Środa, 16.06.2021, Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2020/2021

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka Ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Kram Start rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. W zespole kilka nowych twarzy

12.07.2017, 19:50:37 Rozmiar tekstu: A A A
Kram Start rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. W zespole kilka nowych twarzy
Fot. Ryszard Biel

14 szczypiornistek wzięło udział w pierwszym po letniej przerwie treningu Kram Startu Elbląg. Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły się zajęciami na wolnym powietrzu w parku Dolinka. Wśród trenujących nie zabrakło także nowych twarzy. W tym sezonie elbląski klub pozyskał bowiem 6 zawodniczek. Celem zespołu w rozgrywkach ligowych będzie w tym roku zajęcie miejsca na podium.

Zajęcia na Dolince poprzedziło krótkie spotkanie organizacyjne, w którym poinformowano, że od września elbląski klub stanie się sportową spółką akcyjną, której prezesem będzie Mateusz Pskiet. Na spotkaniu poinformowano również, że kierownikiem zespołu będzie Katarzyna Szklarczuk. Przedstawiono także nowe zawodniczki.

Łącznie w przerwie między sezonami Kram Start zakontraktował sześć szczypiornistek. W gronie tym znalazły się: 20-letnia obrotowa Barbara Choromańska (Olimpia-Beskid Nowy Sącz), 30-letnia białoruska rozgrywająca Hanna Yaschuk (Pogoń Szczecin), 22-letnia obrotowa Aleksandra Dorsz (Vistal Gdynia), 19-letnia skrzydłowa Daria Szynkaruk i 19-letnia rozgrywająca Justyna Świerczek (obie MTS Kwidzyn) oraz 23-letnia rozgrywająca Katarzyna Kozimur (Selgros Lublin).

Bardzo się cieszę, że trafiłam do Elbląga. Mam nadzieję, że szybko się tutaj zaaklimatyzuję i pokażę na co tak naprawdę mnie stać. Start to bardzo dobra drużyna, która ma wiele mocnych stron, o czym świadczy to, że moja była drużyna przegrała rywalizację z elblążankami o brązowy medal. Mam swoje cele i będę walczyć z całych sił, aby grać w wyjściowym składzie. Jeżeli chodzi o cele zespołu, to na pewno będziemy chciały przynajmniej powtórzyć sukces z ubiegłego sezonu

– powiedziała tuż przed pierwszym treningiem Katarzyna Kozimur, która przyszła do Elbląga z Lublina.

W nowym sezonie w barwach Startu nie zobaczymy także kilku zawodniczek. Z Elbląga odeszły: Ewa Andrzejewska (Toulon St. Cyr Var Handball - Francja), Magdalena Szopińska (MTS Kwidzyn), Dominika Grobelska (Energa AZS Koszalin), Paulina Muchocka (rozwiązała kontrakt za porozumieniem stron), Dominika Hawryszko i Alicja Klarkowska (obie Varsovia Warszawa). Ze Startem pożegnała się również Justyna Stelina, która nie będzie już drugim trenerem elblążanek.

Biorąc pod uwagę zawodniczki, które od nas odeszły, pozyskaliśmy nowe, o podobnej charakterystyce i podobnym poziomie. Każda zmiana powoduje jakąś nową energię i świeżość oraz wnosi coś pozytywnego. Zaczyna się trzeci rok mojej pracy w Starcie. W zeszłym przeszliśmy z czwartego na trzecie miejsce w lidze. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale chcielibyśmy przynajmniej ustabilizować się i powtórzyć wynik. Taki jest cel, by znów znaleźć się w czołówce

– mówi trener Startu Andrzej Niewrzawa.

Na środowych zajęciach zabrakło kilku zawodniczek m.in. Aleksandry Stokłosy i Darii Szynkaruk, które zostały powołane do młodzieżowej kadry Polski oraz Sylwii Lisewskiej i Hanny Yashchuk, które dostały wolne po występach w swoich reprezentacjach narodowych.

Zespół przez najbliższe 2,5 tygodnia będzie przygotowywał się na własnych obiektach. Następnie 29 lipca uda się na sześciodniowe zgrupowanie do Cetniewa. Elbląska drużyna w międzyczasie rozgrywać będzie także gry kontrolne. Pierwszy sparing planowany jest na 26 lipca z Vistalem Gdynia. Kolejne odbędą się w sierpniu. Start wystąpi także na dwóch turniejach: w dniach 18-20 sierpnia w Koszalinie oraz między 25-27 sierpnia na corocznym turnieju o puchar prezydenta Elbląga. Liga ruszy z początkiem września. Mniej więcej w tym samym czasie Start rozpocznie  występy w europejskim Pucharze EHF. Rywala elblążanek poznamy 18 lipca podczas losowania par pierwszej rundy kwalifikacyjnej. Pierwsze mecze planowane są na 9/10 września.

Chciałbym aby zespół utrzymał pozycję z  poprzedniego sezonu, a więc żeby było to minimum trzecie miejsce. Natomiast w Pucharze Polski celem jest to, aby nie zajść niżej niż w ubiegłym sezonie. Faktem jest to, że są nowe, młode zawodniczki i może trochę czasu minąć nim się zgrają. Jednak, gdy to nastąpi mam nadzieję, że ta mieszanina zawodniczek z doświadczeniem i młodzieży powinna dać określony efekt

– uważa prezes Startu Stanisław Tomczyński.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Start Elbląg pierwszy trening ( zdjęć 24 )
Dodano: 2017-07-12 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.