Środa, 19.02.2020, Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Na torze Kalbar najlepsi okazali się łyżwiarze z Tomaszowa Mazowieckiego

04.02.2019, 09:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na torze Kalbar najlepsi okazali się łyżwiarze z Tomaszowa Mazowieckiego

W miniony weekend (2-3 lutego) na elbląskim torze Kalbar odbyły się Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim. W zawodach udział wzięło łącznie 97 zawodników z jedenastu klubów z całej Polski.


Łyżwiarze wystąpili w czterech kategoriach wiekowych: 10 lat i młodsi, 11 lat, 12 lat, 13 lat, osobno dziewczęta i chłopcy. Rywalizowano na czterech dystansach, dobranych odpowiednio do kategorii wiekowej. Udział w zawodach wzięli zawodnicy z Klubów: IUKS Dziewiątka -Tomaszów, KS Orzeł Elbląg, KS Pilica Tomaszów Maz., SKŁ Górnik Sanok, UKS 3 Milanówek, UKS Giżycko, UKS Jedynka -Tomaszów Mazowiecki, UKS Orlica Duszniki Zdrój, UKS Viking Elbląg, UKS Zryw Słomczyn, WMKS Olsztyn. Ogółem 97 zawodników.


Najwięcej miejsc medalowych zdobyli zawodnicy KS Pilica Tomaszów. Z elbląskich klubów na podium stawali zawodnicy UKS Viking (Emilia Zawisza na dystansie 4x500m , Bartosz Szczepanek na dystansie 2x333m i na dystansie 2x167m) oraz sztafeta chłopców KS Orzeł w kategorii 10-11 lat. Odbyła się również punktacja w kategorii Szkół. W punktacji szkół wygrała SP 1 z Tomaszowa Mazowieckiego. SP 12 z Elbląga zajęła szóste miejsce, a SP 19 uplasowała się na siedemnastej pozycji. Warunki pogodowe dopisały szczególnie w drugim dniu zawodów. Lód był bardzo dobrze przygotowany, co zaowocowało pobiciem przez zawodników swoich rekordów życiowych. Ogółem padło aż 26 takich rekordów.


Równocześnie z rozgrywanymi zawodami dla dzieci, odbyły się Okręgowe Mistrzostwa Mastersów. Wystartowali w nich zawodnicy w dwóch kategoriach do 50 lat i powyżej. W kategorii do 50 lat zwyciężyli zawodnicy UKS Viking: Robert Światkowski (pierwsze miejsce), Arkadiusz Ruczyński (drugie miejsce) i Wojciech Lusiński (trzecie miejsce) . W kategorii 50+ pierwsze trzy miejsca zajęli zawodnicy GSŁ Czarne Pantery z Giżycka, kolejno Zdzisław Maliszewski, Marek Gabryszak oraz Leszek Cywiński.


Organizatorami zwodów byli: UKS Viking Elbląg i Okręgowy Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, natomiast współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Zawody odbyły się dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego, a patronat nad imprezą objął Prezydent Elbląga - Witold Wróblewski.

 

Tekst i fot. MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ kolo
  Poniedziałek, 04.02

  Czy tekst pisał kandydat na kandydata, czy "dyrektor z zawodu dyrektor"?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.