Poniedziałek, 6.07.2020, Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Mariusz Czerkawski na lodowisku Helena

28.11.2019, 13:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mariusz Czerkawski na lodowisku Helena
Już 30 listopada (sobota), na Krytym Lodowisku im. Heleny Pilejczyk w Elblągu odbędzie się II Turniej Kwalifikacyjny do VI Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja Na Lodzie – CZERKAWSKI CUP 2020.
 
O awans do rundy finałowej turnieju, który odbędzie się wczesną wiosną na Stadionie Narodowym w Warszawie powalczą drużyny z północnej połowy Polski:
- UKS Wikingowie Elbląg
- UKS Bombek Malbork
- HUKS Niedźwiadki Gdynia
- UKS Oliwia 17 Gdańsk
- PTH Poznań
- BKS Bydgoszcz
- AH Legia Warszawa
- MKS Sokoły Toruń
- ŁKH Łódź
 
Uczestnicy turnieju pod okiem hokejowego eksperta – Mariusza Czerkawskiego oraz byłych hokeistów i olimpijczyków: Andrzeja Tkacza, Wojciecha Tkacza i Dariusza Garbocza rywalizować będą o wejście do Finału Turnieju.
 
Czerkawski Cup jest najważniejszą imprezą hokejowa dla najmłodszych hokeistów, grających w kategorii wiekowej mini hokeja, czyli zawodników z rocznika 2010 i młodszych. Do Elbląga przyjedzie zatem około 160 najmłodszych adeptów hokeja. Jest to gwarancją zaciekłej rywalizację na bardzo wysokim poziomie sportowym, gdyż każda ze zgłoszonych drużyn zrobi wszystko co w ich mocy, aby wywalczyć awans do finału.
 
Należy tu podkreślić, że w kategorii mini hokej wg przepisów ligowych nie ma finałów mistrzostw Polski, więc CZERKAWSKI CUP w sposób nieformalny wyłania mistrza Polski w tej kategorii wiekowej.
 
Mecze rozgrywane są na zmniejszonych taflach lodowych - dwa mecze jednocześnie. Młodzi hokeiści grają w formacjach 3-osobowych + bramkarz. Zmiany formacji następują na sygnał sędziego, a każdy z meczów trwa 18 minut.
 
Zawodnicy podzieleni są na dwie grupy w których rozgrywają mecze grupowe (każdy z każdym).
Po przeliczeniu miejsc w grupie następują mecze o miejsce w turnieju. Trzy pierwsze drużyny awansują do finału na Zimowym Narodowym.
 
Tegoroczne eliminacje odbywają się w Elblągu dzięki współpracy Stowarzyszenia SPORT 7 z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu. Prezydent Miasta Elbląg, Witold Wróblewski, objął imprezę honorowym patronatem.
 
Zachęcamy wszystkich elblążan do odwiedzenia 30 listopada lodowiska Helena w Elblągu i kibicowania drużynom podczas rozgrywek. Wejście na trybuny jest bezpłatne. Będzie możliwość spotkania Mariusza Czerkawskiego oraz otrzymania autografu. Dodatkowo poprowadzi on trening na lodzie z zawodnikami turniejowymi w przerwie pomiędzy meczami grupowymi oraz tymi o miejsce.
 
Byłego już zawodnika NHL, który jako pierwszy Polak w tej lidze wystąpił w Meczu Gwiazd NHL, nie często gościmy w naszym mieście.  
 
Program turnieju:
- 11.45 - Ceremonia otwarcia
- 12.00 - 15.00 - Runda eliminacyjna
- 15.30 - 16.15 - Trening dla młodych hokeistów z Mariuszem Czerkawskim
- 16.45 - 18.15 - Runda finałowa
- 18.30 - Ceremonia zakończenia
 
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że w związku z rozgrywanym turniejem ślizgawki w sobotę, 30 listopada, nie odbędą się.
 
Tekst MOSiR, UKS Wikingowie
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Mini
  Czwartek, 28.11

  Lodowisko na którym nie można rozgrywać normalnych meczy hokeja. Ligowych bo nie spełnia norm,wymiarów. Normalne w tym mieście wszystko jest mini niedługo zobaczymy tramwaje, amfiteatr itd.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.