Piątek, 5.06.2020, Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Przygotuj się do Piekarczyka

16.05.2019, 16:21:53 Rozmiar tekstu: A A A
Przygotuj się do Piekarczyka
Jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do biegu nikomu, kto choć raz brał udział w zawodach, tłumaczyć chyba nie trzeba. I właśnie z myślą o osobach, które w tym roku chcą wystartować w Biegu Piekarczyka, MOSiR i SKS EL-Aktywni proponują wspólne treningi przygotowawcze.
 
Na liście startowej Biegu Piekarczyka jest już prawie 700 osób. Internetowe zapisy na stronie biegpiekarczyka.pl trwają do 24 maja. Został więc jeszcze tydzień, by zarówno zapisać się na największy bieg w naszym mieście, jak i odpowiednio się do niego przygotować.
 
– Wszystkich, którzy się już zapisali i tych, którzy się jeszcze wahają, zapraszamy na wspólne treningi przed Biegiem Piekarczyka – mówi Łukasz Piśkiewicz, prezes SKS EL Aktywni. – Treningi pod okiem doświadczonych elbląskich biegaczy będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.30 aż do czerwcowych zawodów. Zbiórka jest na polanie w Bażantarni. To jest kontynuacja akcji „Piątka dla każdego”, którą organizujemy od kilku lat .
 
Podobnie jak w poprzednich latach i w tym roku w Biegu Piekarczyka pobiegnie czworo pacemakerów. Są to osoby nadające tempo podczas zawodów, które biegną w taki sposób, aby osiągnąć określony czas na mecie.
 
– W Piekarczyku jako pacemakerzy pobiegną: Wojciech Bartnicki, Tadeusz Sznaza, Anetta Bartnicka i Jakub Jabłoński. Będą oni prowadzili biegaczy na metę tak, aby osiągnąć czas 50, 55, 60 i 70 minut. Pobiegną w jaskrawo pomarańczowych, oznakowanych koszulkach. Będą mieli widoczny z daleka balon z oznaczeniem docelowego czasu – informuje Natalia Szrama z elbląskiego MOSiRu.
 
Przypomnijmy, że XI Elbląski Bieg Piekarczyka odbędzie się 2 czerwca. Start biegu głównego na dystansie 10 km o godz. 11. Wcześniej odbędą się Mini Biegi Piekarczyka dla dzieci, podzielone według kategorii wiekowych. Zachęcamy również do zapisów drużyn złożonych z osób reprezentujących głównie firmy, instytucje, fundacje oraz stowarzyszenia sportowe.
 
Organizatorami XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga. Głównym sponsorem Biegu Piekarczyka jest GE Power, a sponsorami strategicznymi są: FLSmidth Maag Gear oraz Salon Łazienkowy Awangarda.
 
MOSiR
 
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ fiki miki
  Czwartek, 16.05

  A ja myślałem, że sam udział się liczy, a nie "śrubowanie" wyników. A może zamiast "zająców" z balonami, bieg poprowadzi - derna.

 2. 2
  0
  ~ Aga
  Czwartek, 16.05

  Do zobaczenia na starcie!

 3. 3
  0
  ~ Saloni
  Piątek, 17.05

  Nie biegnę tej trasy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.