Czwartek, 28.03.2024, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Druga wiosenna porażka Concordii. Elblążanie przegrali u siebie ze Świtem. Zobacz filmowy skrót meczu

19.03.2017, 15:13:58 Rozmiar tekstu: A A A

W meczu 19 kolejki III ligi Concordia Elbląg przegrała ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:2. Do przerwy w spotkaniu rozegranym na stadionie przy ul. Agrykola utrzymywał się remis 1:1. Obie bramki padły z rzutów karnych, a ich strzelcami byli: dla Świtu Patryk Szczepański, a dla Concordii Michał Pietroń. Zwycięską bramkę dla przyjezdnych zdobył w 58 minucie Piotr Basiuk. Elbląski zespół po tej porażce ponownie spadł do strefy spadkowej i obecnie znajduje się na 16 miejscu w tabeli.

Mecz ze Świtem mógł się rozpocząć dla Concordii bardzo dobrze. Gospodarze mogli prowadzić już po pierwszej akcji, ale strzał Martina Stracha z ostrego kąta przeszedł tuż obok lewego słupka bramki Świtu. W pierwszych minutach przyjezdni byli częściej przy piłce. W 11 minucie zawodnicy z Nowego Dworu Mazowieckiego przeprowadzili groźną akcję, którą ręką zastopował w polu karnym Michał Kiełtyka i sędzia wskazał na „jedenastkę”. Rzut karny zamienił na bramkę Patryk Szczepański i goście wygrywali 1:0. Świt mógł pójść za ciosem, ale groźny strzał z dystansu Marcina Kozłowskiego wyłapał Oskar Pogorzelec. Concordia przetrzymała początkowy napór przeciwnika i w 26 minucie przeprowadziła szybką akcję, po której podcinany w polu karnym był Martin Strach. Arbiter bez wahania podyktował rzut karny, który skutecznie egzekwował Michał Pietroń. W 35 minucie przed szansą zdobycia kolejnej bramki stanęli przyjezdni. Uderzenie spoza pola karnego wybronił Pogorzelec, a zmierzającą do siatki dobitkę Piotra Basiuka wybił Bartłomiej Lubiejewski. Do przerwy utrzymał się więc remis.

Concordia podobnie jak pierwszą połowę, tak i drugą mogła rozpocząć od gola. Na strzał z ponad 20 metrów zdecydował się Michał Kiełtyka, a silnie uderzona piłka nieznacznie przeleciała tuż obok lewego słupka bramki gości. W 51 minucie kolejny raz świetnie w bramce spisał się Pogorzelec. Golkiper Concordii wyłapał strzał głową Piotra Szczepańskiego, który zmierzał wprost do bramki. Niestety w 58 minucie nie miał już tyle szczęścia. Świt wykonywał rzut rożny. Dośrodkowaną przez Krystiana Pomorskiego piłkę przejął w polu karnym Piotr Basiuk i w ogromnym zamieszaniu znalazł lukę, wbijając piłkę do siatki. Przyjezdni po strzelonej bramce nie zamierzali się jednak cofać i nadal atakowali. Kolejne okazje do podwyższenia rezultatu mieli jeszcze Basiuk, Przysowa i Szczepański, ale za każdym razem uderzenia z dalszej odległości padły łupem Pogorzelca. Concordia też szukała swoich szans na wyrównanie. Najlepszą okazję miał w 71 minucie Adam Duda, ale z jego strzałem poradził sobie bramkarz Świtu. Tym samym pomarańczowo-czarni zanotowali drugą z rzędu porażkę w rundzie wiosennej, co sprawiło, że ponownie przesunęli się do strefy spadkowej.

Myślę, że mimo porażki można pochwalić naszą drużynę za ambicję i wolę walki, bo nikt nie przeszedł tutaj obok meczu. W pierwszej połowie straciliśmy gola po rzucie karnym, którego udało się odrobić. Niestety po raz kolejny tracimy bramkę ze stałego fragmentu. Mamy dwa mecze, cztery bramki stracone i wszystkie po stałych fragmentach gry. Jest to na pewno element, nad którym trzeba bardzo mocno pracować. Zespół też jest jeszcze mało zgrany. W każdym kolejnym meczu powinno więc być lepiej. Brakuje nam też tych sytuacji bramkowych, bo jeśli się mecz przegrywa, to trzeba podejść wyżej i zaatakować. Tego nam dzisiaj zabrakło. Z każdym kolejnym meczem presja będzie coraz większa i sytuacja coraz gorsza. Nie ma więc innej możliwości niż wygrać w kolejnym meczu w Lubawie, więc cały nadchodzący tydzień będziemy ciężko pracować, by to zrobić

– powiedział po meczu napastnik Concordii Adam Duda.

Concordia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Szczepański (11'-k.), 1:1 Pietroń (26'), 1:2 Basiuk (58')

Concordia:
Pogorzelec – Kiełtyka, Edil, Burzyński, Lubiejewski (70' Gołębiewski), P. Pelc (58' Duda), Stawikowski, Otręba, Pietroń, Strach, Szmydt (78' Lewandowski)

Świt: Prus – Dankowski, Drwęcki, Przysowa, Jabłoński (80' Gapczyński), Kozłowski (86' Karaszewski), Pomorski, Maciejewski (46' Perzyna), Basiuk, Szczepański, Wolski (46' Napora)

Żółte kartki:
Pietroń, Pelc, Edil, Strach (wszyscy Concordia)
Sędziował: Przemysław Malinowski (Mazowiecki ZPN)

W kolejnym meczu ligowym Concordia zagra 25 marca na wyjeździe z Motorem Lubawa.