Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Dwaj wychowankowie Concordii blisko polskiej kadry młodzieżowej. Trzeci jedzie na testy do Lecha Poznań

05.06.2017, 07:00:03 Rozmiar tekstu: A A A
Dwaj wychowankowie Concordii blisko polskiej kadry młodzieżowej. Trzeci jedzie na testy do Lecha Poznań
Na zdjęciu od lewej: Kacper Fedyna, Igor Kucharzewski i Kordian Stolarowicz (fot. Rafał Kadłubowski)

Dwaj wychowankowie elbląskiej Concordii - 12-letni Kordian Stolarowicz i 13-letni Igor Kucharzewski, znaleźli się w wąskim gronie piłkarzy z całej Polski, którzy otrzymali powołania do Letniej Akademii Młodych Orłów w Gniewinie. Pod koniec lipca przez tydzień przyglądać się im będą trenerzy kadr młodzieżowych polskiej reprezentacji. Kolejny wychowanek Concordii - 14-letni Kacper Fedyna dostał zaproszenie na testy do Lecha Poznań. 

Kordian Stolarowicz z rocznika 2005, to wychowanek trenera Łukasza Budziwojskiego. W Concordii gra od 3 lat na pozycji środkowego zawodnika ofensywnego. Na co dzień uczy się w Szkole Podstawowej nr 14. Dzięki dobrym występom w I lidze wojewódzkiej młodzika, trafił do kadry województwa. Teraz zwrócił na siebie uwagę selekcjonerów młodzieżowych reprezentacji kraju.

Chciałbym się teraz pokazać na Akademii, aby w przyszłości móc grać w reprezentacji Polski

- mówi Kordian Stolarowicz. 

Powołanie do Letniej Akademii Młodych Orłów otrzymał również Igor Kucharzewski z rocznika 2004. Wychowanek trenera Krzysztofa Machińskiego to piłkarz wszechstronny, mogący występować zarówno w defensywie jak i ofensywie. Igor jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 6, który trenuje w Concordii od 7 lat. Podobnie jak Kordian, ma za sobą występy w reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego. 

Do tej pory w kadrze województwa zagrałem w około pięciu meczach. Teraz chciałbym się pokazać i zadebiutować w polskiej kadrze

- mówi Igor Kucharzewski.

Obaj wychowankowie elbląskiego klubu objęci są programem Piłkarska Przyszłość z Lotosem, którego są stypendystami (łącznie w Concordii jest ich dwunastu). Grają też w kadrze województwa warmińsko-mazuskiego i kadrze ośrodków piłkarskich Lotosu. 

Kordian Stolarowicz i Igor Kucharzewski znaleźli się wśród około 40 powołanych na Akademię piłkarzy z całej Polski w swoim roczniku. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 23-30 lipca w Gniewinie – w ośrodku przygotowań, w którym na czas EURO 2012 przebywała reprezentacja Hiszpanii. W tym roku na Akademię zaproszono chłopców z roczników 2004 i 2005. 

Letnia Akademia Młodych Orłów to wstępny etap selekcyjny do reprezentacji Polski U-15. Inaczej mówiąc jest to przegląd kadr pod kątem reprezentacji, które grają w rozgrywkach międzypaństwowych. Z każdego województwa powołanych na ten przegląd jest po 2-3 najbardziej utalentowanych młodych zawodników. Wszyscy powołani spotykają się na obozie z trenerami kadr starszych roczników

- wyjaśnia Krzysztof Machiński, trener grup młodzieżowych Concordii.

Warto przypomnieć, że rok temu na Letnią Akademię Młodych Orłów powołany był inny wychowanek Concordii – Mikołaj Kowalczyk z rocznika 2003. 

Inny utalentowany wychowanek trenera Krzysztofa Machińskiego - Kacper Fedyna z rocznika 2003 otrzymał ostatnio zaproszenie na testy do Lecha Poznań. Kacper gra w Concordii od 7 lat na pozycji stopera. Uczeń Gimnazjum nr 3, testy w Poznaniu rozpocznie w poniedziałek, 5 czerwca. 

- Lech wystosował do nas pismo, że potrzebuje na tej pozycji zawodnika, i akurat Kacper znalazł się w kręgu ich zainteresowań. Był wcześniej obserwowany w kadrze województwa i kadrze Lotosu - przyznaje trener Krzysztof Machiński. - Lech to górna półka jeżeli chodzi o szkolenie młodzieży. Dla Kacpra jest to więc pierwszy poważny sprawdzian, dzięki któremu może zaistnieć w większej piłce - uważa szkoleniowiec.

Chciałbym się pokazać tam z jak najlepszej strony, by przekonać trenerów do swoich umiejętności i w przyszłości móc zagrać w Lechu

- mówi Kacper Fedyna. 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Kibic
  Poniedziałek, 05.06

  No to świetnie brawo dla tych Panów. Wielkie gratulacje.

 2. 2
  +1
  ~ kolo
  Poniedziałek, 05.06

  To dzieciaki są, a Panami to dopiero mogą, ale nie muszą być.

 3. 3
  +1
  ~ Kibic
  Poniedziałek, 05.06

  Jakie to ma znaczenie koluniu ? Cieszysz się że z Twojego miasta są ludzie w kadze ?

 4. 4
  0
  ~ kolo
  Poniedziałek, 05.06

  Bardzo się cieszę, bo takich info jest naprawdę mało. Ale słowo Pany zostaw na nieco później.

 5. 5
  0
  ~ ktoś
  Poniedziałek, 05.06

  Brawo Igor! To na prawdę wielki talent !

 6. 6
  0
  ~ gosciu
  Wtorek, 06.06

  Super Kapi! Jesteś najlepszy pamiętaj!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.