Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2020/2021

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka Ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

XXII ELBLĄG CUP 2020

24.10.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
XXII ELBLĄG CUP 2020
fot. Nadesłane

Zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Polski XXII Elbląg Cup 2020 w dniach 15-18.10.20 w pięciu dyscyplinach: judo, boccie, siatkówce na siedząco, łyżwiarstwie i tenisie stołowym.

 

Zawody odbyły się na obiektach MOSiR w Elblągu. Ze względu na obecnie panującą sytuację, kilka drużyn odwołało swój przyjazd, mimo to udział zawodników w poszczególnych dyscyplinach miał wysoką frekwencję. Organizatorem turnieju był Integracyjny Klub Sportowy Atak przy wsparciu Urzędu Miasta i Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.
Projekt sfinansowany ze środków PFRON, a instytucje które dodatkowo wsparły zawody to: Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu Osób Niepełnosprawnych, Fundacja PZU, Stowarzyszenie Elektryków Polskich Odział Elbląski oraz Spółdzielnia Socjalna Ruczaj.


Turniej odbył się zgodnie z wytycznymi sanitarnymi i reżimem sanitarnym, nad którym pieczę sprawowali wolontariusze z Regionalnego Centrum Wolontariatu pod okiem Gabrieli Zimirowskiej.

W ramach Otwartych Mistrzostw Polski XXII Elbląg Cup 2020

 

    Odbyły się zawody w: ŁYŻWIARSTWIE SZYBKIM

 

Piątek należał do łyżwiarzy. Na lodowisku przy ul. Karowej

Łyżwiarze rywalizowali na dystansach: 111m. 222m, 333m, 500m. Biegi były bardzo wyrównane, niektórzy zawodnicy z powodzeniem pokusili się o bicie życiowych rekordów. Gratulujemy!!!!

Dziękujemy obsłudze sędziowskiej w składzie: Maja Buczyńska, Danuta Jabłońska, Zdzisław Bryl, Marek Rybicki oraz kibicom za doping.

Dziękujemy fundacji PZU za wsparcie sekcji łyżwiarstwa i sfinansowanie zakupu profesjonalnych strojów sportowych. Ukłony kierujemy także w kierunku Stowarzyszenia Elektryków Polskich Odział Elbląski za wsparcie finansowe w zakupie dresów. Dziękujemy!!!!

2. Odbył się turniej SIATRKÓWKI  NA SIEDZĄCO


z udziałem drużyn: Stratpoints Wariors Warszawa Białołęka, KSI „START" Szczecin oraz IKS „ATAK" Elbląg.
Drużyny rozegrały mecze systemem każdy z każdym (mecz i rewanż). Klasyfikacja końcowa:

I miejsce IKS „ATAK" ELBLĄG

II miejsce KSI"START" SZCZECIN

III miejsce SW WARSZAWA BIAŁOŁĘKA

Punktacja:

Szczecin – Elbląg (0:2) 16:25, 20:25

Szczecin – Warszawa (2:0) 25:14, 25:12

Elbląg- Warszawa (2:0) 25:10, 25:20

Warszawa – Szczecin (0:2) 14:25, 15:25

Elbląg- Szczecin (2:1) 25:22, 18:25, 16:14

Elbląg – Warszawa (2:0) 25:10, 25:10

 

3. Odbył się turniej w: BOCCIE

 

W Boccie zawodnicy startowali w parach. Pod okiem Trener Aleksandry Wojtaszek zostały wyłonione najlepsze pary turnieju. Na podium stanęli Krzysztof Burzykowski i Paweł Burzykowski, a także Mirosław Kostka i Marcin Liszcz. Gratulujemy serdecznie wygranej!!!

 

4. Odbył się turniej JUDO

 

W sobotnim turnieju judo wzięli udział zawodnicy z 4 klubów: Gwardia Opole, Kuma Judo z Warszawy, Sekcja Sport z Gdańska i zawodnicy IKS Atak. Turniej poprzedził trening obserwowany, który miał na celu weryfikację zawodników i podział na odpowiednie grupy sprawnościowe. Judocy walczyli pod nadzorem obsady sędziowskiej w składzie: Marek Tytonik -Sędzia Główny , Janusz Pawlak – Sędzia .Mimo okrojonej liczby zawodników walki były bardzo ciekawe, zaskakujące i pełne emocji. Judocy kolejny raz pokazali wyjątkowe judo zaskakując nawet swoich trenerów.

Podczas turnieju miło nam było gościć przedstawicieli Polskiego Związku Judo – Dyrektora Sportowego Pana Adama Maja i Członka Zarządu Pana Tomasza Gadaja. Wizyta przedstawicieli PZJ była związana także z zaplanowanym spotkaniem trenerów i władz zainteresowanych klubów, które zajmują się sportem judo osób z niepełnosprawnościami. Celem spotkania było uregulowanie systemu i sytuacji sportu ON w judo. Cieszymy się bardzo, że podczas spotkania podjęta została decyzja o powołaniu Zespołu ds. sportu osób z niepełnosprawnościami w judo w strukturach Polskiego Związku Judo. Koordynatorem Zespołu została wybrana Adrianna Dadci – Smoliniec z Klubu Ada Judo Fan. Koordynator Zespołu zobowiązała się do ustalenia składu Zespołu do dnia 15.11.2020r. Myślę, że to dobra wiadomość dla wszystkich, którym bliskie sercu jest sport osób z niepełnosprawnościami, a w szczególności judo.

Dziękuję Trenerom naszego klubu Paulinie Dąbrowskiej i Michałowi Dąbrowskiemu, za pomoc i zaangażowanie w organizacji turnieju. Zdzisławowi Brylowi i Danielowi Dąbrowskiemu za obsługę sędziowską, a także wszystkim wolontariuszom za pomoc i serce.

 

5. Odbył się turniej w: TENISA STOŁOWEGO

 

W turnieju tenisa startowali zawodnicy z rożnym rodzajem niepełnosprawności.

Aby rywalizacja była wyrównana zawodnicy zostali przydzieleni do odpowiednich grup startowych.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Kasia Ziółkowska. Złoty medal zdobył także Grzegorz Demczuk, a wśród wózkowiczów nie miał sobie równych Sylwester Flis. Dziękujemy Trenerom: Ryszardowi Grzelakowi. Krzysztofowi Wojtaszkowi za przygotowanie i sprawnie przeprowadzone zawody. Ukłony w stronę Marzanny i Piotra Ziółkowski za pomoc podczas turnieju.

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy puchary oraz nagrody rzeczowe.

 

Projekt współfinansowany ze środków PFRON

 

Integracyjny Klub Sportowy "ATAK"

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4629681110382