Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Elbląg pozostaje w cyklu Garmin Iron Triathlon!

14.10.2016, 14:30:25 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg pozostaje w cyklu Garmin Iron Triathlon!
fot. maratomania.pl

To już pewne! Po bardzo dobrym przyjęciu imprezy w tym roku, zawody Garmin Iron Triathlon po raz kolejny zagoszczą w Elblągu. Zmianie ulegnie termin zawodów w tym mieście, który przypadnie na 18 czerwca 2017 r. Zawodnicy tradycyjnie będą mogli ścigać się na jednym z dwóch dystansów: 1/4 IM lub 1/8 IM, a najmłodsi będą mogli wystartować w zawodach biegowych Garmin Kids.

 

Już od kilku lat cykl Garmin Iron Triathlon odbywa się w formule pięciu edycji. Do tej pory organizatorzy, firma Labosport Polska, podali lokalizacje dwóch przyszłorocznych imprez, które odbędą się 4 czerwca w  Ślesinie oraz 2 lipca w Stężycy. Dziś do tego grona dołączył Elbląg. Centrum imprezy zostanie zlokalizowane nad rzeką Elbląg, w samym centrum elbląskiej starówki. Triathloniści mogą ponownie liczyć na szybką, dokładnie wymierzoną trasę z dobrym asfaltem, która sprzyja biciu rekordów życiowych.

 

„Trasa, tak jak w tym roku, będzie bardzo szybka, a my pracujemy jeszcze nad jej ulepszeniem. Poza tym triathlon w centrum miasta ma swój urok. Tysiące kibiców na widowiskowych trasach, doskonała baza noclegowa i impreza dla całych rodzin wraz ze strefą BEKO dla dzieci, która jest z nami na wszystkich imprezach wchodzących w skład cyklu Garmin Iron Triathlon” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu.

 

Terminy Garmin Iron Triathlon 2017:

21.05.2017 – etap #1

04.06.2017 – etap #2 – Ślesin

18.06.2017 – etap #3 - Elbląg

02.07.2017 – etap #4 - Stężyca

16.07.2017 – etap #5

 

Zawody w Elblągu, w terminie 18 czerwca, zastąpią rywalizację w Radkowie, który w przyszłym roku opuści cykl Garmin Iron Triathlon, co wcale nie oznacza, że w tej miejscowości w ogóle nie obędzie się triathlon.

 

„Na zawody triathlonowe w Radkowie mamy nowy pomysł, taki, który jest adekwatny do terenu, widoków oraz poziomu trudności tras w tej miejscowości. Góry Stołowe są przepiękne, myślę tu zarówno o trasach kolarskich, czy szlakach turystycznych. Chcemy to wszystko wykorzystać w stu procentach i zrobić triathlon górski z prawdziwego zdarzenia, jakiego w Polsce jeszcze nie było” – mówi Szołowski.

 

Triathloniści będą mogli w Radkowie tradycyjnie rywalizować na dystansie 1/4 IM i 1/8 IM. Dodatkowo, pojawi się jeszcze jeden dystans – 1/2 IM, którego trasa biegowa zostanie poprowadzona szlakami Parku Narodowego Gór Stołowych. Będzie to pierwszy tego typu górski triathlon, w którym zawodnicy będą mieli kompletnie zabezpieczone trasy: pływackie, kolarskie i biegowe. Co ważne, ruch drogowy na trasie rowerowej będzie całkowicie zamknięty, co jest ewenementem w tego typu zawodach. Pewny jest już termin tej imprezy. Zawody w Radkowie odbędą się 9 lipca 2017 r.

 

Kolejną zmianą jest lokalizacja wielkiego finału cyklu, który w zeszłym roku odbył się właśnie w Elblągu. Organizatorzy na tę chwilę zdradzają, że ostatnia edycja serii odbędzie się w przepięknej miejscowości w centralnej Polsce, niedaleko Warszawy, z bardzo dobrym dojazdem z Łodzi, Trójmiasta, Bydgoszczy czy Poznania.

 

Zapisy na cały cykl uruchomione zostaną 14 listopada o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.irontriathlon.pl. 
 

Małgorzata Pryśko, LABOSPORT Polska s.c.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ super
  Piątek, 14.10

  SUPER nareszcie dobra wiadomość tylko szkoda że w Elblągu nie będzie finału.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96806597709656