Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Wracają zajęcia Aktywuj się z MOSiR-em

16.05.2020, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Wracają zajęcia Aktywuj się z MOSiR-em
Po długiej przerwie możemy powoli wracać do aktywnego spędzania czasu. Jest to teraz szczególnie ważne, ponieważ większość z nas zasiedziała się w ciągu ostatnich 2 miesięcy. A do lata zostało już niewiele czasu, więc chcielibyśmy wrócić do formy. Możemy to osiągnąć korzystając z zajęć prowadzonych w ramach Aktywuj się z MOSiR-em.

Dwa miesiące spędzone w domach zapewne zostawiły ślad na naszej formie. Coraz częściej tęsknimy za powrotem do normalności. Z każdym tygodniem możemy robić coraz więcej rzeczy, z których musieliśmy dotąd rezygnować. Kolejny etap odmrażania gospodarki i sportu zostanie wprowadzony już w najbliższy poniedziałek, 18 maja. Oznacza to, że możemy wrócić na zajęcia organizowane w ramach programu Aktywuj się z MOSiR-em, przy jednoczesnym zachowaniu środków ostrożności.

– Od poniedziałku wracamy do aktywnych zajęć, które będą organizowane w budynku Lodowiska Helena. Zapraszamy na Zumbę, Tabatę, Jogę, które prowadziliśmy przed pandemią – mówi Natalia Szrama, specjalista ds. marketingu i reklamy w MOSiRze. – Ale mamy też nowe zajęcia: Turbo Spalanie. Przydadzą się one wszystkim zarówno kobietom, jak i mężczyznom, szczególnie po czasie spędzonym w domu, a także przed nadejściem lata.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu od poniedziałku, 18 maja, będzie można korzystać hal i sal sportowych. Będą jednak obowiązywały szczególne zasady bezpieczeństwa, w tym limit osób, w zależności od powierzchni.
 
Zajęcia w ramach Aktywuj się z MOSiR-em:

ZUMBA – wtorek i czwartek godz. 19.00 – maksimum 32 osoby (płyta lodowiska)
Na format zajęć składają się szybkie i wolne rytmy. Stosowane ruchy taneczne oparte o trening cardio (trening aerobowy) są łatwe do wykonania i prowadzą do rzeźbienia sylwetki, w szczególności w takich rejonach jak: pośladki, nogi, ramiona, dolne partie pleców czy brzuch. Zajęcia prowadzi Marcin Wierzbicki.

JOGA – wtorek godz. 19.00 – maksimum 12 osób (sala fitness)
Vinyasa Yoga jest prowadzona jest przez Agatę Derebecką. Przeznaczona jest dla wszystkich osób, ale każda z nich ćwiczy według swoich aktualnych możliwości i potrzeb. Jest to energetyczna forma jogi, podczas której płynnie przechodzi się między pozycjami. Dzięki jodze stajemy się silniejsi i bardziej elastyczni. Ponadto polepsza się nasza równowaga zarówno psychiczna, jak i fizyczna.

FIT CAMP (TABATA) – poniedziałek godz. 19.00 – maksimum 32 osoby (płyta lodowiska)
Zajęcia Fit Camp oparte są na zasadach treningu Tabata, czyli tzw. interwały. Łączy się tu ćwiczenia w taki sposób, aby poprawić wydolność i wytrzymałość organizmu. Trening ten oparty jest na dużym wysiłku i następujących, we właściwych odstępach, przerwach na odpoczynek. Prowadzi to do maksymalnej stymulacji mięśni całego ciała oraz do silnego pobudzenia spalania tkanki tłuszczowej. Zajęcia prowadzi Anna Woronowicz.

TURBO SPALANIE – środy godz. 19.00 – maksimum 32 osoby (płyta lodowiska)
Turbo trening to zestaw ćwiczeń interwałowych. Tego rodzaju wysiłek fizyczny powoduje spalanie dużej ilości kalorii, dlatego szybko widoczne są jego efekty. Zajęcia opierają się na przeplataniu szybkich ćwiczeń (podskoków, wyskoków, wymachów oraz planków) z marszem. Turbo spalanie angażuje całe ciało i wzmacnia mięśnie. Zajęcia prowadzi Anna Woronowicz.
 
Zajęcia Jogi będą odbywały się w sali fitness, natomiast pozostałe (Zumba, Tabata i Turbo Spalanie) – na płycie lodowiska.

- Taka organizacja zajęć zapewni maksymalny komfort i bezpieczeństwo, ponieważ pozwoli na utrzymanie odstępów między uczestnikami – dodaje Natalia Szrama. – Bardzo ważną kwestią jest to, że będą obowiązywały zapisy.
 
Na zajęcia należy zapisać się dzwoniąc pod numer 55 625 63 00 lub przesyłając zgłoszenie mailowo na adres: mosir@mosir.elblag.eu. Można również zgłosić się wysyłając wiadomość za pomocą fanpage na Facebooku MOSiR. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Na zajęcia Jogi i Tabaty prosimy o zabranie mat.
 
 
Tekst i fot. MOSiR
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ zumba
  Ponad tydzień temu, Sobota, 16.05

  nie widzę w tym emerytów i rencistów

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.