Piątek, 3.04.2020, Imieniny: Renata, Jakub, Ryszard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Sprintem po Starówce na orientację

14.01.2020, 11:14:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sprintem po Starówce na orientację
fot. MOSiR

Ponad sześćdziesięciu miłośników biegania wzięło udział w czwartych w sezonie zawodach z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem, impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz EKO Gryf, rozegrana została na Starym Mieście.

Czwarte w obecnym sezonie zawody z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację rozegrane zostały przy korzystnej jak na te porę roku pogodzie. Tym razem na starcie stawiło się ponad 60 miłośników biegania, by rywalizować na trasie wytyczonej na Starym Mieście. Centrum zawodów znajdowało się w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Pocztowej.

Tradycyjnie już, najwięcej uczestników zgromadziła kategoria mężczyzn 35+, gdzie na starcie pojawiło się dziewięciu biegaczy. Po raz czwarty z rzędu najszybciej na linii mety zameldował się Piotr Światkowski z Elbląga, który na pokonanie trasy potrzebował niespełna 21 minut. Drugi miejsce przypadło dla debiutującego w tym sezonie Bogdana Rycerskiego z Giżycka, który do zwycięzcy stracił 33 sekundy. Na trzecim miejscu zameldował się inny elblążanin Jarosław Mazur, który do lidera stracił niewiele ponad dwie minuty. W klasyfikacji generalnej z kompletem punktów prowadzi Piotr Światkowski (200 pkt.), który o siedemnaście punktów wyprzedza drugiego Jana Rapińczuka (183 pkt.) oraz o 25 oczek trzeciego Dariusza Kasprzyka (175 pkt.).

Ciekawie wyglądała także rywalizacja w kategorii kobiet 35+ gdzie spośród ośmiu biegaczek, podium zajęły głównie zawodniczki z Giżycka. Najlepiej zaprezentowała się Natalia Dzika, która trasę pokonała w niespełna dwadzieścia minut. Dla zawodniczki z Giżycka był to debiut w obecnym sezonie biegowym, od razu zakończony wygraną. Ponad trzy minuty później linię mety przekroczyła elblążanka Magdalena Orzechowska, a najniższy stopień podium przypadł Ewie Nikonowicz, także z Giżycka. W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu znajduje się Olga Stolarska, która tym razem zajęła czwarte miejsce. Elblążanka w dotychczasowych biegach zgromadziła 191 pkt. Drugie miejsce zajmuje ex aequo duet elbląsko-braniewski Magdalena Orzechowska i Sylwia Wróblewska, które na swoim koncie mają po 185 pkt.

W kategorii rodzinnej na podium znalazły się rodziny, które reprezentując trzy różne miejscowości. Zwyciężyła reprezentująca Braniewo rodzina Butkiewiczów, drugie miejsce przypadło dla rodziny Borkowskich z Elbląga, a na najniższym stopniu podium znalazła się rodzina Kozłowskich z Pasłęka. Natomiast w klasyfikacji generalnej na czele znajduje się rodzina Borkowskich z Elbląga (194 pkt.), drugie miejsce zajmuje rodzina Rapińczuk z Nowego Dworu Mazowieckiego (186 pkt.), a podium zamyka rodzina Butkiewiczów z Braniewa (141 pkt.).

Kolejne zawody XI edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, odbędą się w sobotę, 8 lutego w Parku Modrzewie. Przyjmowanie zgłoszeń odbywać się będzie drogą mailową na adres bieginaorientacje@mosir.elblag.eu. lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9:30-9:45. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 przy ul. Mazurskiej 6. Start zaplanowano na godz. 10.00. Więcej informacji o zawodach, wyniki, terminarze, punktację generalną oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.


MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.