Wtorek, 18.05.2021, Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2020/2021

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka Ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Elblążanie z pasją - Maciej Szechlicki: Robię to, co lubię i mam ogromną satysfakcję, że pomagam ludziom

14.12.2017, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie z pasją - Maciej Szechlicki: Robię to, co lubię i mam ogromną satysfakcję, że pomagam ludziom
Fot. Ryszard Biel

Sport interesował go odkąd pamięta. Nie wyobrażał sobie życia w stagnacji, za biurkiem czy telewizorem. Początkowo ćwiczenia fizyczne były dla niego odskocznią od szkoły. Później pasja przerodziła się w coś znacznie większego. Maciej Szechlicki, bo o nim mowa, jest żywym dowodem na to, że przez życie można iść z pasją.

Początkowo Maciej Szechlicki zaczął interesować się koszykówka. Szybko jednak jego serce skradła piłka nożna. - Od zawsze lubiłem sport. Byłem energicznym dzieckiem i gdzieś tą energię trzeba było ukierunkować. Próbowałem różnych dyscyplin, aż trafiłem na piłkę nożną. Latem śmigałem po trawie, a zimą po hali - opowiada elblążanin.

Dwukrotne zerwanie ścięgna Achillesa nie ostudziło zapału Macieja do aktywności fizycznej. - Skupiłem się na siłowni. Po rehabilitacji nawyk do ćwiczeń już mi pozostał - śmieje się Maciej Szechlicki.

Z czasem elblążanin postanowił, że pasję do sportu zmieni   zawód. - Po studiach nie widziałem dla siebie miejsca na elbląskim rynku pracy. Postanowiłem skupić się na tym, co sprawa mi przyjemność - na trenowaniu. Założyłem firmę, zrobiłem odpowiednie papiery i teraz spełniam się w  pracy robiąc to, co lubię robić i mam ogromną satysfakcję, że pomagam ludziom - mówi Maciej.

Dlaczego jest tak ważne, by pamiętać o regularnych ćwiczeniach? - To ważne dla zdrowia, aby mieć lepsze samopoczucie, kondycje, dłużej żyć. Minimum powinniśmy ćwiczyć trzy razy   tygodniu, aby oczekiwać rezultatów - dodał Maciej.

Jednak zanim zabierzemy się za ćwiczenia na siłowni najpierw należy... nastawić się psychicznie. - Trzeba się nastawić, że ma być to zmiana stylu życia. Ćwiczenia muszą być systematyczne, a nie na chwilę przed Sylwestrem, wakacjami czy inną okazją - podkreślił Maciej Szechlicki. - Nie powinniśmy ćwiczyć tylko i wyłącznie, by poprawić wygląd swojej sylwetki, ale po to, by zadbać o siebie, co gwarantuję  zaowocuje   w   przyszłości.

Ważna jest również zmiana nawyków żywieniowych. - 80 proc. to jest jedzenie. To bardzo ważne, by zwracać uwagę na to, co się je - zaznaczył elblążanin. - Należy jednak pamiętać, że dietą można poprawić kilogramy, ale to ćwiczenia będą wzmacniać naszą sylwetkę.

Zadaniem trenera personalnego jest nie tylko ułożenie planu treningowego. - Kiedy zgłasza się do mnie osoba, przede wszystkim pytam na czym jej zależy, jaki cel chce osiągnąć. Po pierwszych treningach możemy ustawić wyznaczniki treningowe, to znaczy na ile nasz organizm może sobie pozwolić - opowiada Maciej Szechlicki. - Dostosowuję plan treningowy do jej potrzeb oraz ustalam kaloryczność. Ustalamy kwestie żywieniowe - albo pomagam w ustaleniu diety, albo uczulam na co zwracać uwagę, przy robieniu sobie posiłków, by wyznaczone przez klienta cele zostały osiągnięte. Najważniejsze jest, by udało się zrealizować określony wcześniej plan.

Jednym z wyzwań dla trenera jest motywacja. - Wymówka zawsze się znajdzie. Pogoda nie taka, zmęczenie. Ja mobilizuję do działania. Zauważyłem, że najlepszą mobilizacją jest zobaczenie efektów. Kiedy kilogramy zaczynają spadać, a ciało nabiera siły wtedy już wymówek jest o wiele mniej. Jednak do czasu osiągnięcia pierwszych   rezultatów umówienie się z trenerem jest swego rodzaju zobowiązaniem, z którego ciężej zrezygnować niż z samotnej wizyty na siłowni. Zawsze sobie można powiedzieć „a najwyżej jutro pójdę”. Tylko, że to „jutro”   najczęściej nie nadchodzi wcale - stwierdził Maciej Szechlicki.   

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Chętna
  Czwartek, 14.12

  Super, że mamy ludzi z pasją w tym mieście!!! Pod jakim numerem można się zapisać do Pana?

 2. 2
  --2
  ~ janusz
  Czwartek, 14.12

  Najlepszą motywacją do ćwiczeń jest po prostu to, że samo ćwiczenie jest przyjemne, wydzielają się endorfiny i ma się lepsze samopoczucie. A ćwiczenie po to żeby schudnąć to nieporozumienie

 3. 3
  +1
  ~ Elbląski
  Czwartek, 14.12

  Super,tak trzymać!!!

 4. 4
  +3
  ~ Marzena
  Piątek, 15.12

  Do „chętnA” Dobrze pani powiedziała! trenuje u p. Maćka już ponad pół roku i szczerze polecam, ja zgubiłam już dużo, jeszcze dużo przede mną... ale jestem na dobrej drodze! Polecam serdecznie +48 795 162 394 Trener Maciej

 5. 5
  0
  ~ Marzena
  Piątek, 15.12

  Do „chętnA” Dobrze pani powiedziała! trenuje u p. Maćka już ponad pół roku i szczerze polecam, ja zgubiłam już dużo, jeszcze dużo przede mną... ale jestem na dobrej drodze! Polecam serdecznie +48 795 162 394 Trener Maciej

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0329089164734