z Górnikiem. Trener zrezygnował z prowadzenia zespołu

24.10.2020, 17:15:00 Rozmiar tekstu: A A A

Uprzedzaliśmy, że piłkarzy z Elbląga czeka najtrudniejsza konfrontacja z pośród wszystkich dotychczasowych i faktycznie tak też było. Górnik przyjechał „po swoje”, do przerwy spokojnie prowadził różnicą dwóch bramek, a w drugiej odsłonie kropkę nad i postawił Eryk Sobków ustalając wynik meczu na 0:3.

Spotkanie od samego początku nie układało się dobrze dla gospodarzy, bo już w 6. minucie meczu Bartosz Przybysz musiał wyjmować piłkę z bramki. Nieprzepisowo w polu karnym powstrzymany był Eryk Sobków, a arbiter nie miał wątpliwości, by wskazać na „jedenastkę”, którą po chwili na gola zamienił sam poszkodowany.

Olimpia odpowiedziała dwoma groźnymi akcjami, lecz ani Sebastian Kamiński ani Kacper Falon nie mieli takiego szczęścia, by móc pochwalić się swoimi premierowymi bramkami dla nowego zespołu. Za to fortuna uśmiechnęła się w stronę Górnika, gdy tuż przed przerwą Michał Kiełtyka podarował prezent w postaci podania do wbiegającego w pole karne Mariusza Szuszkiewicza, a ten nie kalkulując długo pokonał w dogodnej sytuacji golkipera Olimpii i podwyższył stan rywalizacji.

W drugiej połowie obraz gry specjalnie nie uległ zmianie. Nieliczne, groźne akcje Związkowych, przeplatały się z tymi bardziej konkretnymi w wykonaniu gości. W 61. minucie Zielono-Czarni wykorzystali powstałą lukę w obronie Olimpii i posłali długą piłkę zza plecy defensorów gospodarzy, dzięki czemu Mariusz Szuszkiewicz stanął oko w oko w Bartoszem Przybyszem. Napastnik Górnika był faulowany w polu karnym, sędzia ponownie w tym meczu wskazał na „wapno”, a drugi raz z bramki z linii 11. metrów cieszył się Eryk Sobków.

Piłkarze Dariusza Kaczmarczyka niestety nie zdołali odpowiedzieć bramką honorową, choć dwukrotnie byli bliscy pokonania stojącego między słupkami Jakuba Szymańskiego. Strzał głową Sedlewskiego zatrzymał się na bocznej siatce, a próba Lewandowskiego odbiła się od poprzeczki i opuściła pole karne.

Następny mecz Olimpia zagra 29 października o godzinie 13:00 we Wronkach. Będzie to zaległe spotkanie z 9. kolejki przeciwko rezerwom Lecha Poznań. Te spotkanie będzie można śledzić na kanale Lech TV na YouTube.

ZKS Olimpia Elbląg 0:3 (0:2) KS Górnik Polkowice
0:1 – Eryk Sobków (6min; rzut karny)
0:2 – Mariusz Szuszkiewicz
0:3 – Eryk Sobków (61min; rzut karny)

Olimpia: 15. Bartosz Przybysz - 3. Łukasz Sarnowski (52min - 28. Janusz Surdykowski), 2. Tomasz Lewandowski, 5. Kamil Wenger, 23. Michał Kiełtyka - 34. Sebastian Kamiński, 21. Wojciech Zyska (68min - 14. Damian Poliński), 22. Klaudiusz Krasa (87min - 72. Dawid Wierzba), 20. Kacper Falon, 16. Tomasz Sedlewski (87min - 94. Filip Sobiecki) - 45. Marcin Bawolik (68min - 77. Oskar Kordykiewicz)

Poniżej materiał filmowy z konferencji pomeczowej. Zapraszamy

Po przeprowadzonej konferencji, trener Olimpii Elbląg zrezygnował z prowadzenia pierwszego zespołu.