Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Hokej: Trzy elblążanki powalczą o mistrzostwo Polski

18.02.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Hokej: Trzy elblążanki powalczą o mistrzostwo Polski
Fot. UKS Wikingowie
REKLAMA

Trzy elblążanki: Maja Brzezińska, Olga Jaskulska i Julia Grzelak wywalczyły w miniony weekend wraz z drużyna GKS Stoczniowiec awans do finału Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Już 2 marca na Hali Oliwia odbędzie się pierwszy z dwumeczu finału MP PLHK.
 

Julia Grzelak w zeszły roku zdobyła wraz z drużyną GKS Stoczniowiec wicemistrzostwo Polski. Dla Mai i Olgi jest to pierwszy sezon występów w lidze seniorskiej. Dziewczyny na co dzień trenują i reprezentują Elbląg w barwach UKS Wikingowie - tu grają w lidze KPOZHL w kategorii Żak Starszy. Od maja 2018 dziewczyny trenują także na mocy umowy o współpracy pomiędzy klubami w gdańskim Stoczniowcu, Pomimo dużej ilości nauki (Julka i Olga przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty, a Maja jest w siódmej klasie SP) dziewczyny znajdują czas żeby pięć lub sześć razy w tygodniu uczestniczyć w treningach hokeja na lodzie (połowa w Gdańsku, połowa w Elblągu). Dodatkowo w co drugi weekend grają mecze ligowe: albo Żaka Starszego albo ligę seniorską. Julka bierze także udział w zgrupowaniach Reprezentacji Polski Juniorek U18.
 

Hokej jest ich wielką miłością, daje im wiele radości i spełnienia. Są przykładem na to, jak ciężką pracą można połączyć miłość do sportu i naukę. Rodzice bardzo wspierają rozwój sportowy swoich pociech i przeżywają ich występy. Trzymajcie kciuki za elbląskie hokeistki, bo naprawdę fajne z nich dziewczyny - co widać na zdjęciu.
 

Dorota Jaskulska
Prezes UKS Wikingowie
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 18.02

  Brawo !

 2. 2
  +1
  ~ Super
  Poniedziałek, 18.02

  Brawo sąsiadko Julko :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0415778160095