Niedziela, 5.07.2020, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Koniec zimowego sezonu na torze Kalbar

01.03.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koniec zimowego sezonu na torze Kalbar
fot. MOSiR

W najbliższą niedzielę (3 marca) kończy się sezon zimowy na torze Kalbar. Łyżwiarze nadal będą mogli korzystać z Krytego Lodowiska przy ul. Karowej, które będzie otwarte do końca marca.

Stały wzrost temperatury, duże nasłonecznienie oraz często występujące opady deszczu, utrudniają utrzymywanie lodowej nawierzchni toru łyżwiarskiego. Z uwagi na te czynniki postanowiono z dniem 3 marca zakończyć sezon zimowy na torze łyżwiarskim Kalbar, podobnie jak robią to tory lodowe w Sanoku i Zakopanem. Łączy się to również z zakończeniem przez elbląskie kluby zimowego sezonu szkoleniowego. W mijającym sezonie na obiekcie rozegrano trzy edycje lokalnych zawodów z cyklu Szukamy Mistrzów, a także Ogólnopolskie Zawody w łyżwiarstwie szybkim, w których uczestniczyło 200 zawodników z całej Polski. Tor Kalbar był również chętnie odwiedzany przez mieszkańców Elbląga, którzy korzystać mogli ze ślizgawek ogólnodostępnych, a także przez liczną grupę dzieci i młodzieży szkolnej, która w okresie ferii mogła jeździć na Kalbarze bezpłatnie.

Zakończenie sezonu łyżwiarskiego na torze łączy się z rozpoczęciem prac przygotowujących obiekt do sezonu wiosennego. Przed jego rozpoczęciem, poza rozmrożeniem tafli, przygotowywana będzie infrastruktura pod rekreację dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach oraz dla osób zainteresowanych korzystaniem z boisk wielofunkcyjnych.

Wszystkim miłośnikom łyżew i użytkownikom toru Kalbar Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu serdecznie dziękuje za spędzony wspólnie czas, licząc na ponowne spotkania w sezonie 2019/20.

MOSiR

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Wizard
  Piątek, 01.03

  Ciekawe , że w zimę robią koniec zimowego sezonu. Przecież jeszcze 20 dni zimy pozostało. Chyba ta instalacja chłodząca jest mało wydajna.

 2. 2
  0
  ~ kolo
  Piątek, 01.03

  Widać że papier wszystko przyjmie, prawda panie "dyrektor z zawodu dyrektor"?

 3. 3
  0
  ~ Żart
  Piątek, 01.03

  Ten tor powinien być zadaszony i sezon był by dłuższym. Przecież wydano tyle kasy na ten tor i co więcej stoi jak my korzystamy.

 4. 4
  0
  ~ TataOliwii
  Piątek, 01.03

  Lodowisko na Karowej będzie czynne do końca marca? Czy chodzi o przegląd techniczny czy też coś się stało? Nie wspomniano w artykule. Mam nadzieję, że problemy zostaną szybko wyeliminowane. Jako jedyne kryte lodowisko zapewnia nam odrobinę zimowej rozrywki bez względu na porę roku, a tu takie informacje. Życzę sobie i wszystkim cieszącym się tym klimatem szybkiego wznowienia pracy lodowiska. Nie przeciągajcie tego za długo!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.