Czwartek, 28.03.2024, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Szczypiornistki Kram Startu rozgromiły w Kielcach Koronę

21.10.2017, 20:45:02 Rozmiar tekstu: A A A

Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg w 7 kolejce PGNiG Superligi kobiet bardzo wysoko pokonały na wyjeździe Korona Handball Kielce 39:22. Wygrana różnicą siedemnastu bramek jest jednocześnie najwyższym w tym sezonie zwycięstwem elbląskiego zespołu w lidze.

Po fantastycznym meczu i triumfie nad MKS Perłą Lublin 28:25, elbląski Start czekało znacznie łatwiejsze zadanie. Elblążanki udały się do Kielc na mecz z beniaminkiem ligi, który w tym sezonie jeszcze nie zdobył żadnego punktu. Kielczanki w poprzednich meczach na własnym terenie pokazały jednak pazur, nieznacznie ulegając m.in. Pogoni Szczecin 24:25 czy Enerdze AZS Koszalin 22:24. W spotkaniu przeciwko Startowi Korona nie potrafiła jednak w żaden sposób przeciwstawić się bardziej doświadczonym rywalkom. Przewaga bramkowa podopiecznych trenera Andrzeja Niewrzawy rosła z każdą kolejną minutą. Po pierwszej połowie Kram Start prowadził różnicą dziesięciu bramek 19:9. W pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy elblążanki odskoczyły gospodyniom na osiemnaście bramek (29:11) i emocje w tym meczu się skończyły. Do końca meczu przyjezdne nie forsowały już tempa i ostatecznie rozgromiły Koronę Handball 39:22.

Korona Handball Kielce – Kram Start Elbląg 22:39 (9:19)

Korona Handball: Orowicz, Chojnacka, Wałcerz - Kędzior 1, Janczyk, D. Więckowska 3, M. Więckowska, Syncerz 4, Czekala 2, Dos Santos 7, Homonicka 2, Zimnicka, Gliwińska 1, Skowrońska 2, Radzikowska.

Kram Start: Szywerska, Powaga - Balsam 5, Choromańska, Świerczek 2, Waga 3, Jędrzejczyk 2, Dorsz 6, Kwiecińska 2, Kozimur 2, Szynkaruk, Gerej, Lisewska 5, Stokłosa 3, Świerżewska 4, Yashchuk 4.

W kolejnym meczu Kram Start zagra 29 października u siebie z UKS PCM Kościerzyna.