Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Pełen emocji Mikołajkowy Turniej Bokserski o puchar Hieronima Kozakiewicza - zobacz zdjęcia

09.12.2018, 07:00:06 Rozmiar tekstu: A A A
Pełen emocji Mikołajkowy Turniej Bokserski o puchar Hieronima Kozakiewicza - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel
W sobotni wieczór w hali MOS, podczas Mikołajkowego Turnieju Bokserskiego o puchar H.Kozakiewicza, odbyło się osiem walk. Najlepszym zawodnikiem turnieju, uznano Łukasza Stempniewskiego (KSW Tygrys), a najlepszą walką było starcie - Patryka Adamca (KSW Tygrys) z Oskarem Nguenkanem (Bombardier Gdynia).
 
Mikołajkowy Turniej Bokserski organizowany przez KSW Tygrys na stałe wpisał się w kalendarz grudniowych imprez w naszym mieście. Tym razem pięściarze walczyli o puchar Hieronima Kozakiewicza, założyciela KSW Tygrys.
 
 
Bardzo mi miło, że nowy Zarząd Klubu KSW Tygrys postanowił, że Mikołajkowy Turniej będzie o Puchar Hieronima Kozakiewicza. Stwierdzili, że na to zasługuję, co mnie bardzo ucieszyło. Klub założyłem 30 stycznia 1996 r. i przez lata starałem się poprzez boks rozsławiać Elbląg. Cieszę się, że zostało to docenione i nie zapomniano o mnie
 
– mówił Hieronim Kozakiewicz.
 
Skąd powstał pomysł na organizację Mikołajkowego Turnieju Bokserskiego? - Grudzień to dobry czas na podsumowania. Podczas Turnieju kibice i sympatycy KWS Tygrys mogę się spotkać, powspominać, jak minął rok, porozmawiać o planach na kolejny. Kiedyś robiłem kolacje wigilijne, ale zależało mi na promocji elbląskiego boksu. Stąd pomysł na turniej, gdzie można się spotkać, ale także zobaczyć świetnych zawodników i wiele dobrych walk – opowiadał Hieronim Kozakiewicz.
 
Zawodnicy oprócz pucharów i medali otrzymywali paczki. - Kiedyś były w nich słodycze. Teraz paczki zawierają m.in. odżywki – dodał Hieronim Kozakiewicz.
 
Paweł Drzewiecki, prezes KSW Tygrys przyznał, że Mikołajkowy Turniej Bokserski to duże wyzwanie organizacyjne.
 
Oczywiście chodzi o pieniądze. Ze sponsoringiem bywa różnie. Na szczęście dzięki wsparciu Urzędu Miejskiej, Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego i innych ludzi dobrej woli udało nam się zdobyć środki na zorganizowanie tego Turnieju
 
– zaznaczył.
 
Ostateczne odbyło się osiem walk. - Miało być ich dziesięć, ale do dwóch zawodnicy się nie zgłosiły ze względu na kontuzje. Przed Turniejem odbyło się dodatkowo siedem walk sparingowych - opowiadał Paweł Drzewiecki.
 
Podczas Turnieju można było zobaczyć nie tylko zawodników elbląskiego KSW Tygrys, ale także pięściarzy z takich klubów jak Bombardier Gdynia, Gwardia Szczytno, Sako Gdańsk, MOS Zatoka Braniewo, UKS Junior Świątki, Beniaminek Starogard Gdański czy Wisły Tczew.
 
Walką wieczoru miał być pojedynek dwóch reprezentantek Polski - pochodzącej z naszego regionu Sandry Kruk (niestowarzyszona) z Anetą Ringwelską (Pomorzanin Toruń). - Niestety Aneta Ringwelska doznała kontuzji i dwa dni przed Turniejem powiadomiła nas, że jej nie będzie. Zamiast niej z Sandrą Kruk zmierzyła się dobrze zapowiadająca się zawodniczka z UKS Junior Świątki - Katarzyna Skrzypkowska – wyjaśniał Paweł Drzewiecki.
 
Na Turniej, do hali MOS przybyło wielu kibiców. Wśród nich byli radni KWW Witolda Wróblewskiego – Marek Osik i Krzysztof Konert. - Trzeba mieć odwagę by tak wyjść w ringu. Walkę wieczoru wygrała elblążanka Sandra Kruk. Warto było zobaczyć cały turniej zorganizowany przez Klub Sportów Walki Tygrys Elbląg – mówił Krzysztof Konert.
 
- Dla nas bardzo ważna jest postać Pawła Drzewieckiego, emerytowanego policjanta, naszego przyjaciela. Kibicujemy nie tylko zawodnikom, ale także nowemu prezesowi. Liczyliśmy na bardzo emocjonujące walki i nie zawiedliśmy się – dodał Marek Osik.
 
Walki miał obejrzeć także znany bokser Dariusz Michalczewski. Niestety...... nie dojechał.
    
Wyniki :
 
Najlepszy zawodnik turnieju: Łukasz Stempniewski (KSW Tygrys)
 
Najlepsza walka turnieju: Patryk Adamiec (KSW Tygrys) vs Oskar Nguenkan (Bombardier Gdynia) - jednogłośne zwycięstwo Patryka Adamca
     
młodzik do 56 kg
Łukasz Stempniewski (KSW Tygrys) vs Adrian Kłosek (Sako Gdańsk) – jednogłośne zwycięstwo Łukasza Stempniewskiego
    
junior do 54 kg
Zuzanna Zych (UKS Junior Świątki) vs Martyna Turowska (Gwardia Szczytno) – zwycięstwo Zuzanny Zych przez RSC w pierwszej rundzie
     
kadet do 54 kg
Nikodem Bujalski (KSW Tygrys Elbląg) vs Olaf Krauze (Sako Gdańsk) - jednogłośne zwycięstwo Nikodema Bujalskiego
     
junior do 64 kg
Paweł Podgórski (MOS Zatoka Braniewo) vs Kamil Tuchewicz (UKS Junior Świątki) - jednogłośne zwycięstwo Kamila Tuchewicza
     
junior do 69 kg
Dawid Erlich (Beniaminek Starogard Gdański) vs Paweł Obuchowicz (MOS Zatoka Braniewo) - jednogłośne zwycięstwo Pawła Obuchowicza
     
senior do 69 kg
Patryk Adamiec (KSW Tygrys Elbląg) vs Oskar Nguenkan (Bombardier Gdynia) - jednogłośne zwycięstwo Patryka Adamca
     
senior do 69 kg
Patryk Walczak (Wisła Tczew) vs Dawid Stempniewski (KSW Tygrys) - jednogłośne zwycięstwo Patryka Walczaka
     
senior do 60 kg
Sandra Kruk (niezrzeszona) vs Katarzyna Skrzypkowska (UKS Junior Świątki) - jednogłośne zwycięstwo Sandry Kruk


 
 
 
 
 

 

   Redakcja info.elblag.pl wspiera medialnie elbląski boks

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0


Galeria / Mikołajkowy Turniej Bokserski o puchar Hieronima Kozakiewicza ( zdjęć 272 )
Dodano: 2018-12-09 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ ja
  Niedziela, 09.12

  Widzę, że gwiazda Michalczewski olał Elbląg...

 2. 2
  --1
  ~ Jerzy W
  Niedziela, 09.12

  dziwne że najłatwiej im zawsze znaleźć "sponsorów" publicznych a przecież cały urok kapitalizmu polega na społecznej użyteczności sponsorów prywatnych. Jak widać g.... z tego wychodzi więc może wróćmy do socjalizmu wszyscy nie tylko zawodowi sportsmeni politycy posłowie i nomenklatura. Szary człowiek też chce korzystać z socjalizmu tak jak i wy.

 3. 3
  --2
  ~ Żelek
  Niedziela, 09.12

  Zdjęcie nr 48 , pan w czerwonym krawacie chyba ma problemy z prostatą

 4. 4
  --4
  ~ XXX
  Niedziela, 09.12

  a co to za pajac ten kozakiewicz ze o jego puchar sie tluka ?

 5. 5
  0
  ~ Prorok Igor
  Niedziela, 09.12

  Bardzo fajny pomysł i świetnie zorganizowany spektakl dla kibiców pięściarstwa, których w naszym mieście nigdy nie brakowało! Trzeba przyznać, że logistycznie bardzo profesjonalnie no i ilość zaproszonych gości od posła, wojewody i radnych....powiało optymizmem na przyszłość, że emocje związane z pięściarstwem jakie pamiętamy z lat 80/90 mogą powrócić do Elbląga! Życząc prezesowi Drzewieckiemu sukcesów nalezą się wielkie słowa uznania i podziękowania dla trenera kiedyś świetnego zawodnika Tomasza Chwoszcza. Wielkie podziękowania i szacunek dla Hieronima Kozakiewicza za ostanie 22 lata ciężkiej pracy, że pięściarstwo w Elblągu przetrwało ciężkie chwile od sukcesów Startu Elbląg potem klubu HaleX.

 6. 6
  0
  ~ Gwiazdy
  Niedziela, 09.12

  No i plejada nowych radnych ktorzy zaczeli od towarzyskiego lansu jako znawcy sportu, początek patologii rozpoczęty, czyli jak się nie ma co powiedzieć to trzeba się pokazac,

 7. 7
  0
  ~ Ajasiepytam
  Niedziela, 09.12

  A ja się pytam co za bezmózgi biorą na okładanie się po mordzie dzieci??

 8. 8
  --1
  ~ Sportowe miasto
  Niedziela, 09.12

  Co za miasto albo podniecają się pseudo kulturystami na sterydach i przydymionym łbem albo tymi co walą sobie po łbie i konczą jak mistrz Tiger na policji po środkach i na ***al ........ baby i jeszcze Mikolaja w to mieszają

 9. 9
  --1
  ~ kolo
  Niedziela, 09.12

  A nagrody wręczali "VIP-y" z PiS-u i KWW. Śmiać się czy płakać?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3096270561218