Wtorek, 28.03.2023, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Aduś i Przyjaciele z Pucharem EMLO. Za nami trzy dni młodzieżowego futbolu

24.09.2018, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Aduś i Przyjaciele z Pucharem EMLO. Za nami trzy dni młodzieżowego futbolu
Fot. Ryszard Biel

Elbląska Młodzieżowa Liga Orlika po raz drugi w tym roku zorganizowała turniej dla młodych piłkarzy. W miniony weekend szesnaście drużyn stanęło do walki o Puchar EMLO. Ostatecznie zdobył go Aduś i Przyjaciele.

Popularyzacja młodzieżowej piłki nożne, a dla młodych piłkarzy możliwość pokazania swoich umiejętności i udział w sportowej rywalizacji to cele, które postawili sobie organizatorzy turnieju. Po raz zorganizowano go wiosną. W miniony weekend odbyła się już druga edycja Turnieju o Puchar EMLO.

W pierwszym turnieju wzięło udział osiem drużyn, w tym szesnaście. Cieszmy się, że jest zainteresowanie naszym wydarzeniem. II Turniej o Puchar EMLO możemy zaliczyć na plus. Myślę, że uda nam się zorganizować kolejne

- mówi Dawid Cyrson z EMLO, współorganizator turnieju.

W turnieju wzięło udział 16 drużyn podzielonych na cztery grupy. Eliminacje przeprowadzono w piątek (21 września) na orliku przy ul. Mickiewicza i w sobotę (22 września) na orliku przy ul. Wybickiego. Do finałów, zaplanowanych na niedzielę (23 września) przeszły drużyny: AC Kępiony, Aduś i Przyjaciele, LUX Team, FC Nożyk Zatorze, PKS Libro, Asfalt Elbląg, FC Wyrewolwerowani Rewolwerowcy i FC Zawjar. Tym razem mecze rozgrywano na orliku przy ul. Korczaka.

Po zaciętych ćwierć i półfinałach w meczu o trzecie miejscu zmierzyli się FC Nożyk Zatorze i Asfalt Elbląg. Wygrali zatorzenie, pokonując rywala 3:2.

Najwięcej emocji przyniósł mecz finałowy. O pierwsze miejsce walczyły zespołu: FC Zawjar oraz Aduś i Przyjaciele. Żadnemu z nich nie udało się sięgnąć po zwycięstwo w regulaminowym czasie gry. Ostatecznie spotkanie rozstrzygnięto w rzutach karnych. Puchar trafił do Adusia i Przyjaciół.

Poziom zawodników nas zaskoczył. Był wyrównany. Dzięki temu mieliśmy okazję, w finałach, zobaczyć naprawdę ciekawe mecze

- dodaje Dawid Cyrson z EMLO.

Organizatorami wydarzenia są: EMLO – Elbląska Młodzieżowa Liga Orlika, Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu, Szkoła Podstawowa nr 9 w Elblągu oraz Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu. Honorowym Patronatem turnieju zgodzili się objąć Dyrektorzy tychże szkół. EMLO jest to amatorska organizacja, która przez ostatnie 3 sezony prowadziła rozgrywki dla młodzieży w postaci ligi. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Turniej o puchar EMLO ( zdjęć 288 )
Dodano: 2018-09-24 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ taki wybiórczy
  Poniedziałek, 24.09

  I wróbel, miłośnik sportu, nie wręczał medali?

 2. 2
  0
  ~ Y.
  Poniedziałek, 24.09

  Świetny turniej, organizacja, oby częściej takie wydarzenia!

 3. 3
  0
  ~ b0ss
  Poniedziałek, 24.09

  Młodzież przed emerytalna

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4418110847473