Piątek, 7.08.2020, Imieniny: Dorota, Konrad, Kajetan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Za nami Turniej piłki siatkowej plażowej o Puchar Prezydenta - zobacz zdjęcia

23.07.2019, 11:53:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami Turniej piłki siatkowej plażowej o Puchar Prezydenta - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel
Jakub Konopka i Michał Przekop zdobyli Puchar Prezydenta Elbląga w siatkówce plażowej. W finale turnieju rozgrywanego na boisku przy Tawernie Tortuga duet z Gdańska pokonał elbląską parę Wojciech Strzyżewski/Dawid Strzyżewski 21:12.
 
Dwanaście drużyn stanęło do walki w turnieju siatkówki plażowej, w którym główną nagrodą był Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Zawody rozegrane zostały w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em 2019”. W imprezie, oprócz zespołów z Elbląga, rywalizowały dwie ekipy z Gdańska oraz dwa zespoły reprezentujące Kępki. Kilka minut po godz. 9 boisko przy Tawernie Tortuga zapełniło się miłośnikami siatkówki na piachu. I mimo, że początkom sportowej rywalizacji towarzyszyły opady deszczu, to z każdą minutą pogoda coraz bardziej sprzyjała zawodnikom. Natomiast najważniejsze mecze turnieju rozegrane został już przy pięknej słonecznej aurze.
 
Tradycyjnie zawody rozegrane zostały systemem brazylijski, a to oznaczało, że dwie porażki eliminowały zespół z turnieju. I tak okazało się, że do półfinału awansowały ekipy, które na piasku prezentowały naprawdę wysoki poziom siatkówki. W pierwszym półfinale zespół Synowie Anarchii grający w składzie Wojciech Strzyżewski/Dawid Strzyżewski bez większych problemów ograli ekipę KiM w składzie Kamil Tomczak/Marcin Karwacki 21:16. Podobnie rywalizacja wyglądała w drugim półfinale, w którym Yolo (Jakub Konopka i Michał Przekop) pokonali ekipę Major i Przyjaciele (Kamil Dobosz/Mariusz Bauszewski) 21:15.
 
Przegrani z meczów półfinałowych zmierzyli się w walce o brązowe medale, natomiast zwycięzcy spotkali się w wielkim finale. Nim jednak rozegrała się walka o puchar Prezydenta Elbląga na boisku zobaczyliśmy ekipy Major i Przyjaciele oraz KiM, które starły się o trzecie miejsce. Od początku gra była bardzo wyrównana, a żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać znaczącej przewagi. Dopiero w końcówce meczu Kamil Tomczak i Marcin Karwacki z zespołu KiM przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę pokonując rywali 21:18. Natomiast w wielkim finale Synowie Anarchii stanęli oko w oko z gdańską ekipą Yolo. Wyrównany był tylko początek meczu, a im dłużej trwał finał, tym coraz większa zarysowywała się przewaga zespołu z Gdańska. Ostatecznie para Jakub Konopka/Michał Przekop zwyciężyła 21:12 i sięgnęła po Puchar Prezydenta Elbląga.
 
Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste nagrodzenie trzech najlepszych drużyn, które z rąk przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Elblągu otrzymały puchary i medale. Drugi tego lata turniej siatkówki plażowej rozegrany zostanie w niedzielę, 18 sierpnia, na boisku przy Tawernie Tortuga. Tym razem siatkarze zagrają o Puchar Dyrektora MOSiR. Zgłoszenia przyjmowane będą mailowo do dnia 15 sierpnia na adres: imprezy@mosir.elblag.eu. W zgłoszeniu należy podać nazwę zespołu, imię i nazwisko zawodników, telefon kontaktowy do kapitana zespołu oraz nazwę reprezentowanego miasta. Ilość miejsc ograniczona, a o uczestnictwie w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Klasyfikacja końcowa:
1. Yolo (Jakub Konopka/Michał Przekop)
2. Synowie Anarchii (Wojciech Strzyżewski/Dawid Strzyżewski)
3. KiM (Kamil Tomczak/Marcin Karwacki)
4. Major i Przyjaciele (Kamil Dobosz/Mariusz Bauszewski)
5. TSS (Michał Skorupa/Jacek Kalwas)
6. All In (Piotr Nowokrzewski/Marcin Nowokrzewski)
7. Lady Pank (Bartłomiej Tabero/Krystian Miałdun)
8. PWD (Rafał Balewski/Marek Zwierz)
9. Kucik Team (Łukasz Kuciński/Rafał Adamkowski)
10. Angry Crew (Radosław Nowokrzewski/Adam Nowokrzewski)
11-12. Krótka Piłka (Piotr Szałkowski/Wojciech Szałkowski)
11-12. Zdrajcy (Marek Panimasz/Jarosław Olszewski)
 
Organizatorami turnieju byli: Prezydent Elbląga – Witold Wróblewski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tawerna Tortuga.
 
 
MOSiR

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Turniej piłki siatkowej plażowej o Puchar Prezydenta ( zdjęć 172 )
Dodano: 2019-07-23 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ fiki miki
  Wtorek, 23.07

  Rekreacja z piłką może i udana, ale sędzina "gwizdała" na siedząco no i ta trawa nie skoszona. Zapachniało byle jakością.

 2. 2
  0
  ~ edek grodzący
  Środa, 24.07

  Piękny turniej ale o niskim prestiżu - nie było edka i nie "wręczał". U kolegi z kww nawet w deszcz "wręczał" a sługa trzymał nad nim parasol tak aby nie objął kobiety - organizatora.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.